Smog Free Tower - унікальна архітектурна новинка — новини від компанії «Домінант»

ru

+38 097 012-38-52 +38 063 499-91-00
           
    
  • News ua

Smog Free Tower - унікальна архітектурна новинка

Однією з головних проблем найбільших міст світу є смог. Він не просто негативно впливає на здоров'я, а викликає захворювання серцево-судинної системи і дихальних шляхів. Для вирішення цієї проблеми Даан Рузегард з Роттердама створив унікальну вежу Smog Free Tower, яка може очищати повітря за допомогою іонної технології. По суті, вона притягує брудне повітря і викидає чисте. Таким чином, вежа очищає місто, в результаті чого люди можуть дихати абсолютно чистим повітрям.

Smog Free Tower

Але це не єдина особливість цієї вежі - вона також виробляє ювелірні прикраси зі смогу! Головною метою цього проекту, за словами її творця, стало бажання зробити смог «відчутним для людини».

Принцип роботи вежі полягає в наступному:

  1. Smog Free Tower є великим іонізатором.
  2. Структура використовує струм для того, щоб виробити позитивно заряджені іони.
  3. Іони з'єднуються з дрібними частинками пилу і інших речовин, а потім втягуються в спорудження за рахунок негативно зарядженої поверхні всередині.
  4. Пил та інші речовини фільтруються, а назовні виходить чисте повітря.
Smog Free Tower

В результаті повітря навколо вежі стає на 75% чистішим, ніж в інших частинах міста. Вежа не вирішує повністю проблему смогу, але вона покликана звернути на це більше уваги. Даан вирішив не чекати рішень політиків, а зайнятися цією проблемою самостійно.

Крім того, що семиметрова вежа, виконує переробку тридцяти тисяч кубометра смогу, вона використовує таку ж кількість електроенергії, як при нагріванні котла з водою, причому цю електроенергію отримують виключно чистим шляхом - від вітру.

Smog Free Tower

Ідея з виробництвом ювелірних прикрас прийшла студії Рузегарда при бажанні не викидати нічого на кінцевому етапі. Вежа використовує частки смогу, які були відфільтровані, стискаючи їх в кубики. У кожному такому кубику міститься смог, зібраний з 1000 м3 повітря.

Smog Free Tower

У місцях, де є серйозне забруднення, «вежа чистого повітря» виробляє більше 3500 м3 на день. На даний момент на на сайті для залучення грошових коштів на реалізацію творчих, наукових і виробничих проектів за схемою краудфандінга Kickstarter вже можна придбати кільце і запонки, які наповнені вуглецем. Зараз такі ювелірні вироби - не з дешевих.

Smog Free Tower

У планах розробника помістити цю вежу в найбрудніші райони світу. Таким чином, Даан уже зібрався відвідати з цією ідеєю Париж, Мумбай і Пекін.

Варто відзначити, що це не перша розробка Рузегарда. Раніше він представив ідею велосипедних доріжок і дорожніх знаків, які спалахували тільки тоді, коли поруч були транспортні засоби.

Smog Free Tower

Ми обов'язково будемо тримати вас в курсі всіх цікавих новинок у світовій архітектурі, про які розповімо в наступних публікаціях. Пропонуємо також звернути увагу на нові проекти дерев'яних будинків, створені фахівцями компанії «Домінант» із застосуванням сучасних технологій будівництва з оциліндрованого і сухого профільованого бруса.

Переглянуті проекти