ru

Доминант в Фейсбуке      Доминант в Ютубе   Доминант в Инстаграме

fsc
часто задавані питання
Новинка - меблевий щит
  • articles ua

Як розташувати вікна в будинку?

Планування котеджу з дерева

Вікна можуть повністю змінити фасад будинку, наповнити його світлом, відкрити чудову панораму і створити затишну внутрішню атмосферу житла. Тому над розташуванням вікон варто уважно замислитись ще на етапі вибору проекту будинку, адже вікна будуть визначати характер всієї будови. У цій публікації ми розповімо, як краще розташувати вікна в будинку, враховуючи їх форму і розмір.

Как расположить окна в доме

Принципи розташування вікон в будинку

Найголовніший і перший принцип розміщення вікон - оптимальне використання денного світла. Адже від розташування вікон залежить інсоляція приміщень і швидкість прогрівання кімнат. Ми докладно виклали питання інсоляції у відповідній статті, яка дійсно допоможе вам грамотно спланувати вікна і відрегулювати освітлення в будинку.

Как расположить окна в доме

Не менш важливий, другий принцип планування вікон - зонування внутрішнього простору і зручне розташування меблів. З огляду на інсоляцію, розміри і розташування вікон по сторонах світу, пам'ятайте, що вам необхідно буде підбирати меблі, щоб вони не загороджували вікна і гармонійно вписувалися в інтер'єр.

Как расположить окна в доме

Третій найважливіший принцип розташування вікон - це розподіл згідно сторін світу. Сторони світла обов'язково варто брати до уваги при розміщенні вікон, щоб не зробити з кімнати темний, похмурий притулок або місце, звідки хочеться бігти через стомлююче тепло. Нижче розписуємо сторони світу відповідно до планування приміщень.

Как расположить окна в доме

Схід. Зі сходу сонячні промені направляються під невеликим кутом, тому вони не нагрівають приміщення занадто сильно. В цьому напрямку варто проектувати вікна кухні, вітальні, спальні.

Південь. Зона найсильнішої інсоляції. На південь слід направляти вікна їдальні або кабінету.

Захід. Із заходу сонячні промені падають під кутом, а сонце найдовше перебуває з цього боку вечорами. На заході варто розміщувати вікна вітальні, їдальні або дитячої кімнати.

Північ. Оптимальна сторона для вікон в техкімнатах і коморах.

Всі перераховані принципи розміщення вікон, звичайно ж, взаємопов'язані. Важко визначити якийсь найважливіший. Так з чого ж почати планування вікон і освітлення?

Визначаймося в першу чергу з питанням, яка частина будинку повинна бути більш освітленою спочатку дня, а яка вимагає більше сонця в другій половині дня. Більшість людей вважає за краще більше сонця в кухні і спальнях в першій половині дня, а в другій половині дня - в їдальні. Досягти такої комбінації вам допоможе визначальне планування будинку по сторонах світу . Вікна спальні радять направляти на схід або північний схід, щоб вранці було легше прокидатися під перші промені сонця, що сходить. Пам'ятайте, що велика кількість сонця може сильно докучати в кімнатах, де ми найбільше проводимо дозвілля перед телевізором або комп'ютером. А в приміщеннях, де найбільше проводиться часу вдень, вікна рекомендується розташовувати на південно-західній стороні.

Рекомендації щодо розмірів і форми вікон

Мало визначитися з тим, куди будуть спрямовані вікна і скільки їх буде. Форма і розмір вікон теж беруть участь в інсоляції і допомагають регулювати освітлення в тих чи інших приміщеннях. Розмір і форма вікон в будинку вибирається виходячи із специфіки клімату і місця розташування ділянки. Подумайте, чи буде це відкрита і схильна до сильних вітрів ділянка, або будинок в глибині лісу, де дерева захищають від вітру, а й закривають сонце своїми кронами. Який вид буде відкриватися з будівлі? Чи варто робити панорамне скління? Все це вже потрібно знати перед визначенням з будівництвом і вибором склопакетів.

Как расположить окна в доме

Різні приміщення в будинку можуть мати вікна різної ширини і висоти. Наприклад, в кухні або ванній кімнаті зовсім не потрібні вікна такого ж розміру, як у вітальні або спальні. Найпростіший і дешевий вибір форми вікон - прямокутна форма. Вікна такої простої форми і встановлюються простіше. Доречно відзначити, що монтаж вікон в дерев'яний будинок має свою специфіку, з якою обов'язково слід ознайомитися перед прийняттям рішення побудувати будинок з дерева . У нашому каталозі пропонується безліч проектів дерев'яних будинків з нестандартною геометрією вікон. Наприклад, вікна скошеної форми на фасаді мансарди. Такі вікна освіжають дизайн будинку, надаючи йому своєрідний, унікальний стиль. Зонування фасаду за допомогою конструкції вікон дозволяє грамотно організувати освітлення внутрішнього простору.

Как расположить окна в доме

При внесенні будь-яких змін в проект, наприклад, якщо ви бажаєте додати освітлення за рахунок збільшення кількості вікон, звертайте увагу на їх форму. Прямокутне вікно буде безглуздо виглядати в поєднанні з круглим або трикутним. Іноді дуже виграшно виглядає комбінація великих і маленьких вікон. Додати освітлення оселі може допомогти також установка мансардних вікон прямо в даху.

Как расположить окна в доме

Сучасний ринок вікон насичений різноманітними пропозиціями, як за матеріалом віконних рам (пластик, дерево, алюміній і ін.), так і по функціональності склопакетів. При виборі вікон обов'язково звертайте увагу на їхню енергоефективність.

Вікна можна назвати очима і душею будинку. Від розміру і форми вікон залежить загальний дизайн будівлі. Вікна наповнюють житло світлом і забезпечують зв'язок домочадців з навколишнім світом. Тому розташування вікон в будинку виступає важливим завданням, з яким ви з легкістю впораєтеся після прочитання цієї публікації!

Переглянуті проекти: