Наявність ліфта в приватному будинку - це насправді дивина. Адже ми звикли, що ліфт виступає атрибутом тільки міських висоток. У заміських особняках і котеджах, як правило, встановлюються сходи, і ми не раз публікували цікаві статті про вибір і дизайн гарних сходів. А що як в дерев'яний котедж встановити ліфт? Це буде зручний і практичний пристрій, що зберігає сили і час домашніх мешканців, і просто незамінний елемент будинку, в якому є люди похилого або маломобільні люди. Після подальшого знайомства з сучасними особливостями домашнього ліфта в нашій публікації, ви погодитеся, що це не примха, а цілком доступний засіб поліпшення домашнього комфорту.
Моделі домашніх ліфтів
Підйомний пристрій ліфта, як правило, складається з шахти, кабіни з дверима, рухового механізму, електропроводки і блоку управління. Моделі домашніх ліфтів розрізняються за принципом роботи підйомного механізму, який буває електричний, гідравлічний і пневматичний (аероліфт). Чим же вони відрізняються?
Електричний ліфт працює за допомогою редуктора, що приводить в рух тягові троси, на яких закріплена кабінка. Рух кабіни відбувається по напрямних рейках.
Гідравлічний ліфт працює за допомогою гідронасоса. Кабіна піднімається поршнем. Гідравлічний ліфт простіше встановити, ніж електричний. У гідравлічному ліфті силовий агрегат може розміщуватися на відстані від ліфтової шахти. Правда, найчастіше його встановлюють під ліфтом.
Пневматичний ліфт становить полікарбонатну герметичну капсулу. У ній відбувається рух кабіни вгору за рахунок різниці тиску при відкачуванні повітря з верхньої секції. Коли спеціальним клапаном повітря впускается назад - кабіна їде вниз. Для аероліфта не потрібне особливе обладнання ліфтової шахти і встановлення напрямних. При відключенні електрики або розгерметизації, пристрій просто повільно опускається вниз, у міру поступового падіння тиску в камері нагнітання.
Домашні ліфти, як правило, невеликі за розміром, дуже прості за своєю конструкцією та встановленням. Для установки і налаштування роботи ліфта приватного будинку спеціальних дозволів не потрібно. Правда, без спеціальних знань і навичок встановити конструкцію самотужки нелегко, тому краще звернутися до компетентних майстрів.
Особливості установки ліфта в приватному котеджі
Ліфт сьогодні можна встановити практично в кожному приватному будинку, як дерев'яному, так і виконаному з інших матеріалів. Краще, звичайно, передбачити ліфт відразу на етапі розробки проекту, але можна поставити ліфт також і в побудований котедж. Якщо ви спочатку придумаєте в будівлі місце для ліфта і спроектуєте шахту, то потім вам залишиться тільки вибрати модель ліфта. Якщо ви вже визначилися з виробником, то проектувальники ліфтової компанії нададуть вам точні розміри необхідної шахти.
Якщо прийшла ідея встановити ліфт в уже побудований будинок, де немає де проробляти шахту, то можна її прибудувати до будинку зовні. Такі роботи, звичайно, внесуть значні зміни в екстер'єр споруди, тому приставна шахта повинна проектуватися на основі архітектурних особливостей будівлі. Приставний тип ліфта є одним з найбільш витратних. Адже доведеться платити не тільки за прищдбання ліфта, але й за прибудову конструкції для ліфтової шахти. Сама шахта може бути панорамною або глухою, але до матеріалу її виконання є особливі вимоги по надійності. Це повинен бути або повнотіла цегла, моноліт залізобетону або металевий каркас. Якщо несучі стіни котеджу не дозволяють закріпити або встановити в них таку ліфтову шахту, то краще побудувати її поруч з будинком у вигляді прибудови з доступом в середину приміщень .
Що ще важливо пам'ятати власнику власного дерев'яного котеджу перед установкою ліфта? Не забудьте про те, що шахта повинна бути запроектована нижче найнижчої зупинки ліфта, а також врахувати додаткове місце над верхнім поверхом.
Як правило ліфт ставлять в холі котеджу поруч зі сходами. Сходи обов'язково мають бути присутні, якщо в будинку кілька поверхів, навіть при наявності ліфта. Завжди повинні бути альтернативні способи пересування по будинку. Мінімальний розмір шахти ліфта 0,8x0,9 м. Такий простір легко звільнити, скоротивши площу передпокою, коридору або вітальні. Цей мініатюрний ліфт зможе переміщати 2 пасажири. Дверний отвір може становити 0,6 м. Двері можуть бути автоматичні розсувні або з ручним типом відкривання. Вам також буде корисно знати, що чим вище будинок, тим більше ліфт, і простір, необхідний під шахту. Наприклад, для роботи в 2-х або 3-поверховому будинку ширина шахти повинна становити 1,5 м, а глибина - 1,7 м.
Домашні ліфти для приватного сектора економічні в плані енергоспоживання, пристосовані для експлуатації в автономному режимі при перебоях з електрикою, мають легку вагу і компактний розмір, прості в управлінні і ремонті. За вартістю, наприклад, ліфт SKG Metallschneider може обійтися від 4800 грн., а сучасні німецькі ліфти ThyssenKrupp Elevator від 8000 грн. Погодьтеся, цілком адекватна вартість, особливо для людини, яка здатна виділити бюджет на будівництво власного будинку.
Так як приватний котедж з ліфтом є великою рідкістю, то й готові проекти котеджів з ліфтом навряд чи ви знайдете, вони зазвичай виконуються індивідуально на замовлення. Як ми будуємо дерев'яні зруби за індивідуальними проектами пропонуємо ознайомитися в одній з попередніх публікацій новинного розділу. Ми з радістю розробимо проект деревянного дома любой сложности с учетом всех ваших пожеланий! Затем вы сможете дополнить его любыми деталями на свой вкус, будь то бассейн, лифт, лестница, камин, и другую оснастку деревянного дома, про которую вы также можете прочитать в наших публикациях.