Зателефонуйте мені

«Ми дуже молоді в нашому молодому всесвіті і часто не виправдовуємо очікувань і втрачаємо честь, нехай навіть тільки в темних кутках свідомості. Ми б'ємося, замість того щоб танцювати. Ми намагаємося обігнати інших, обманюємо один одного і караємо ні в чому не винну природу. Але це не виражає нашої сутності, це просто те, що ми робимо в світі, який самі для себе створили, і ніщо не заважає нам в будь-яку секунду змінити те, що ми робимо, і світ, який створили.»
«Тінь гори» Грегорі Девід Робертс

Про захист природи і здоровий спосіб життя говорять зараз практично всі, але чи роблять це самі? Навряд чи. Якби раптом всі усвідомили, що піклуватися про навколишнє середовище не просто модно, а необхідно, то в океані не було б стільки пластика, а в містах не стояла б стіна смогу. Так як підприємство «Домінант» спеціалізується на дерев'яному будівництві, питання екологічності для нас завжди на першому місці. Тому в даній публікації ми хочемо звернути вашу увагу на екотехнології, що застосовуються в наших будівлях, а також пропонуємо завести кілька корисних звичок, які зроблять світ навколо вас чистіше!

Екологічність технологій будівництва дерев'яних будинків «Домінант»

В основі технологій дерев'яного домобудівництва, розроблених і впроваджених на нашому підприємстві, закладені наступні дружні до природи принципи:

1. Мінімальний вплив на навколишнє середовище

Основною перевагою нашої роботи як виробничого підприємства, виступає використання деревини в будівництві. Справа в тому, що якби ми виробляли і будували бетонні або сталеві конструкції, то викиди CO?, що виділяються під час виробництва, були б набагато більшими. Використання деревини, тим більше з місцевих джерел (при цьому тривале транспортування виключається) значно скорочує викиди.

Дбаємо про природу: екологічність в будівлях і в побуті №1

Можна уникнути 40 тисяч тонн CO? в атмосфері завдяки зведенню лише одного будинку з дерева! При цьому, вирубуються лише промислові насадження або необхідну деревину отримують в результаті проріджування і чищення лісу. Тому дерев'яне житлове будівництво засноване на грамотному управлінні і відновлення лісових ресурсів - відмінний спосіб розвитку екологічного будівництва.

2. Раціональний підхід до витрачання ресурсів

У процесах деревообробки ми отримуємо велику кількість соснової тирси, яку далі використовуємо у виробництві паливних гранул та арболіту, який, в свою чергу, застосовується як утеплювач будинків з подвійного бруса. Нам вдалося налагодити безвідходне виробництво за рахунок розширення асортименту продукції та використання енергозберігаючих технологій.

Дбаємо про природу: екологічність в будівлях і в побуті №2 Дбаємо про природу: екологічність в будівлях і в побуті №3

3. Принцип енерго- і теплозбереження

Принципи енерго- і теплозбереження закладені в основі виробництва і будівництва будинків з паралельного брусу з арболітом. Наші українські та зарубіжні замовники давно змогли оцінити головну ідею застосування утепленого бруса, яка полягає в досягненні енергоефективності житла та зменшення тепловтрат будинку.

Дбаємо про природу: екологічність в будівлях і в побуті №4 Дбаємо про природу: екологічність в будівлях і в побуті №5

4. Грамотне управління лісовими ресурсами та їх постійне поновлення

Ліс - це природний ресурс, без якого життя на планеті є просто неможливим. Для компанії «Домінант» вся суть діяльності полягає в деревині. Тому в традиціях «Домінант» обов'язково присутня щорічна посадка лісу, і ми чітко розуміємо всю відповідальність своєї роботи з деревом в світлі останніх подій нашої країни.

Дбаємо про природу: екологічність в будівлях і в побуті №6 Дбаємо про природу: екологічність в будівлях і в побуті №7

В умовах тотального і безконтрольного вирубування лісів, ми особливо ретельно стежимо, щоб поставки сировини на наше виробництво відбувалися тільки відповідно до встановленого державою порядком і весь матеріал був сертифікований. Тому наша дерев'яна продукція так цінується не тільки в Україні, а й за кордоном – від Америки до В'єтнаму!

Екологічне будівництво своєю головною метою визначає зниження рівня споживання енергетичних і матеріальних ресурсів не тільки під час виробничих процесів, а й протягом усього життєвого циклу будівлі: від вибору ділянки, проектування, будівництва і до експлуатації, ремонту і зносу. Тому давайте подумаємо, що ми можемо зробити, щоб сам наш спосіб життя став екологічним, а природа була вдячна нам за турботу.

Звички екологічного способу життя

1. Економічність споживання ресурсів і речей

Що ми постійно і багато використовуємо щодня? Звичайно, воду, в першу чергу. Такі звички, як закритий кран під час чищення зубів, душ замість цілої ванни з водою, застосування посудомийної машини, дієві і дозволяють добре економити воду. Для власників садової ділянки рекомендуємо використовувати спеціальні змішувачі та економічні аератори, які знижують напір, роблячи полив більш м'яким. Безперечно, в масштабах планети - це зовсім крихітні обсяги економії, але людей багато, і всі використовують воду кожен день. І якщо всі стануть розумно користуватися водними ресурсами, то не буде так відчуватися їхній недолік.

Дбаємо про природу: екологічність в будівлях і в побуті №8

З приводу економії електроенергії, тут вітається звичка вимикати світло і не залишати зарядні пристрої в розетках. Звичайні лампочки замініть на світлодіодні, встановіть датчики руху у дворі. Обов'язково варто подбати про те, щоб люстра була єдиним джерелом освітлення в кімнаті. Настінні світильники і бра допоможуть підсвітити необхідну зону, значно економлячи електрику.

Економічність в споживанні речей полягає в можливості їх повторного використання. Придумати друге життя використаної речі - це ще й гарне тренування для розуму. З непотрібної ємності можна зробити годівницю для птахів або свічник. А зі старого одягу може вийти унікальний новий наряд, плед або подушка зі старого светра або топ з футболки. Головна порада - якщо щось можна використовувати повторно по-новому, так ви і робіть!

2. Грамотна утилізація відходів

Дбаємо про природу: екологічність в будівлях і в побуті №9

Банальна, але дуже дієва звичка - сортування сміття, щоб його можна було правильно переробити, і воно ще принесло користь. Крім сортування, деякі види відходів повинні здаватися в спеціальні пункти прийому, а інакше вони можуть завдати непоправної шкоди навколишньому середовищу. Наприклад, використані батарейки необхідно утилізувати, тому що в їх складі присутні важкі метали, отруйні для води і ґрунтів, при потраплянні у довкілля.

3. Використання пластика по мінімуму

Дбаємо про природу: екологічність в будівлях і в побуті №10

Технології ніколи не зупиняються на місці. Зараз вже з'являються альтернативні виробництва з переробки пластику. Але якщо ви подбаєте про скорочення використання пластику в побуті, то зробите неоціненний вклад в майбутнє своїх же нащадків! Адже пластик - це матеріал, який переживає своїх власників, і звичний для нас «пакет з пакетами» вже давно перестав бути смішним жартом для самої природи. Тому всім нам варто було б відмовитися від одноразового посуду і упаковки з пластику на користь інших матеріалів, які легше переробляються.

4. Вибір на користь натуральних продуктів і матеріалів у повсякденному житті

Дбаємо про природу: екологічність в будівлях і в побуті №11

Екологічні миючі та косметичні засоби не шкодять здоров'ю і не містять шкідливих компонентів, які завдають збитків природі, потрапляючи в воду через каналізацію. Віддайте перевагу натуральним матеріалам і при оздобленні свого житла. Як оздобити заміський будинок екологічно й економічно, запитаєте ви? Ми пропонуємо масу можливостей, починаючи від побудови дерев'яного будинку з бруса до обшивки приміщень сосновим меблевим щитом!

5. Турбота про майбутнє

Не дарма епіграфом до даної статті обрано цитату з сучасного бестселера Девіда Робертса, в якій ми підкреслюємо, що людям дарована можливість в будь-який момент стати свідомішими і кращими. А використовуємо ми цю можливість чи ні - особистий вибір кожного. Кожному з нас під силу допомогти відновленню природи від вже нанесених людиною пошкоджень і забруднень, і запобігти новим проблеми. Погодьтеся, це не важко, взяти участь в місцевих екологічних акціях, позбирати сміття, посадити дерева. Адже чистота - це найкраща краса! Займаючись ушляхетненням і прибиранням довкілля, ми в той же час очищаємо і оновлюємо свій внутрішній світ, показуючи гідний приклад нашим дітям.

Дбаємо про природу: екологічність в будівлях і в побуті №12 Дбаємо про природу: екологічність в будівлях і в побуті №13

Відповідальне ставлення до роботи, своєї країни і всього навколишнього світу починається з поваги до себе і своєї оселі! А найбільш екологічний і сприятливий для здоров'я вибір будинку - це будинок з дерева, який занурює людину в атмосферу природи і свіжості хвойного лісу. Якщо ви бажаєте отримати справжній домашній затишок і тепло, додати колорит і естетику натурального дерева в своє житло, наші вироби допоможуть якісно поміняти вашу оселю в кращу сторону!

Коментарі

Товар додано для порівняння.