ru

Доминант в Фейсбуке      Доминант в Ютубе   Доминант в Инстаграме

часто задавані питання
Новинка - меблевий щит
  • articles ua
  • Головна
  • Статті
  • Дерев'яні будинки в різних країнах світу: наші споруди від Америки до В'єтнаму

Дерев'яні будинки в різних країнах світу: наші споруди від Америки до В'єтнаму

Дерево завжди буде актуальним вибором матеріалу для будівництва житла. Дерев'яні будинки користуються популярністю у народів усього світу. Затребуваність дерев'яних будинків легко пояснити їх функціональністю, економічністю і натуральністю. Все-таки в жодній іншій споруді не створюється таке природне середовище проживання для людини, як в дерев'яному зрубі. Однак у кожної країни є свої особливості дерев'яних будинків, і ми переконалися в цьому на власному досвіді. Адже пройшовши практично 20-річний шлях становлення, підприємству «Домінант» вдалося стати лідером українського дерев'яного будівництва та потужним експортоорієнтованих підприємством. Тепер наші будинки з дерева можна побачити в різних куточках світу, а ми раді поділитися цікавим досвідом міжнародного будівництва.

Які будинки з дерева прийнято будувати в різних країнах світу?

У нас в Україні класичними будинками вважаються колодчасті зруби . З давніх часів слов'яни називали зрубом чотирикутну будову з цілісних колод. Поширеними в нашій країні є рустикальний стиль споруди або класичний стиль дерев'яного будинку. В цьому плані ми дуже схожі зі скандинавськими країнами, де, власне і зароджувалися технології обробки дерева. Завдяки розвитку технологій для будівництва дерев'яних будинків в Україні стали використовувати профільований брус, подвійний брус з арболіту , який утворює найміцнішу і теплу конструкцію, справно служить і не завдає труднощів в експлуатації протягом довгих років.

Проект «Ландег» Проект «Базилик»
Проект «Фанней»

Не тільки в Україні, але й в інших європейських країнах цінується економічність і максимальна натуральність дерев'яних зрубів. Причому в різних європейських регіонах свої вподобання. В Польщі, Румунії, Болгарії, Франції, Португалії, Словаччині та Угорщині замовляють тільки оцилиндрованні зруби, виконані з колод максимально великого діаметра (у нас він становить 220 мм). Самі проекти будинків відрізняються широтою розмаху і великими габаритами. В Словенії беруть цілі комплекси будівель, доповнюючи їх ексклюзивними дерев'яними меблями. Німеччина і Голландія відрізняються вкрай лаконічними замовленнями. Чим компактніше площа і чим простіше споруда, без будь-яких надмірностей - тим краще для цих двох країн. Південь Європи кардинально відрізняється за характером будівель від своїх сусідів. В Іспанії замовляють виключно споруди з висушеного профільованого бруса, або з паралельного утепленого бруса. І абсолютно правильно роблять, адже в умовах спекотного клімату, та ще й в морських регіонах з підвищеною вологістю саме сухий брус найкраще проявляє свої якості, не деформується і не тріскається через перепади температури і вологості. У Іспанців дуже поширені споруди з тонкого сухого бруса 60*150 мм, які вони утеплюють і обшивають декоративними панелями по фасаду.

Проект «Беатриса» Проект «Брилана»
Проект «Лавида»

Деякі скажуть, що класикою Європи, особливо Німеччини, вважаються фахверкові будинки, які стали будувати ще в період Середньовіччя. Але це ж різновид каркасного будівництва, а не дерев'яного. Ці будови містять лише дерев'яну основу їх каркаса з балок і стійок. Так само як і традиційні канадські, каркасні споруди. Наприклад, чим відрізняється будинок з подвійного бруса з утепленням від каркасного будинку відмінно пояснюється у відповідній статті на нашому сайті. І взагалі фахверк зараз будують більше, як данину традиції, а європейці все більше віддають перевагу будинку, в яких стіни повністю складаються з масиву дерева. Обов'язково варто відзначити, що на півночі Європи, наприклад в Норвегії, вже повним ходом будуються дерев'яні висотки , і відсоток дерев'яних будівель в загальному обсязі житлового сектора постійно збільшується.

фахверковые дома
фахверковые дома фахверковые дома

У США розглядають масив деревини в якості інструменту в боротьбі зі зміною клімату, а також в якості повноцінного замінника бетону і сталі. Саме через виготовлення бетонних конструкцій відбувається 5% світових викидів вуглецю. Тому вибір на користь технологій будівництва з натурального дерева, яке навпаки виробляє кисень, поглинаючи вуглець, вважається прекрасним способом поліпшення клімату. Будинки, які ми експортуємо в Америку, мають оригінальний і автентичний зовнішній вигляд. Кожен проект, реалізований в США нагадує картинку з кінофільму про життя декількох поколіннях південних плантаторів в розкішному родовому маєтку.

Деревянные дома в США

Переміщаючись із заходу на схід, напишемо, що в Ліван замовляють котеджі з мінімального розміру сухого, профільованого бруса 60*150 мм. Також і потенційні клієнти з Казахстану зараз знаходяться на стадії розробки цілого рекреаційного комплексу з сухого бруса. А ось Азербайджан, Туреччина, Ізраїль та ОАЕ вважають за краще вибирати класичний оциліндрований зруб. Наприклад в Еміратах з їхнім стрімким техногенним розвитком і великою кількістю хмарочосів з бетону, скла і металу, оцилиндровані будинку - це справжня екзотика, тому через брак власних лісових ресурсів вони хочуть відчути на собі життєдайну атмосферу лісу і замовляють саме такі проекти.

Деревянные дома на востоке

Не можемо не відзначити в нашій публікації Китай, величезну і могутню країну, в якій існує автентичний стиль зведення дерев'яних будівель, який називається фанза. Це характерний тип каркасного будівництва для Китаю і, наприклад, для Таїланду, де знаходиться найбільший дерев'яний храм в світі ( Паттайя, Храм Істини ). А ось до В'єтнаму замовляють абсолютно класичні зруби як оцилиндрованні, так і профільовані, за каталогом проектів, представленим на нашому сайті. Для В'єтнаму і Японії взагалі дуже актуальними є еластичні за своєю природою, дерев'яні будови, яким властива унікальна здатність витримувати землетруси і цунамі, характерні для цих країн, набагато краще, ніж бетонні, тендітні конструкції.

Деревянные дома на востоке Деревянные дома на востоке
Деревянные дома на востоке

Які будинки з дерева замовляють на підприємстві «Доминат» для побудови в різних країнах світу

Так як наші дерев'яні будинки все частіше з'являються в різних куточках світу, і їх з кожним роком стає все більше, ми відзначаємо їх на карті наших робіт з координатами і фото будівель. До нас на виробництво дуже часто приїжджають гості з різних країн Європи, Азії та Америки. І коли вони знайомляться з нашими технологіями, унікальними прес-вакуумними камерами, паралельними конструкціями брусів, заповненими арболітом, масштабами виробництва паливних гранул, меблевих щитів і садових меблів, коли відвідують побудовані нами дерев'яні будинки в якості екскурсії - їхні ідеї про будівництво дерев'яного будинку у себе в країні перетворюються в тверді наміри. Після візиту на виробництво «ДОМІНАНТ-ВУД», потужно оснащене сучасним обладнанням, вибір підрядника для будівництва будинку з бруса стає очевидним. Довіра професіоналам дерев'яного домобудівництва «Домінант» - це мудре рішення для якісної реалізації будь-якого проекту дерев'яного зрубу! Всіх наших відвідувачів з різних країн з різним менталітетом, мовою, темпераментом, переконаннями та уподобаннями об'єднує прагнення отримати якісну споруду з природного, але належним способом обробленого деревного матеріалу. У складеній нами табличці вам цікаво буде дізнатися, які проекти дерев'яних будинків у нас замовляли на експорт, і яким будинкам з бруса надають перевагу в різних країнах.

Проекти дерев'яних будинків «Домінант» в різних країнах світу

Країна Проект будинку з бруса
AzerbaijanАзербайджан
United-Arab-EmiratesОАЭ
Ноуваль
BulgariaБолгарія
HungaryУгорщина
Марадона
VietnamВ'єтнам
GermanyНімеччина
IsraelІзраїль
Жако
SpainІспанія
LebanonЛіван
Індивідуальний проект
PolandПольща
Беатріса
PortugalПортугалія
Мейдін
RomaniaРумунія
Лекід2
SlovakiaСловаччина
Лесклі
SloveniaСловенія
United-StatesСША
TurkeyТуреччина
Шенорд2
FranceФранція
Крампет

Як бачите, одні іноземні замовники вважають за краще замовляти готові проекти з нашого сайту, інші вибирають проекти і вносять в них свої корективи, а треті взагалі замовляють реалізацію своїх індивідуальних вподобань в абсолютно нових, створених спеціально для них проектах. Кожен раз при розробці та реалізації проекту будинку (як в нашій країні, так і за кордоном) ми надаємо замовнику технічну частину проекту по збірці дерев'яної конструкції. Для іноземних замовників ми виконуємо всі креслення з підписами англійською мовою. А для замовників з США наш архітектор переводить всі розміри в іншу метричну систему (дюйми).

При реалізації проектів за кордоном, як правило, на будівництво виїжджає наша бригада будівельників, яка встановлює дерев'яну конструкцію на фундамент замовника. Але, наприклад, такі країни як США, Туреччина, Німеччина, Ізраїль відрізняються тим, що купують у нас комплекти будинків, які складають у себе самостійно. Звичайно ж, в даному випадку вони отримують детальну інструкцію, згідно з якою всі колоди маркуються. А також нами надається повний супровід і консультації по збірці зрубів від менеджера споруди.

Підприємство з будівництва дерев'яних будинків «Домінант» не визнає кордонів у своїй роботі. Ми вважаємо, що у мрії немає меж, а тому з радістю реалізуємо замовлення на дерев'яні споруди в різних куточках планети! Завдяки індивідуальному підходу до національних запитів кожного клієнта, наші замовники завжди отримують умови максимально комфортного співпраці. Де б ви не знаходилися - ми втілимо в життя вашу мрію про дерев'яний будинок, незважаючи на кордони і відстані!

Переглянуті проекти: