Зателефонуйте мені

Коли хочеться мати ексклюзивні меблі з дерева, варто розглянути варіанти гарнітурів з меблевого щита. Будь-який комплект меблів з будь-якою кількістю поличок і ящиків, або міжкімнатні двері, наприклад , можна зробити з використанням меблевого щита. А потім пофарбувати вироби відповідно до індивідуальних побажань і очікувань. Таким чином, ви отримаєте унікальний в своєму роді та ідеально підходящий під ваш інтер'єр набір меблів. Тому сьогодні розповідаємо, як пофарбувати меблевий щит.

Як пофарбувати меблевий щит? №1

Чим краще пофарбувати меблевий щит?

За допомогою спеціального покриття виріб можна не тільки прикрасити або облагородити, але й надійно захистити поверхню деревини. Якісні лакофарбові засоби підвищують здатність дерева протистояти перепадам температури і вологості, допомагають не деформуватися через механічні впливи.

Перед тим, як визначитися з вибором засобу фарбування меблевого щита, визначьтеся з тим, який ефект бажаєте отримати після фарбування? Проявити природну текстуру деревини або щільно її зафарбувати? Яка поверхня у вихідного, непокрашеного дерев'яного щита? Чи потрібно буде згладжувати нерівності або дефекти? Як щит буде виглядати разом з іншими предметами в кімнаті?

Поміркувавши над цими питаннями, ви зможете зробити оптимальний вибір способу і засобу покриття меблевого щита. Зокрема для меблевих щитів використовуються такі види покриття:

  • лакофарбові засоби на водній основі або органічні лакофарбові склади для захисту і зафарбовування поверхні до потрібного ступеня відтінку;
  • укривна емаль, що повністю приховує текстуру деревини;
  • натуральне масло, що додає необхідного відтінку деревині, зберігаючи її текстуру видимою і підкреслюючи природний малюнок дерева.

Останнім часом стало модно за допомогою брашування надавати пиломатериалам зістарений вигляд. Технологія брашировки дозволяє ушляхетнити дерев'яну поверхню і створити гарний дизайн за допомогою такої обробки меблевих щитів. Ми обов'язково розповімо про те, як браширувати щити з дерева далі.

Фарбування меблевого щита: способи і особливості технології фарбування

Фарбування меблевого щита лакофарбовими засобами

Як пофарбувати меблевий щит? №2

Фарбувальні розчини естетично приховують незначні дефекти або нерівності деревини, але це не настільки важливо у випадку з роботою з нашими меблевими щитами. Меблеві щити «Домінант» відрізняються високою якістю та ідеально гладкою поверхнею без нерівностей. Тому фарбування наших виробів може бути необхідно тільки для того, щоб вони гармонійно вписувалися в інтер'єр господаря. Цікаво, що масляні фарби відмінно виконують свої функції на свіжопофарбованих поверхнях, а уретан-алкідні добре підходять для раніше пофарбованих поверхонь.

Послідовність кроків фарбування меблевих щитів:

  • з поверхні забирається пил або забруднення, якщо такі є;
  • перед фарбуванням меблевого щита лаком, необхідно поверхню, що фарбується покрити ґрунтовкою і дати їй висохнути;
  • наноситься один шар фарби, який після висихання шліфується дрібноабразивним наждачним папером;
  • наноситься другий шар фарби.

Іноді на сосновому щиті може проступити смола, характерна для цього типу деревини, що не дозволяє рівномірно забарвити всю поверхню виробу і нормально увібрати фарбувальний склад. Для вирішення цієї проблеми меблевий щит знесмолюють, обробляючи сумішшю з технічного спирту (10 г), розчину ацетону 25% (0,2 кг), карбонату калію (50 г), мильних пластівців (50 г), харчової соди (50 г) і гарячої води (1 л). Для знесмолювання також використовуються готові розчини на основі спирту й ацетону, наприклад, щадний розчинник GNature.

Зафарбовування меблевих щитів укривною емаллю

Як пофарбувати меблевий щит? №3

Укривна емаль повністю приховує текстуру дерева, і меблевий щит може отримати вигляд пластику. Стійкість покриття гарантується в разі застосування високоміцної поліуретанової емалі, яка перед нанесенням ретельно збовтується. Покриття меблевого щита кольоровою емаллю також потрібно виконувати після підготовки робочої поверхні дерева. Для цього щит столярний ретельно протирається від пилу, на ньому перевіряються і видаляються смоляні кишені, якщо такі є. Таким чином, забезпечується більш рівне нанесення емалі. Перед покриттям меблевого щита, деревина ґрунтується. Емаль наносять двома шарами. Після першого шару поверхню висихає і шліфується дрібним абразивом. Можна сказати, що технологія фарбування меблевого щита емаллю повністю ідентична фарбуванню щита лаком або олійною фарбою.

Тонування меблевих щитів маслом

Як пофарбувати меблевий щит? №4
Як пофарбувати меблевий щит? №5 Як пофарбувати меблевий щит? №6 Як пофарбувати меблевий щит? №7

Тонування зрощеного щита з сосни гарно проявляє природну текстуру і колір матеріалу, вирівнюючи неоднорідні відтінки. Натуральне, колероване масло надає необхідний відтінок деревині, зберігаючи її текстуру видимою і підкреслюючи природний малюнок дерева. Наприклад, двері зі зрощеного щита виробництва «Домінант» по додатковій домовленості наші фахівці можуть пофарбувати спеціальним масловоском.

При тонуванні соснової деревини слід врахувати, що поверхня, яка обробляється, повинна бути дуже ретельно відшліфована. Таку обробку рекомендується здійснити шліфувальним папером №180. Перед тонуванням щит обов'язково ґрунтується. Іноді сучасну ґрунтовку для дерев'яних поверхонь називають кондиціонером для дерева. Кількість тонуючих шарів залежить від типу масла. Зазвичай буває достатньо двох шарів, які наносяться з таким інтервалом, щоб давати поверхні висохнути. Надлишки масла рекомендується витерти ганчіркою.

Брашировка меблевого щита

Як пофарбувати меблевий щит? №8

Для процедури брашування необхідно мати в наявності спеціальний пальник і жорстку щітку для обробки металевих виробів.

Послідовність кроків брашировки меблевих щитів:

  • дерев'яна поверхню обпалюється невеликим полум'ям пальника, щоб отримати більш виразну текстуру під час згорання дрібних деревних волокон;
  • після випалювання непридатні волокна дерева вичісують щіткою;
  • обробка поверхонь щита морилкою.
Як пофарбувати меблевий щит? №9 Як пофарбувати меблевий щит? №10

Область застосування меблевих щитів настільки різноманітна, що з нього виготовляють не тільки меблі, але й укоси, двері, підвіконня, стільниці, полки і сходи. Найчастіше щитами з дерева обшивають стіни або виготовляють міжкімнатні перегородки. Така велика сфера використання обумовлює необхідність фарбування виробів, щоб вони гармоніювали з навколишнім оточенням і вписувалися в загальний стиль інтер'єрів. У даній публікації надані види фарбувальних засобів для меблевих щитів і технологія фарбування різними розчинами. Як ви могли переконатися, пофарбувати або брашировати меблеві щити абсолютно не важко буде навіть в домашніх умовах. Тому сміливо купуйте меблеві щити або двері з щитів на підприємстві «Домінант», тонуйте в необхідні кольори, і додайте своїй домашній обстановці нотку справжнього затишку і хвойної свіжості!

Коментарі

Товар додано для порівняння.