ru

Доминант в Фейсбуке Доминант в Фейсбуке      Доминант в Ютубе   Доминант в Инстаграме
Новинка - меблевий щит
 • articles ua

Використання плит OSB для виготовлення двутаврів

Сьогодні ми ближче познайомимо вас з деякими деталями нашого виробництва. Зокрема з матеріалом OSB, який ми використовуємо для виготовлення дерев'яних двотаврових балок. Технологією виробництва дерев'яних двутавров мається на увазі застосування сухого, зрощеного соснового бруса (вологість 8%) і листів OSB-3 10 мм (виробник SWISS KRONO). Крім того у виробництві двутавров використовується клей D4. Вироби обробляються сертифікованими вогнебіозахисними засобами. Чому саме OSB-3 ми вибрали для виготовлення двутаврів, і які особливості є у листового матеріалу OSB, ми підготували таку інформацію.

двотаврова балка перекриття

Які існують листові матеріали?

Листові матеріали дуже зручні в застосуванні, адже вони спеціально створені для будівництва та оздоблювальних робіт (наприклад, виконаних каркасних методом ) або для втілення різноманітних дизайнерських ідей. Робота з даними будівельним матеріалом не представляє особливої складності, а правильна його обробка забезпечить мінімальну кількість сміття в процесі виконання будівельних робіт. Найбільш популярні і широко затребовані такі листові матеріали, як OSB (Oriented Strand Board), деревно-шарувата плита (фанера), ДВП (деревоволокнистих плит), ГВЛВ (гіпсоволокниста плита); МДФ (плита деревоволокнистих середньої щільності), ДСП (деревно-стружкові плити), Аквапанель, інші листові матеріали з різною сферою використання.

З усього розмаїття листових матеріалів ми вибираємо для докладного розгляду OSB, тому що саме його ми використовуємо у виробництві балок перекриття двотаврових.

двотаврова балка перекриття
двотаврова балка перекриття двотаврова балка перекриття

Першу OSB плиту винайшли в Канаді в 1982 році і позиціонували як аналог фанери, але більш високого класу за рахунок інших геометричних розмірів і специфічного розташування в листі деревної стружки, з якої на 90% складається OSB (ОСП орієнтовано-стружкова плита).

изготовление плит OSB

Декілька шарів стружки (в основному три), розташованих перпендикулярно до стружці в сусідніх шарах пресуються між собою під високим тиском і високою температурою, а в якості сполучного елемента використовуються синтетичні смоли. За рахунок цього плита ОСП придбала унікальні характеристики, які дозволили застосовувати плиту в багатьох сферах будівництва.

Основними виробниками зараз вважаються фірми Kronospan, Egger і Norbord, які працюють в Австрії, Румунії, Канаді, США і Китаї.

Де можуть застосовуватися плити OSB?

Де можуть застосовуватися плити OSB?

Універсальні листові матеріали типу OSB плити широко застосовуються в ремонтних і будівельних роботах, а також у виробничій сфері. Крім того, ці листові матеріали дозволяють звести до мінімуму витрати на обробку. Давайте докладніше розглянемо роботи, які проходять за участю OSB.

OSB плити застосовуються:

 • - в каркасно-щитовому будівництві;
 • - у виробництві меблів;
 • - в зовнішній і внутрішній обробці стін і монтажі перегородок;
 • - в деяких покрівельних роботах;
 • - при вирівнюванні і укладанні підлоги;
 • - в пристрої сходів, площадок, подіумів;
 • - для закриття будівельних прорізів;
 • - у виготовленні стелажів і виставкових стендів;
 • - у виготовленні двотаврових балок перекриття з дерева.

Переваги OSB плит

Переваги OSB плит
Такий широкий спектр застосування OSB плити отримали, звичайно ж, за рахунок своїх численних переваг:
 • Міцність. Міцність листів OSB виражається в багатьох аспектах. ОСП плити зарекомендували себе як міцний на вигин, пружний, і міцний на розрив матеріал.
 • Вологостійкість. Просочення воском і смолою плит надає їм високу стійкість до негоди і опадів.
 • Шумопоглинання. Висока щільність плит OSB плит пояснює їх гарні звукоізоляційні показники.
 • Легка вага. Вага листів OSB знаходиться в межах від 15 до 40 кг.
 • Простота монтажу. OSB легко монтувати, пиляти, шліфувати або свердлити. На OSB просто наноситься фарба і клей. Можна сказати, що всі маніпуляції з OSB плитами проводяться легко, без зайвих зусиль і витрат.
 • Екологічність. Концентрація смоли і воску OSB виробів відповідає прийнятим нормам.

Недоліків у OSB практично немає, але ми відзначимо два нюанси, на які звертають увагу багато інтернет-джерел.

 • Феноломісткі смоли в складі деяких різновидів OSB. Їх випаровування шкодять здоров'ю, тому неприпустимі в приміщеннях роботи і проживання людей. Тому при виборі матеріалів потрібно уважно вибирати допустимий клас їхньої емісії Е1, а в ідеалі Е0 (що означає відсутність фенолу).
 • Ціна. Чому ж вартість віднесли до недоліків, запитаєте ви. Просто в залежності від виконуваних робіт, в деяких випадках рентабельніше застосовувати гіпсокартон або інший листовий матеріал.

Різновиди плит OSB

Різновиди плит OSB

Виробники OSB класифікують свою продукцію на чотири різновиди: OSB-1, OSB-2, OSB-3 і OSB-4. Кожен тип матеріалу функціонально призначений для тих чи інших робіт, зараз розповімо докладніше про кожен з них.

OSB-1 призначається для умов зі зниженою вологістю. Використовується в меблях, для обшивки і підійде в якості упаковки.

OSB-2 практикується в виготовленні несучих конструкцій (рекомендується застосовувати в сухих приміщеннях).

OSB-3 відмінно підходить виготовлення несучих конструкцій, які будуть експлуатуватися в умовах підвищеної вологості. За рахунок такої стійкості даного матеріалу на зміни вологості, ми застосовуємо саме цей вид у виготовленні дерев'яних двутаврів на нашому виробництві.

OSB-4 листовий матеріал, що витримує найвищу механічні навантаження і має найвищу ступінь вологостійкості.

Виготовлення дерев'яних двотаврових балок перекриттів

двотаврова балка перекриття двотаврова балка перекриття

Завдяки потужній технологічній оснастці «Домінант», нам вдалося налагодити власну виробничу лінію з виготовлення дерев'яних двутаврів з використанням OSB-3. У статті ми познайомили вас з деякими подробицями нашого виробництва, а зокрема з деталями виготовлення балок перекриттів з дерева із застосуванням OSB. За рахунок ретельного контролю якості на кожному технологічному етапі виробництва двутаврів, а також використання у виготовленні балок якісно просушеного бруса і OSB-3, наші двутаври відрізняються широкою сферою застосування і користуються великим попитом. Всі компоненти двотавру нашого виробництва гарантують йому високу міцність, довговічність, стійкість перед будь-якими деформаціями. Тому виготовлені з наших двутаврів конструкції, стануть надміцними архітектурними вузлами в цокольних і міжповерхових перекриттях, а також в кроквяних системах різної складності. Відзначимо, що досвідчені фахівці «Домінант» практикують також виготовлення двутаврів під індивідуально задані розміри, необхідні замовнику для його конструкції. А не тільки стандартні розміри, надані в прайс-листі на сайті. Індивідуальний підхід до кожного замовлення повністю виключає доопрацювання на об'єкті клієнта, тим самим заощаджуючи його час і гроші.

Звичайно, ми з великою радістю, запрошуємо відвідати наше виробництво і в деталях оцінити всі масштаби і матеріали. А для тих, хто знайомиться з нами через наш сайт, ми запрошуємо перейти в закладку головного меню Виробництво Online і подивитися, що зараз відбувається на нашій території. Крім того ми завжди відкриваємо завісу роботи наших цехів в корисних і цікавих «Статтях», наприклад, з особливостями застосування дерев'яних двотаврових балок в будівництві пропонується ознайомитися у відповідній публікації на сайті. У нас є ще безліч інформації по деревообробці і по дерев'яному житловому будівництву. Чекайте наступні випуски новин і вихід статей в найближчому майбутньому, ми постійно наповнюємо наш сайт максимально корисною і цікавою інформацією!

Переглянуті проекти: