ru

Доминант в Фейсбуке Доминант в Фейсбуке      Доминант в Ютубе   Доминант в Инстаграме
    
  • articles ua
  • Головна
  • Статті
  • Які матеріали краще використовувати для облицювання будинку?

Які матеріали краще використовувати для облицювання будинку?

Так як наше підприємство займається деревообробкою та виробляє профільні вироби: вагонку, блок хаус и фальш брус з деревини сосни, ми вирішили зробити огляд різних облицювальних матеріалів. Таким чином, ми зможемо виявити переваги дерев'яних виробів в порівнянні з безліччю інших матеріалів для облицювання споруд, а ви отримаєте інформацію для вибору.

Почнемо з того, що наше підприємство «Домінант» на протязі двох десятків років займається виробництвом і будівництвом дерев'яних будинків, які в принципі облицювання не потребують. Дерев'яні зруби унікальні завдяки своїм природним характеристикам і неповторній красі. Вони не потребують масштабної і витратної додаткової обробки.

Будинок з дерева

Будинок з дерева варто всього лише пофарбувати спеціальним складом з компонентами захисту для деревини та додати бажаного відтінку. Завдяки такій красі, а також високим показникам якості, надійності і довговічності - саме дерев'яні будинки найбільше затребувані для будівель приватного і комерційного використання. Але ті, хто з якихось причин не можуть дозволити собі будівництво дерев'яного будинку, можуть додати краси і натуральності свому житлу за рахунок облицювання будинку дерев'яною вагонкою, блок хаусом або фальш брусом

Облицювання будинку блок хаусом

Облицювання будинку повинне нести не тільки декоративну функцію, але й захисну. Матеріали для обшивки будинку повинні добре захищати споруду від впливу опадів та інших атмосферних явищ, які з роками можуть руйнувати стіни будівель. Крім облицювальних матеріалів з натурального дерева, будівельний ринок пропонує й інші матеріали. Давайте розглянемо докладніше найбільш популярні з них.

Які є способи і види облицювання будинків і будов?

Механічний спосіб облицювання фасаду без застосування будь-яких будівельних сумішей або клею так і називають - сухим фасадом. Таким чином на стіни будинків монтується, наприклад, вагонка або гранітні плити для вентильованих фасадів. Такі панелі, як правило, кріпляться на попередньо підготовлене решетування за допомогою цвяхів, кляммерів та інших механічних кріплень.

сухим фасадом

Спосіб декорування фасаду з використанням будівельної хімії називається мокрим фасадом. Таким способом на будівлю наносять штукатурку, покривають клінкерною цеглою або плиткою, натуральним або штучним каменем. Для монтажу всіх цих елементів необхідно використовувати клеючі суміші.

мокрий фасад

Також за способом обробки фасадів розрізняють вентильовані і невентильовані фасади.

Вентильований фасад містить між стіною і декоративним покриттям зазор з повітряним прошарком для запобігання скупчування конденсату. Невентильований фасад без повітряних прошарків можна влаштовувати на залізобетонних панелях і цегляних стінах, які не бояться вологи і не потребують утеплення.

Найпопулярніші матеріали для облицювання фасадів

Штукатурка. Один з найпоширеніших і давніх способів обробки фасадів. Залежно від складу, штукатурка може бути на мінеральній, акриловій або силіконовій чи силікатній основі. Застосовуючи сучасну штукатурку, на фасаді будинку можна зробити цікаву фактуру і надати споруді ефектного вигляду. Облицювання штукатуркою відрізняється трудомісткістю, а також вимагає певних навичок і майстерності.

Штукатурка фасаду

Облицювальна цегла. Один із загальноприйнятих матеріалів для обробки фасадів, здатний надійно захистити стіни споруди від негативних зовнішніх впливів. Фасади будівель можна обкладати звичайною керамічною цеглою, клінкерною або силікатною цеглою. Є ще гіперпресована цегла, яка створює на стінах будинку імітацію натурального каменю.

Облицювальна цегла

Природний і штучний камінь. Натуральні камені особливо привабливі і довговічні в порівнянні з іншими оздоблювальними матеріалами. Але вони дорого коштують, тому при обшивці фасадів в більшості випадків комбінуються з іншими матеріалами. А ось штучний камінь набагато дешевший і різноманітніший за формами, ніж природний. Крім того, він менше важить, ніж натуральний камінь, за рахунок чого відрізняється легкістю монтажу.

Природний і штучний камінь

Фасадна плитка. Матеріал, який відрізняється великою кількістю різновидів. Для облицювання фасаду можна вибирати керамічну, клінкерну, керамогранитну або цементну плитку. За допомогою плитки на фасаді будівлі можна імітувати присутність каменю або цегли. Що цікаво, плитка приклеюється на фасади звичним способом на спеціальний склад. А ось в вентильованих конструкціях фасадів керамогранітні плитки кріплять до несучого каркасу кляммерами або саморізами.

Фасадна плитка

Фасадні касети. Сталеві панелі квадратної або прямокутної форми із загнутими краями. Використовуються в вентильованих фасадах сучасних комерційних і громадських споруд, наприклад торговельних або офісних центрів. Фасадні касети можна віднести до найдорожчих облицювальних матеріалів, але зате вони характеризуються високою вологостійкістю, що дуже важливо для захисту стін будівлі від вогкості та поступового руйнування.

Фасадні касети

Сайдинг. Найпоширеніший в облицюванні приватних будинків і простий по монтажу вид обробки у вигляді обшивки панелями, які можуть бути виконані з різноманітних матеріалів. Як правило, такі панелі кріпляться дуже простим способом до попередньо встановленого на стіні решетування, а між собою з'єднуються за допомогою пазів і шпильок. Виглядають дуже естетично, можуть імітувати на стіні будинку будь-який матеріал і надають ефектний і акуратний вигляд будові.

Сайдинг

А дерев'яні профільні вироби наповнюють будинок природного атмосферою, яка створюється завдяки життєдайним характеристикам справжнього дерева і позитивно відображається на здоров'ї домочадців. Це найкращий вибір для тих, хто бажає наповнити житло натуральними матеріалами і унікальною красою природи. Хоч ми і розглядаємо зараз облицювальні матеріали для зовнішніх фасадів, але обов'язково варто відзначити, що завдяки своїй екологічності і красі, дерев'яний блок хаус, вагонка або фальш брус рекомендується використовувати і в обробці кімнат всередині будинку. Це натуральні, нетоксичні, гіпоалергенні матеріали, які будуть позитивно впливати на здоров'я господарів і мікроклімат в приміщеннях.

Сендвіч-панелі для облицювання фасадів. Металеві, ПВХ, або магнезитові плити з утеплювачем в середині панелі. Відрізняються легкістю і різноманітністю текстур, відмінно утеплюють будівлю.

Сендвіч-панелі

У статті описані не всі можливі матеріали для облицювання фасадів, а тільки найпрактичніші і поширені. Тому що є ще досить таки специфічні і фантазійні способи прикрашання житла, наприклад, кортенівська сталь, композитні алюмінієві панелі з дзеркальним відображенням, панелі з деревних панелей або мозаїка.

Кортенівська(іржава) сталь застосовується в суднобудуванні. Як не дивно, іржа може бути модною, і її спеціально отримують, спрямовуючи на сталь окислюючі речовини. Це утворює на поверхні іржаву плівку, що перешкоджає подальшому руйнуванню сталі. Це дорогий за вартістю матеріал для людини, що володіє широкими фінансовими можливостями.

Фасад із Кортенівської сталі

Мозаїка з битої плитки, гальки, шматочків скла та порцеляни - вибір художника для створення шедевра на стінах свого будинку.

Обшивка споруди дзеркальними панелями зробить будинок відображенням навколишньої природи, неба, дерев ... Будівля просто зіллється з навколишнім пейзажем. Це вибір справжнього естета, який цінує красу і не боїться сміливих рішень.

Скляний фасад будинку

Кожен господар бажає, щоб його будинок красиво виглядав, був теплим і довговічним. Хтось хотів би гарно оформити фасад, витративши при цьому мінімум фінансів, а хтось інший прагне створити на стінах свого житла витвір мистецтва. Якщо вибрати підходящий матеріал із запропонованих в нашій статті, та ще трохи пофантазувати, у кожного вийде реалізувати свою ідею!

Переглянуті проекти: