ru

Доминант в Фейсбуке Доминант в Фейсбуке      Доминант в Ютубе   Доминант в Инстаграме
    
  • articles ua

Будинки на деревах і особливості їх побудови

Всі ми родом з дитинства. І звичайно, в дитинстві кожен мріяв про свій притулок, куди заборонено вхід дорослим, де можна зберігати свої таємниці і придумувати гри. Найкраще для цих цілей підходить будиночок на дереві. Перенісши свої дитячі мрії у доросле життя, зараз багато сучасних архітекторів створюють оригінальні проекти будинків на дереві.

Яким може бути будиночок на дереві?

Будинки на дереві цікаві для всіх і привертають до себе особливу увагу. Завдяки доступності будь-якої інформації в інтернеті, можна спостерігати проекти будинків на деревах у різних куточках світу. Наприклад, унікальний проект «Людське гніздо» створений шведським архітектором. Це неймовірно комфортабельний будиночок на дереві, що зовні нагадує гніздо птиці.

«Людське гніздо»

Також в лісах Швеції можна побачити й дивовижний дзеркальний куб і навіть літаючу тарілку на дереві.

«зеркальныий куб» «літаюча тарілка на дереві»

Звичайно, ті, хто будує будинок на дереві, тим самим наближаються до природи, повністю занурюючись в атмосферу життя лісових мешканців і птахів. Японські архітектори створили будинок-шпаківню. Будиночок розділений на дві частини скляною стіною. Одна частина для життя людини, друга для птахів. Також в Японії можна побачити ще одне чудо архітектурної майстерності - Чайний будиночок. Ця неймовірно мила і затишна будова розташована на одному з дерев в черешневому саду.

«будинк-шпаківня» «Чайний будинк»

У Канаді реалізований будиночок на дереві «Сфера вільного духу». Невеликий, сферичний будиночок оснащений всім необхідним для комфорту людини, при цьому дозволяє насолодитися тишею і єднанням з природою.

«Сфера вільного духу»

Як бачимо, тенденція будівництва оригінальних будиночків на деревах не втрачає популярність. На деревах будують цілі комплекси, що складаються з готелю і ресторану. Найбільший з них знаходиться в Шотландії, в садах Alnwick. Не залишимо без уваги й ресторан Yellow Treehouse в Новій Зеландії.

«ресторан в садах Alnwick» «ресторан Yellow Treehouse»

Затребуваність будинків на деревах можна пояснити бажанням людини бути ближче до природи. Відпочити від метушні, насолодитися тишею і самотою. Адже сучасний світ надто переобтяжений інформацією, а невеликий будиночок на дереві допоможе позбутися від завантаженості і відновити душевну рівновагу.

Принципи будівництва будиночка на дереві

В першу чергу потрібно вибрати саме дерево. Воно повинно мати сильну кореневу систему, діаметр стовбура повинен бути не менше 30 см, і звичайно потрібно вибирати дерево без явних ознак хвороби та пошкоджень. Найкраще для такого будівництва підходить дуб, клен, ясен або ялина. Не варто будувати на інтенсивно квітучих деревах, наприклад тополі або липи. Вони можуть спровокувати алергію, та й деревина у них є не досить щільною.

Будинки на деревах і особливості їх побудови

Після вибору дерева потрібно вибрати проект, який буде для вас максимально надійним. Будиночки на дереві можуть бути декількох типів: з опорою на стовбур і з опорою на гілки, а також можна поставити будиночок на спеціально побудованій опорі навколо дерева або гілок. У першому випадку висоту розташування будинку ми вибираємо самостійно, оптимально 1,5 - 2 метри, якщо в будиночку гратимуться діти. Якщо опора будинку йде на гілки, тоді висота розташування будиночка залежить від особливостей дерева. Найнадійнішим варіантом буде розміщення будиночка на спеціальній платформі, прикріпленій до стовбура дерева.

Будинки на деревах і особливості їх побудови Будинки на деревах і особливості їх побудови

Для того, що б побудувати будинок з опорою на стовбур, потрібно враховувати той факт, що дерево росте і тому конструкція повинна бути досить гнучкою, щоб не заважати дереву, але при цьому бути добре закріпленою, щоб не сповзти вниз. Несучі балки навколо стовбура зміцнюють самозагвинчуваними анкерами, при необхідності паралельну конструкцію додатково зміцнюють косими балками. Кроквяна система даху також кріпиться до стовбура. При будівництві будинку з розташуванням на гілках, несучу конструкцію закріплюють за допомогою тросів.

Потрібно пам'ятати, що для будівництва таких будинків слід використовувати легкі будівельні матеріали. Для полегшення конструкції одну зі стін можна зробити скляною, такою може бути і стеля.

По завершенню будівництва варто подбати про комунікації. Електрика проводиться за допомогою гнучкого, броньованого кабелю по стовбуру дерева. Варто подбати при цьому про відповідне заземлення та громовідвід. Всі нагрівальні та освітлювальні прилади повинні мати високий індекс захисту, не менше 44.

Будинки на деревах і особливості їх побудови

Якщо проект будиночка на дереві ви будуєте для періодичного проживання, варто подбати і про водопостачання. Воду проводять за допомогою гнучких, армованих шлангів. Це дозволяє не турбуватися про пошкодження труб від вітру. Для збереження цілісності водопроводу в зимовий час, досить спустити з них всю воду. Для каналізації найкраще використовувати біотуалет. Душову можна облаштувати внизу.

Правила безпеки в будиночку на дереві

Перебуваючи в будиночку на дереві, варто пам'ятати, що не можна спиратися на перила, особливо в вітряну погоду. У грозу будиночок на дереві - не найкращий притулок, краще перечекати негоду внизу, якщо є така можливість. Для комфорту та безпеки сходи в будиночок повинні бути міцними і надійно зафіксованими. Можна користуватися й приставкою, але це не безпечно, особливо для дітей. Ну і звичайно, в такому будинку не допускається наявність відкритого вогню, а всі нагрівальні прилади повинні бути під наглядом.

Дотримуючись таких нехитрих правил і рекомендацій, ви зможете перетворити свій будиночок на дереві в зону відпочинку. Тут можна почитати книгу, усамітнитися і помріяти або весело поговорити з друзями.

Хочемо зазначити, що серед асортименту продукції компанії «Домінант» є проекти, які замислювалися під реалізацію будиночка на дереві.

Проект «Барбіта» - небольшой будиночок з брусу, який може бути встановлений на майданчик на стовпах або використовуватися як будиночок на дереві.

Проект «Барбіта»

Або проект «Ловница» може використовуватися як спостережна вежа розташована на палях або невеликий будиночок на дереві. Площа будиночка 4 м2, він також складається з максимально легкого матеріалу – сухого, профільованого брусу 60*150 мм .

Проект «Ловница» Проект «Ловница»

Обидва проекти можуть стати відмінним доповненням для облаштування дитячих майданчиків , підвісних атракціонів, мотузкових парків поруч з альпіністськими гірками. Наші фахівці можуть розробити для вас індивідуальний проект будиночка на дереві. Якщо ви хочете подарувати своїм дітям радість, невеликий будиночок на дереві стане подарунком, який запам'ятається на все життя!

{crossposting}
Переглянуті проекти: