ru

Доминант в Фейсбуке Доминант в Фейсбуке      Доминант в Ютубе   Доминант в Инстаграме
    
  • articles ua
    Шліфування зрубу: як шліфувати стіни дерев'яного будинку?

Шліфування зрубу: як шліфувати стіни дерев'яного будинку?

Після завершення будівництва дерев'яного будинку потрібно буде провести невелику обробку зрубу і регулярно доглядати за будовою. Сам по собі дерев'яний будинок досить простий і не дорогий в обслуговуванні, якщо порівнювати з будинками, виконаними з інших матеріалів. Дерев'яні зруби відомі високою міцністю, природним волого і повітрообміном, гарною тепло- і звукоізоляцією, а також самобутньою красою. Саме ідеально відшліфований брус в повній мірі відкриває неймовірну красу природного малюнка деревини. Тому тема для сьогоднішньої публікації - процес шліфування зрубу.

як шліфувати стіни дерев'яного будинку

Як правильно шліфувати зруб?

Відзначимо, що це досить копітка і трудомістка робота, тому найкраще, якщо шліфуванням будуть займатися професійні будівельники.

Проводять шліфування за допомогою шліфувальної машинки з різними насадками, залежно від величини шару, який знадобиться зняти з колоди. Якщо раптом є необхідність зняти кору (у разі будівництва з дикого зрубу) або верхній, потемнілий, а може й пошкоджений шар деревини, на початковому етапі - використовується грубозерниста насадка, з діаметром зерна 40. Первинне шліфування є досить грубим і поверхня залишається нерівною.

як шліфувати стіни дерев'яного будинку як шліфувати стіни дерев'яного будинку

Після закінчення первинного шліфування, переходимо до другого етапу. Тут шліфування виконується за допомогою дрібнозернистої насадки, де зерна розміром 80-100. Така шліфовка ідеально вирівнює рельєф колоди, прибираючи ворс, роблячи деревину гладкою і готує її до подальшого оздоблення. Ще її називають фінішною. Майстри «Домінант» завжди проводять саме фінішне шліфування зрубу, адже для будівництва використовуються вже виточені, рівні колоди з чіткою геометрією і рівномірним діаметром по всій довжині, що досягається за допомогою спеціальної механічної обробки. Професійні фінішні, оздоблювальні роботи досвідчених фахівців «Домінант» збільшують термін експлуатації дерев'яного котеджу з брусу.

як шліфувати стіни дерев'яного будинку

Для шліфування стиків колод і кутів використовується спеціальна кутова, шліфувальна машина. Можна також використовувати стамеску. За допомогою таких інструментів, можна ідеально відшліфувати всі важкодоступні ділянки. Якісно відшліфовані кути, стики і торці зрубу, істотно збільшують термін служби будівлі, адже саме тут найчастіше починаються гнильні процеси. В процесі роботи деревний пил, смола і тирса швидко забивають шліфувальні насадки. Їх потрібно часто міняти, але можна трохи продовжити термін служби, використовуючи для їх очищення уайт-спірит і металеву щітку. Шліфування бруса відбувається не дуже швидко, в середньому за дві хвилини фахівець шліфує погонний метр колоди з діаметром близько 220 - 300 мм.

Після закінчення шліфувальних робіт, очищену поверхню колод потрібно покрити захисним розчином. В іншому випадку відшліфована ділянка потемніє і доведеться повторювати роботу. Покрити деревину потрібно не пізніше ніж через 24 години після закінчення шліфувальних робіт. Наші фахівці проводять тришарове покриття ефективним деревозахисним засобом на базі низкомолекулярної алкідної смоли методом розпилення.

як шліфувати стіни дерев'яного будинку як шліфувати стіни дерев'яного будинку

Шліфування стін зовні і всередині будинку проводиться за одним алгоритмом.

У процесі роботи необхідно використовувати спеціальну маску або респіратор, адже в повітрі дуже багато деревного пилу.

Важливо не тільки вибрати правильні інструменти, але і час шліфування.

як шліфувати стіни дерев'яного будинку як шліфувати стіни дерев'яного будинку

Коли краще шліфувати зруб?

Проводити шліфування потрібно після завершення всіх будівельних робіт. Необхідно дочекатися часткової усадки будови і дати можливість колодам добре просохнути і обвітритися. Тоді для шліфування знадобиться менше витратних матеріалів. При шліфуванні вологої колоди, її зовнішній вигляд стає тільки гіршим. З'являється шорсткість і ворс, який важко зняти. Крім того, при шліфовці мокрої колоди, шліфувальний диск дуже швидко забивається деревиною та псується. У цьому випадку головне не поспішати. Тому наші фахівці рекомендують дати дерев'яному зрубу постояти кілька місяців (можна близько 2-3-х).

Як, коли і чим проводити шліфовку ми з'ясували, тепер переконаємося, наскільки важливий цей процес і чи вартий він своїх витрат.

Для чого потрібна шліфовка?

Ми вже відзначали вище, що шліфування дає можливість позбутися від залишків кори на колодах і вирівняти їх рельєф.

Якісне шліфування продовжує термін служби будови.

Відшліфована колода має приємний естетичний, гладкий вигляд, на ньому добре видно природний малюнок дерева.

Шліфування - підготовчий етап для нанесення лакофарбових матеріалів .

На відшліфованому зрубі всі покриття тримаються рівномірно і довго, а захисні покриття проникають глибше.

В цілому, якісна шліфовка не тільки покращує зовнішній вигляд будинку з бруса, але й продовжує термін служби всіх покриттів і самої будови.

За допомогою шліфування можна оновити фасади навіть досить старого будинку, надаючи йому привабливого зовнішнього вигляду. Як правильно освіжити фарбування і захист антисептиком в будинку зі зрубу , ми розповідаємо в одній з попередніх публікацій на сайті.

фарбування стін дерев'яного будинку фарбування стін дерев'яного будинку
фарбування стін дерев'яного будинку

Від закладання фундаменту і до фінішного фарбування стін, кожен з етапів для будівництва та оздоблення несе свою, важливу функцію. Вам вирішувати, чим і коли шліфувати зруб, але важливість цього етапу оздоблювальних робіт в дерев'яному будинку очевидна. Тому, щоб якісно виконати шліфування зрубу, необхідно добре підготуватися і грамотно виконати всі роботи на підставі рекомендацій, детально викладених в даній статті.

Переглянуті проекти: