Навіщо потрібно робити геодезію земельної ділянки? — статті від компанії "Домінант"

ru

+38 097 012-38-52 +38 063 499-91-00
           
    
  • articles ua

Навіщо потрібно робити геодезію земельної ділянки?

Ми вже не одноразово говорили на тему підготовки ділянки і будівництва дерев'яного будинку. Розглядали особливості заливки фундаменту, будівництва даху і балконів, вибір утеплювача і якісних будівельних матеріалів. Але також важливо пам'ятати, що якість і надійність вашої споруди залежить від грамотно і професійно складеного плану земельної ділянки, на якій буде будівництво. Роботою такого характеру займаються професійні геодезисти. Суть побудови геодезичного плану ділянки полягає в проведенні топографічної та виконавчої зйомки. Давайте розберемося, навіщо потрібно робити геодезію земельної ділянки?

Для чого потрібна геодезія ділянки під будівництво?

geodeziya-zemelnogo-uchastka

Почнемо з того, що геодезичні вимірювання та дослідження допоможуть вам вибрати максимально вигідне місце для спорудження будинку. При цьому обов'язково будуть враховані особливості рельєфу землі і розташування будинку щодо сторін світла. Грамотна топографічна зйомка допоможе правильно побудувати будинок в разі великої кількості підземних вод. Будинок розташують з урахуванням відтоку води від фундаменту або допоможуть правильно встановити систему дренажу, при цьому зможуть розрахувати кількість земляних робіт. Крім цього, буде враховано розташування всіх комунікацій, сусідство з іншими будівлями і віддаленість від проїжджої частини. Після таких вимірювань фахівці з геодезії можуть внести деякі корективи в готовий план проекту вашого будинку, але повірте, ви від цього тільки виграєте.

Крім цього, проведення топографічної зйомки і побудова плану земельної ділянки, буде підставою для проведення комунікацій (електрики, газу, води) до вашого будинку з централізованих джерел. Акт про проведення геодезичних робіт на ділянці дійсний протягом двох років. Якщо за цей час ви нічого не побудували, потрібно по-новому проводити всі роботи і складати новий акт. Але, варто пам'ятати, що для грамотного проведення геодезичних робіт на вашій ділянці, необхідно звернутися до гарних фахівців. Повірте, економити на таких послугах не в ваших інтересах

planirovanije-zemelnogo-uchastka

Топографічна зйомка дає гарантію виконання якісної роботи по заливці фундаменту, визначення нульової позначки і всіх основних осей проекту. В результаті проведення такої роботи ви гарантовано отримаєте надійний, міцний, якісний будинок на довгі роки. При цьому будинок буде розташований на ділянці максимально гармонійно відносно інших елементів территорії. При правильно виконаних топографічних і виконавчих зйомках, навіть на невеликій земельній ділянці можна побудувати справжній оазис.

planirovanije-zemelnogo-uchastka

Необхідною, топографічна зйомка буде і для роботи ландшафтного дизайнера. Якщо ви побажаєте облаштувати ділянку цікавими зонами, фахівець з ландшафту зможе максимально гармонійно спланувати розташування всіх зелених зон з клумбами і деревами, садові споруди і елементи декору з урахуванням особливостей рельєфу ділянки, спираючись на результати топографічної зйомки.

Що становлять собою геодезичні роботи?

Топографічна зйомка являє собою карту земельної ділянки, на якій буде проводитися будівництво. При цьому обов'язково враховується рельєф ділянки, її розміри, наявність інших будівель (забору, ліній комунікації). При проведенні та оформленні топографічної зйомки, легко можна адаптувати готовий проект будинку на ділянку щодо інших будівель, відобразити повну картину місцевості з урахуванням різноманітності рельєфу. Дані топографічної зйомки, дають можливість відобразити на проекті позначку підлоги вашого майбутнього будинку - позначку «нуля».

topograficheskaja-sjomka-zemelnogo-uchastka

Як правило, масштабування топографічного плану складається в розмірах 1:500 (один сантиметр до п'яти метрів).

Виконавча зйомка є проміжною ланкою між складанням проекту і роботами по його будівництву. Виконавча зйомка - це своєрідне «нанесення» проекту на земельну ділянку, призначену для забудови. При цьому фахівець з геодезії за допомогою спеціальних приладів відзначає кордони закладення фундаменту і котловану під нього, розбиває осі в котловані і встановлює позначку «чистої підлоги». Позначаються основні та другорядні осі будови, кути, колони. Після проведення таких геодезичних робіт, забудовнику не важко правильно розташувати проект на ділянці.

Після закінчення кожного етапу будівництва, геодезист складає план виконаних робіт, це необхідно для оформлення пакету документів при введенні будинку в експлуатацію. А також такі документи дають зрозуміти замовнику, наскільки якісно і точно забудовник здійснює роботу відповідно заявленому плану. Тому своєрідний геодезичний контроль повинен обов'язково проводитися в процесі будівництва. Крім цього, проводиться геодезичний моніторинг і в процесі експлуатації споруди. Такий контроль дає можливість зрозуміти технічний стан об'єкта після усадки.

Хто виконує геодезичні дослідження ділянки?

Геодезичні роботи виконують спеціалізовані фірми. У великій компанії по геодезичним дослідженням, можна замовити послуги з проведення повного спектру робіт. Такий комплексний підхід надасть вам можливість повною мірою виявити всі позитивні і негативні сторони земельної ділянки під забудову. Таким чином, в подальшому ви здійснюєте будівельний процес і роботи з ландшафтного дизайну відповідно до результатів проведеної геодезії.

planirovka_uchastka

Чим відрізняється будівельна геодезія від геології ділянки?

Геологію ділянки проводять для вивчення типу ґрунту, а геодезію для оцінки рельєфу і розстановки будівель на ділянці.

Геологія аналізує ґрунт і рівень ґрунтових вод, що безпосередньо впливає на вибір технології будівництва і матеріалів. За результатами геології вибирається тип фундаменту, матеріали для його зведення, можливість облаштування підвалу і цоколю.

Геодезія встановлює зв'язок будівельного об'єкта з іншими елементами ділянки.

І геодезія, і геологія мають однакову важливість для будівництва. Якщо не провести відповідні роботи спочатку, то в результаті можна понести великі втрати. Як кажуть в даному випадку: скупий платить двічі. Адже може виявитися, що ваш проект будинку і вибір фундаменту не відповідає типу ґрунту на ділянці. Тоді будинок не прослужить стільки, скільки планувалося, і потребуватиме вкладень на посилення конструкції фундаменту, стін і ремонтні роботи в цілому.

Отже, підводимо підсумки. Геодезія потрібна для розробки проектної документації і правильного проведення інженерних комунікацій. На законодавчому рівні визначено, що надання геодезичних матеріалів є обов'язковим при подачі документів в державні земельні та архітектурні органи при будь-якій маніпуляції з земельною ділянкою.

Переглянуті проекти