Зателефонуйте мені

Від правильно обраного і зробленого фундаменту залежить якість і довговічність вашого будинку. Раніше ми вже публікували статтю про різні види фундаменту під дерев'яний будинок. Але в зв'язку з тим, що багато хто не знає, який фундамент підходить їхній ділянці, ми підготували інформацію про особливості фундаменту залежно від виду ґрунтів.

Вибір типу фундаменту залежно від ґрунту на ділянці №1

Отже, вид фундаменту під будівництво залежить від типу ґрунту на ділянці. Наприклад, фундамент, відповідний для піщаного ґрунту, ні в якому разі не можна встановлювати на пучинистий або просідаючий ґрунт, щоб не було перекосів в будинку, які приведуть до поломки стін і даху, тобто до руйнування будівлі. Щоб правильно визначити, який ґрунт на вашій ділянці, найкраще замовити геологічну експертизу. Кваліфіковані геологи визначать основні показники ґрунту:

  • розмір часток землі та їх зчеплення;
  • показник розчинності ґрунту;
  • здатність ґрунту утримувати вологу;
  • наявність домішок;
  • модуль деформації (якщо він менше 10 мПа, то ґрунт вважається слабким і не надійним, під нього використовують посилений фундамент).

Крім цих показників, обов'язково визначають рівень підземних вод і наскільки рівна поверхня ділянки. У сейсмічно активних зонах враховують силу і частоту землетрусів.

Після проведення геологічної експертизи, фахівці запропонують максимально відповідний тип фундаменту для вашої ділянки. Визначити тип ґрунту ви можете і самостійно (в інтернеті повно прикладів, як це можна зробити), але необхідно пам'ятати, що найменший недолік в правильності вибору може мати плачевні наслідки (будинок буде тріскатися і просідати).

Фундамент для ґрунтів піщаного або скельного типу

Як правило, якщо на ділянці ґрунт піщаного або скельного типу, вам пощастило – такі ґрунти вважаються надійними і не просідають, характеризуються однорідністю по всій ділянці і не піддаються зрушенню. Для таких ґрунтів гарний вибір - це стрічковий фундамент.

Вибір типу фундаменту залежно від ґрунту на ділянці №2

Його укладання не вимагає багато сил і фінансових витрат, земляні роботи теж мінімальні. При цьому, товщина стрічкового фундаменту відповідає товщині стін будинку. На стабільному ґрунті така товщина легко витримує навантаження будинку.

Фундамент для пучинистых или просадочных грунтов

На так званих «проблемних» рухливих, слабких або просідаючих ґрунтах оптимальним у використанні буде фундамент з плит. Цей вид фундаменту являє собою армовані плити.

Вибір типу фундаменту залежно від ґрунту на ділянці №3

Такий фундамент є стійким до промерзання і відтавання ґрунту, протистоїть просіданню через велику площу. За рахунок такої конструкції вага будинку рівномірно розподіляється по фундаменту, що запобігає різного роду деформації. Якщо раптом станеться зсув ґрунту, такий фундамент буде «плисти» разом з будинком, що врятує останній від руйнувань. Плитковий фундамент може бути заглибленим або дрібно заглибленим. Заглиблений фундамент використовують в основному для будівництва будинку з підвалом. Глибина фундаменту буде мати висоту підвального приміщення. Найнадійнішим заглиблений плитковий фундамент буде на ділянці з високим рівнем підземних вод. Плитковий фундамент можна використовувати на проблемних ґрунтах з невеликими перепадами висоти.

На просідаючих ґрунтах теж можливий стрічковий фундамент залежно від ступеня просідання. У цьому випадку підставу стрічкового фундаменту потрібно закладати глибоко, в стабільний ґрунт. Інакше фундамент може не витримати навантаження будинку і просісти, внаслідок чого, на будинку з'являться тріщини. Але, якщо ґрунт не стабільний і не однорідний, посилити стрічковий фундамент можна за допомогою подушки. Подушка - горизонтально покладена плита, на яку встановлюють (вертикально) стрічковий фундамент. Чим більше просідання ґрунту, тим ширше повинна бути плита (подушка), що може бути затратно по фінансам. При цьому, якщо під вагою будинку стрічковий фундамент буде просідати більше ніж на 10 см, то використовувати його для будівництва будинку не доцільно.

Вибір типу фундаменту залежно від ґрунту на ділянці №4

Якщо на ділянці рівень ґрунтових вод знаходиться високо, укладати стрічковий фундамент можна, але необхідно забезпечити своєчасне їх відкачування або зробити якісну дренажну систему.

У сейсмічно активних районах не можна зводити стрічковий фундамент, землетруси можуть його легко порушити, що призведе до руйнування будинку. Якщо амплітуда землетрусів не перевищує 7 балів, можна покласти збірно-монолітний фундамент із сейсмопоясом зверху. Дерев'яні будинки відрізняються високою стійкістю перед землетрусами за рахунок унікальних характеристик деревини як будівельного матеріалу, про що ви зможете переконатися, прочитавши нашу публікацію «Сейсмостійкість дерев'яного будинку».

При використанні стрічкового дрібно заглибленного фундаменту на пучинистих ґрунтах, обов'язковою умовою буде утеплення фундаменту. Утеплювати потрібно вертикальні стінки фундаменту і подушку, якщо вона передбачена. В процесі промерзання ґрунту утеплювач виконає роль амортизатора, і ґрунт не буде виштовхувати фундамент вгору.

Фундамент для нерівних, рельєфних ділянок землі

Якщо ділянка відрізняється різним рельєфом, а рівняти його фінансово затратно, в цьому випадку доцільно використовувати фундамент з паль. Свайний фундамент – це конструкція з металевих паль, що глибоко входять в землю (до стабільних шарів ґрунту), на верхніх краях їх встановлюється ростверк, на який упирається плита підлоги.

Вибір типу фундаменту залежно від ґрунту на ділянці №5

Фундамент з паль можна використовувати на проблемних ґрунтах будь-якого типу і при високому заляганні підземних вод, і при плавучості ґрунтів, і на рухливих ґрунтах. Не підходить він для болотистої місцевості або скелястих порід. Подібним по конструкції з паль, буде стовпчастий фундамент. Стовпчастий фундамент мало заглиблений, тому для його установки потрібна ділянка з хорошим ґрунтом і з невеликими перепадами висоти. При цьому питома вага будівлі повинна бути не дуже великою. Стовпчастий фундамент встановлюють на таких же ґрунтах, як і стрічковий фундамент, при цьому стовпчастий фундамент набагато дешевше, але й не всі конструкції підходять для такого фундаменту.

Якщо характеристика ґрунтів на вашій ділянці змішана і проблемна, можна використовувати змішані види фундаменту, вони розробляються фахівцями індивідуально. Так, наприклад, на ділянці зі стійким ґрунтом, але з великим нахилом можна встановити змішаний стовпчасто-свайний фундамент.

Як ви вже зрозуміли з раніше викладеної інформації, результат вибору підходящого виду фундаменту для вашої будівництва, безпосередньо залежить від вас. Якщо ви хочете убезпечити себе від неприємностей у вигляді просідання або тріщин в стінах будинку і фундаменті, радимо вам звернутися до фахівців. Таке рішення буде гарантією вашого довгого і безтурботного життя в новому дерев'яному будинку, який ми з радістю поставимо на підготовлений вами фундамент.

Коментарі

Товар додано для порівняння.