Утеплення арболітом стін в дерев'яному будинку — статті від компанії "Домінант"

ru

+38 097 012-38-52 +38 063 499-91-00
           
    
  • articles ua

Утеплення арболітом стін в дерев'яному будинку

Ми постійно вдосконалюємо технології виробництва і дерев'яного будівництва, застосовуючи нові, сучасні матеріали. У цій статті знайомимо вас з нашої новинкою в технології будівель з подвійного бруса – утеплення стін арболітом. Розповімо, чому ми впровадили такий утеплювач і розглянемо його особливості.

Арболіт або деревобетон - будівельний матеріал з унікальними характеристиками, складається він з деревної тирси і бетону. Крім будівництва, завдяки своїм високим теплоізоляційним показниками арболіт використовують як утеплювач. Пористість і наявність «повітряних містків» в структурі матеріалу роблять арболіт відмінним легким і міцним утеплювачем. При цьому, він так само екологічний як і дерево. До складу арболіту завжди входить органічний наповнювач, в основному це - деревна тирса, але можлива заміна на солому рису, льону або бавовни. Найкраще використовувати тирсу хвойних дерев. У нашому випадку - це соснова тирсу, так як ми виробляємо брус для будівництва будинків саме з деревини сосни і працюємо виключно з цим деревом. Додатково до тирси ми додаємо воду, вапно і з'єднуємо все компоненти арболіту цементом марки 400 або 500. Додавання вапна антисептує розчин і прибирає з деревної тирси глюкозу, таким чином арболіт стає «несмачним» для гризунів і комах. Він абсолютно не є сприятливим середовищем для розвитку будь-яких організмів. Правильно замішаний і підготовлений арболит буде відмінним будівельним матеріалом. Цілий ряд позитивних властивостей роблять його все популярнішим.

Переваги використання арболіту в технології будівель з подвійного брусу

1. Блоки з арболіту відмінно тримають свою форму.

2. Арболіт має високу міцність (будівництво з використанням арболітових блоків можна виконувати без арматури).

3. Арболіту можна надати будь-яку форму при стисненні або вигині, так як він має хорошу еластичність.

4. Завдяки своїй еластичності, арболіт не боїться впливу таких природних катаклізмів, як землетрус. Це дає підстави стверджувати, що арболіт в поєднанні з дерев'яною конструкцією являє собою прекрасний сейсмостійкий тандем. Адже, як відомо, і перевірено на досвіді – дерев'яні будинки сейсмостійкі і витримують землетруси 7,5-9 балів без істотних пошкоджень.

5. Арболіт максимально легкий в обробці, для роботи з ним не потрібні спеціальні інструменти або навички, на арболіті можна легко зробити будь-яке кріплення.

6. Арболітові блоки мають порівняно легку вагу, це дозволяє швидко зводити дерев'яні будинки, утеплені арболітом.

7. Будинок з арболіту не вимагає важкого фундаменту.

8. Арболіт не дає усадку (після будівництва будинку не потрібно чекати), тому відмінно поєднується зі стінами з сухого профільованого бруса, які також не дають усадку, на відміну від оциліндрованих стін.

9. Арболіт (до речі, його також називають тирсобетон) не схильний до процесів гниття, йому не страшні цвіль і грибки. Цьому також добре сприяє додавання вапна в розчин цементу і тирси.

10. Характеризується гарною стійкістю проти загоряння, не дає швидко поширюватися вогню.

11. Відрізняється високою шумоізоляцією і теплоізоляцією. Дерев'яна тирса з цементом утворює пористу структуру, яка за рахунок наявності в ній частинок дерева, цементу і повітря володіє низьким коефіцієнтом теплопровідності 0,11 Вт/(м•K), що повністю еквівалентно показниками теплопровідності соснового бруса (дивіться табличку в статті «Теплопровідність будівельних матеріалів»), крім того, у нього хороші паропропускні здатності.

12. Арболіт - екологічно чистий матеріал.

13. Стійкий до процесів заморозки і розморожування (морозостійкість 25-50 циклів).

14. Арболіт як і дерево «дихає», тому в такому будинку не потрібні кондиціонери. Влітку він зберігає прохолоду а тепло взимку. Вам не потрібно турбуватися про конопатку і догляд за деревом.

arbolit arbolit

При величезній кількості переваг, перерахованій вище, має і недоліки, приділимо їм увагу.

Мінуси арболіта як будівельного матеріалу

1. За допомогою арболітових блоків можна будувати будинки не більше 2 поверхів. Для великого будівництва він не підходить. Але це стосується технології будівництва з арболітових блоків, а ми використовуємо арболіт як утеплювач всередині дерев'яних стін.

2. Арболіт має високу ступінь водопоглинання (боїться дощу і снігу за умови прямого попадання на матеріал). Усунути такий недолік можна покривши блоки спеціальним водовідштовхувальним сумішшю, або ж, як ми закрити їх повністю конструкцією з подвійного брусу.

3. Непривабливий зовнішній вигляд арболітових блоків не дасть можливості заощадити на обробці. Знову-таки, зауважимо, що в нашому випадку арболит повністю зашитий деревом, тому цей недолік ніяк не вплине на красу дерев'яного будинку з подвійного бруса з арболіту всередині стін.

Тобто всі проблеми арболіта вирішуються обробкою і тепер ми можемо впевнено зробити висновок, що наша технологія подвійного бруса з арболіту як утеплювача всередині стін повністю дозволяє нівелювати всі недоліки арболіта як будівельного матеріалу. Дерев'яний будинок, утеплений арболітом буде дуже теплим, надійним і затишним.

За довгі роки досвіду в будівництві дерев'яних будинків ми дуже добре навчилися об'єднувати все найкраще під одним дахом! Тому наші дерев'яні зруби і технології так привабливі, зручні і затребувані не тільки на Батьківщині, а й за кордоном. Замовити будівництво дерев'яного будинку, утепленого арболітом, можна звернувшись за контактними даними на нашому сайті.

{crossposting}
Переглянуті проекти