Технології будівництва: застосування інновацій — статті від компанії "Домінант"

ru

+38 097 012-38-52 +38 063 499-91-00
           
    
  • articles ua

Технології будівництва: застосування інновацій

Ще, якихось, тридцять років тому ми навіть і не думали, що зможемо щодня користуватися мобільними телефонами або розмовляти з людьми на іншому кінці планети і бачити їх при цьому. Неймовірна швидкість розвитку науки і техніки, щодня дарує нам технології, про які ми могли тільки мріяти раніше! Дивовижні розробки сучасних вчених захоплюють і вражають своєю новизною і значущістю. Дуже радує, що технологічний розвиток стосується і нашої будівельної галузі. Сьогодні вас чекає багато цікавої інформації по інноваційним новинкам будівельних технологій. Ласкаво просимо в майбутнє!

1.Інформаційне моделювання споруд (BIM)

У 2018 році найбільше великі і інноваційні забудовники починають впроваджувати систему інформаційного моделювання споруд (BIM). В її основі закладена тривимірна інформаційна модель, на базі якої організована робота інвесторів, замовників, проектувальників, підрядників, архітекторів і експлуатуючих організацій. Тобто всіх, хто може брати участь в реалізації будівельного проекту. У процесі інформаційного моделювання відбувається колективне створення і використання інформації про спорудження, що формує основу для всіх рішень на протязі життєвого циклу об’єкта (від планування до будівництва і експлуатації). Що дає ця система на практиці? Ті, хто її запровадив, підтверджують скорочення кількості помилок і змін по проекту внаслідок поліпшення комунікації між усіма сторонами робочого процесу, зростання точності прогнозів і контролю. BIM має надзвичайну міць - ця система піднімає архітекторів на найвищий рівень майстерності, дозволяючи об’ємно мислити. Принцип роботи системи можна порівняти з хмарним сховищем або глобальною мережею, де збирається вся інформація з будівництва, проектування і т.д. Збирається в реальному часі і завантажується у віртуальний. Після цього, всю інформацію можна переглядати всюди, де є інтернет і вносити коригування, автоматизувати рутинні операції, зосередившись на творчості. Неймовірні можливості програмного забезпечення BIM і його постійний розвиток дає можливість оцінити тривимірну модель проекту. Завдяки інтегрованості всіх процесів будівництва в BIM-моделях, будівництво може бути виконано не просто ефективно, а й з урахуванням архітектури сталого розвитку. Можна повністю вивчити всі плюси і мінуси проекту, посиливши всі слабкі сторони, вчасно внести зміни, розрахувати і скоротити витрати енергії і викиду СО2 за рахунок використання спеціальних матеріалів.

project

2. Префабрікація

Збірка з готових елементів-модулів стає все більш популярна за рахунок своєї швидкості і економічності. Будівельні блоки і конструкції готують в цеху, а на об’єкті просто збирають. Це допомагає знизити витрати і прискорити будівельний процес. У дерев’яному житловому будівництві готові житлові блоки для багатоповерхівок складаються з панелей Cross Laminated Timber (X-LAM). Вони характеризуються високою міцністю, тому і використовуються при будівництві багатоповерхівок. Саме за цією технологією був побудований найвищий сучасний дерев’яний будинок. Тепер вже впроваджуються технології з виготовлення більш складних елементів MEP (Mechanical, electrical, and plumbing - механіка, електрика, водопостачання).

project

3. Інтернет речей (Internet of Things, IoT)

Додатки Internet of Things, IoT створені, щоб полегшити і спростити роботу інженерів і проектувальників. В процесі проектування об’єкта, фахівець може отримувати інформацію про всі нові матеріали і може впроваджувати їх в будівництво. Всі необхідні матеріали і комплектуючі, доставляються безпосередньо на строї майданчик.

project

4. 3D друк

Технологія, що дозволяє з неймовірною швидкість і точністю створювати необхідні будівельні елементи. У програмах BIM ця технологія використовується дуже інтенсивно і не здає своїх позицій. Звичайно ж, технології 3D друку користуються широким попитом і на будівельних об’єктах, зараз друкують цілі будинки.

project

5. Лазерні 3D- сканери і дрони

За допомогою лазерного 3D - сканування буде можливість розглянути модель на будівельному майданчику і внести необхідні зміни. Також будуть використовуватися дрони, вони будуть збирати інформацію з об’єктів в режимі реального часу і передавати в комп’ютер для перевірки і обробки. Це дасть можливість чітко контролювати будівельний процес.

project

6. 4D, 5D і 6D сканування

Використання 4D сканування дозволяє встановлювати тимчасові інтервали будівництва. Можна оцінити скільки часу буде витрачено на реалізацію будь-якого з інженерних рішень. 5- і 6D моделювання дає змогу оцінити не тільки зовнішній вигляд, але й теплоізоляційні, акустичні та інші характеристики проекту. Уже на етапі моделювання можна розрахувати витратність та енергоефективність проекту.

project

7. Віртуальна і доповнена реальність

За допомогою спеціальних окулярів клієнт може розглядати презентаційну модель в офісі. А функція доповненої реальності дає можливість клієнту і інженеру в окулярах з’єднаних з комп’ютером оцінити повномасштабну модель на ландшафті. І відразу оцінювати необхідність всіх змін внесених в процесі розробки і їх ефективність на об’єкті. Звичайно такий розвиток трохи шокує і можливо лякає. Але приклади неймовірних проектів, які вже побудовані в різних містах світу, будь то літаючі будинки Японії, створені для захисту від землетрусів, або надруковане на 3D принтері житло в Китаї чітко дають свідомість того, що ми знаходимося в новій ері будівельних технологій. А це не може не радувати і не надихати.

project

Практично щодня на світовому ринку з’являються нові ідеї та пропозиції як забезпечити максимальний комфорт і безпеку сучасного житла. Вчені з різних куточків планети працюють над створенням нових супер міцних і безпечних будівельних матеріалів, розробляють неймовірні, часом космічні архітектурні ідеї. І все це втілюється в життя. Звичайно, ми не можемо залишатися осторонь інноваційних технологій, які вже застосовуються в будівництві. Тому готуємо ще багато цікавої і корисної інформації в наступних публікаціях!

Переглянуті проекти