Зателефонуйте мені

Щоб збільшити корисну житлову площу, доводиться застосовувати різні архітектурні прийоми, і цокольний поверх - один з таких способів. За останній час кілька будівель було нами встановлено саме на цокольний поверх. Так чому ж наші замовники надають перевагу будинку з цоколем? Як побудувати цокольний поверх? На ці та інші питання відповідаємо в сьогоднішній статті.

Що варто знати про житловий цокольний поверх?

Це простір, який знаходиться на поверхні фундаменту будинку, але нижче рівня землі. Він не вважається повноцінним поверхом, якщо тільки не підіймається на 2 метри над рівнем землі. Таким чином ви зможете стати володарем триповерхового будинку, навіть якщо дозволено будівництво тільки двоповерхового. І ви ніяк не порушите при цьому правила.

Як побудувати цокольний поверх? №1 Як побудувати цокольний поверх? №2

Цокольний поверх не варто плутати з підвалом

Підвал це частина фундаменту споруди, яка найчастіше майже повністю розташована під землею. Там немає вікон, тому підтримується стабільна температура круглий рік, через що там зручно зберігати різні заготовки та овочі. Детальніше про пристрій підвалу ми розповідаємо в статті: «Облаштування підвалу в приватному будинку». Цокольний поверх заглиблений в землю лише наполовину , він не є частиною фундаменту, а лише спирається на нього. На цокольному поверсі зазвичай є невеликі вікна, а це значить, що він не може служити в якості льоху. Найчастіше цокольний поверх використовують під житлові приміщення.

Переваги цоколя

Чому останнім часом замовники все частіше роблять свій вибір на користь напівпідвального поверху:

  • Збільшення корисної площі в першу чергу.
  • На відміну від будівництва підвалу, на цоколь піде набагато менше матеріалів.
  • Оскільки частина поверху знаходиться над землею, буде легко організувати природне освітлення. Це особливо важливо для тих, хто збирається використовувати цоколь під житлові приміщення.
  • На цьому поверсі можна облаштувати гараж, що, погодьтеся, дуже зручно.
  • Зробивши вибір на користь цоколя, ви істотно зменшите ризик затоплення. через те, що під цокольний поверх фундамент заливається глибше.
  • На цокольному поверсі також можна облаштувати відмінну зону для відпочинку: басейн, сауна, тренажерний зал, більярдна, кінотеатр - все, чого тільки забажає ваша душа.
Як побудувати цокольний поверх? №3

Але не без ложки дьогтю в бочці меду - виявляється, і у цоколя є свої недоліки. Оскільки більша частина стін розташовується вище за землю, втрачається багато тепла. Влітку в цоколі буде сиро, тому без кондиціонера не обійтися. Але це лише дрібні мінуси в порівнянні з істотними плюсами такого поверху.

Будівництво цокольного поверху

Те, наскільки швидко його зведуть, залежить в першу чергу від вибору проекту і матеріалу будівництва. Для зовнішнього оздоблення фахівці радять використовувати клінкерну плитку і декоративну цеглу, які незалежно від приємного зовнішнього вигляду забезпечать гарну шумо- і теплоізоляцію, а також захист від вологи. Детальніше про те, яким повинен бути цоколь в дерев'яному будинку пропонуємо ознайомитися в одній з попередніх статей. Фундамент під цокольним поверхом може бути стандартним стрічковим або монолітним.

Як побудувати цокольний поверх? №4

Оскільки в цоколь потрапляє небагато кисню, обов'язково потрібна вентиляція. Не варто забувати і про облаштування системи опалення. Для житлового цокольного поверху обов'язково потрібна гідроізоляція, яка вбереже стіни від надмірної вологості, яка руйнує конструкції. Довірити будівництво цоколя варто тільки професіоналам, які врахують всі особливості, особливо те, що стосується ґрунту. Цокольний поверх можна побудувати з монолітного бетону або з блоків або цегли.

Споруда цоколя з монолітного бетону:

Споруда цоколя з блоків або цегли:

Ще одна величезна перевага цокольного поверху в тому, що його можна зводити на нерівній поверхні, а це значить, що господарі проблемних ділянок можуть бути врятовані таким простим рішенням. Цокольний поверх стане відмінним рішенням для тих, хто б хотів отримати в своєму будинку щось більше, ніж стандартний набір кімнат, але через невелику площу не міг собі цього дозволити. У цоколі можна втілити всі найсміливіші побажання! Крім того, цокольний поверх стане декоративною прикрасою, яка буде вигідно виділяти ваш будинок серед інших. А ми подбаємо про те, щоб на вашому цоколі височів найкрасивіший дерев'яний зруб, який можна вибрати в каталозі «Домінант».

Коментарі

Товар додано для порівняння.