Зателефонуйте мені

Всі знають, що плавання це не тільки приємне дозвілля, а й дуже корисне заняття. Тому багато господарів заміських будинків прагнуть облаштувати поруч басейн. Саме час подумати над цим в спекотні травневі дні, щоб вже влітку порадувати себе і свою родину приємними водними процедурами біля власного будинку.

Для того, щоб почати будівництво басейну, необхідно визначитися з вибором того, що вам саме потрібно. Раніше ми вже розглядали басейн всередині дерев'яного будинку та проекти будинків з басейном. Але, можливо, хтось захоче обладнати басейн не в середині будинку, а у дворі. Відкритий басейн популярний через те, що для нього не потрібно додатково встановлювати вентиляційну систему і паровідвід, зробити такий басейн можна досить великим, а яким саме підкаже наша стаття.

Все, що потрібно знати про відкритий басейн поруч з будинком №1

Отже, басейни можуть бути відкритими і закритими, а також літніми і цілорічними. Наші кліматичні умови дозволяють купатися у водоймах протягом приблизно 4-5 місяців. Продовжити купальний сезон ще на деякий час можна, якщо обладнати в басейні накриття і додати нагрів води. Крім перерахованих вище видів басейну при виборі його конструкції ще потрібно врахувати форму, виступання бортів і матеріал виготовлення.

Види відкритих басейнів

1. Залежно від форми чаші: овальні, круглі, прямокутні або будь-якої іншої вільної форми.

2. За виступанням бортів - наземні, втоплені і напівтоплені.

3. В залежності від матеріалу басейн можна вибирати зі скловолокна, бетону, металу і вінілу.

Все, що потрібно знати про відкритий басейн поруч з будинком №2

Незалежно від того, який варіант припав вам до душі, басейн повинен бути оснащений надійними системами постачання, зручними в експлуатації, а вода повинна за своїми якостями бути наближеною до питної. Тому система очищення води при будівництві басейну так само важлива, як сама подача води. Існує два види систем очищення: скіммерна і переливна.

Все, що потрібно знати про відкритий басейн поруч з будинком №3

Скіммерний тип очищення має на увазі, що вода йде в отвори з фільтрами на бортах басейну, і надходить назад вже очищеною. При цьому, рівень води завжди на 10-20 см нижче рівня бортика.

Все, що потрібно знати про відкритий басейн поруч з будинком №4

Переливний тип очищення має на увазі, що вода переливається за краю басейну, щоб іти в фільтри, розташовані за бортиками басейну. Повернення очищеної води відбувається через спеціальні форсунки по периметру басейну. Системи подачі та очистки води встановлюються разом з будівництвом басейну. А якщо ви бажаєте продовжити сезон купань в своєму басейні, то крім перерахованих вище встановлюється ще й система підігріву води. Деякі підводять теплу воду прямо з дому, але це, як правило, обходиться набагато дорожче, ніж підігрів води безпосередньо в басейні.

Проект будівництва басейну на ділянці

Все, що потрібно знати про відкритий басейн поруч з будинком №5

Найкраще будувати басейн одночасно будинком. Тоді потрібно визначити особливості ґрунту, напрямок вітру, щоб розташувати басейн уздовж нього, і рівень ґрунтових вод. Не забувайте, що для басейну великого розміру потрібно зібрати пакет документів і дозволів. В Україні дозвіл на будівництво басейну на ділянці потрібно, якщо його розмір буде перевищувати 5 м3.

Документи, необхідні для будівництва басейну

1. Офіційно затверджений план території, виконаний хоча б за 90 днів до подачі, не раніше.

2. Технічний проект дозволу із заявою проектувальника.

3. Дані сусідів по ділянці (прізвище, адреса).

4. Заява власника з копією документа про володіння ділянкою.

5. Офіційний дозвіл служби водоканалу.

Є варіанти будівництва без дозволу сусідів, що можна уточнити в місцевій архітектурі.

Загальні правила будівництва басейнів

Басейн повинен бути приєднаний до водо-, електро-, теплопостачання і каналізації.

Довжину і ширину вибирають в залежності від розмірів ділянки, зазвичай площа басейну не перевищує 15 м2.

Найкраще, щоб в басейні було 2 частини: дрібна і глибока.

Перед облаштуванням басейну закладають широке вимощення.

Чим більше басейн по периметру, тим глибше він повинен бути.

Для зручного спуску в басейн облаштовуються сходи або сходинки.

Бажано, щоб поруч не було дерев, так як вони будуть забруднювати воду.

Поруч з чашею басейну облаштовується технічне приміщення для обладнання.

Навколо чаші повинні знаходиться обхідні доріжки в 2 м. Цей прохід потрібен для монтажу трубної розводки. Далі доріжки будуть використовуватися для контролю роботи обладнання басейну.

Покриття чаші, як правило, роблять в натуральних «водних» відтінках, що тільки підкреслює красу і насиченість водної блакиті.

Все, що потрібно знати про відкритий басейн поруч з будинком №6

Технологія будівництва відкритого басейну з бетонною чашею

Необхідні матеріали: бетон, металева сітка, акрилова чаша.

1. Для початку ділянку варто підготувати і зняти верхній шар ґрунту. Після цього робляться розмітки під траншеї, які будуть використовуватися для водозливної системи.

2. Глибина траншеї становить 0,6 м. Коли траншея викопана, її вистилають гідроізоляцією, стіни заливають бетоном. Для підвищення щільності в бетон додають алюмінієву стружку.

3. Далі встановлюється опалубка, а верхня частина заливається. Для інженерних комунікацій роблять спеціальні отвори.

4. Підготовка поверхні під фундамент дна складається в утрамбування щебінки або гравію, а потім піску. Після цього встановлюється армована решітка з отворами і нішами для обладнання. Заливається бетоном.

5. Фахівці радять для опалубки фанерні щити - так не треба буде вирівнювати поверхню. Якщо такої можливості немає, заливка буде відбуватися в кілька етапів.

6. Якщо в басейні передбачені сходинки або інший спуск, для них роблять випуски арматури. Вони заливаються тільки тоді, коли з чаші знімуть опалубку.

7. Після зняття опалубки робляться заміри конструкції. Далі поверхню вирівнюється бетоном, виводяться труби функціональних мереж, а після висихання укладається функціональна розводка.

8. Комунікації ховають в гідроізоляційний рукав і заливають бетоном.

9. Коли бетон висохне повністю, облаштовується бортик.

10. Далі починаються перевірки чаші і, якщо все добре, починається обробка басейну. Однак перед обробкою необхідно обов'язково вирівняти поверхню. Вибір обробки залежить від ваших можливостей: можна використовувати як дешеву, але недовговічні плівку, так і стандартну плитку і найдорожчий варіант - мозаїку.

Все, що потрібно знати про відкритий басейн поруч з будинком №7

Метою нашої публікації було показати вам особливості пристрою відкритого басейну на ділянці, щоб ви мали свою думку чи варто цим займатися чи ні. Маючи уявлення про те, що необхідно зробити, щоб мати можливість в будь-який момент насолодитися водними процедурами, ви зможете грамотно підійти до облаштування власного басейну. Тоді ви отримаєте якісний басейн, в якому зможете відпочивати всією сім'єю, оздоровлюватися і рятуватися від спеки! А компанія «Домінант» продовжить радувати вас цікавими і корисними статтями, де ми піднімаємо всілякі питання дерев'яного домобудівництва і облаштування прибудинкової території. Читайте нас на сайті і сторінці фейсбук Будинки з бруса «Домінант»!

Коментарі

Товар додано для порівняння.