Зателефонуйте мені

Всім, хто планує будівництво будинку, спочатку потрібно буде ознайомитись з будівельними нормами і правилам, скорочено СНіП, адже законодавство визначає безліч обмежень для будівельників. Тому ще до початку будівництва доведеться зіткнутися з вимогами, які повинні враховуватись при проектуванні і будівництві житла. Наша сьогоднішня стаття допоможе розібратися вам в цьому питанні.

Що потрібно знати до спорудження будинку про будівельні норми? №1

Перш, ніж безпосередньо зайнятися будівництвом, слід знати, що документація по містобудуванню регламентується ЗУ «Про забудову і планування територій». До неї відносять генплани із затвердженими планами територій та проектами забудови, що створюються на місцевих рівнях влади і затверджуються в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Всі вони в свою чергу віднесені до Генеральної схеми планування території України, прийнятої ВСУ. Якщо місцевість споруди майбутнього будинку не визначається жодним затвердженим планом, для неї є ДБН (укр. - Державні будівельні норми) Б.1.1-4-2002, згідно з яким в даному випадку треба робити містобудівне обгрунтування в індивідуальному порядку.

Що потрібно знати до спорудження будинку про будівельні норми? №2

Навіщо всі ці складності, звичайно, запитаєте ви. А справа ось у чому. Для безпеки будівництва і будівель для кожного громадянина, створюються певні стандарти. Держава піклується і про те, щоб будівлі не виникали хаотично, а були запорукою довгого, безпечного проживання в побудованому житлі і при цьому відповідали загальній архітектурній стилістиці місцевості.

Що потрібно знати забудовнику перед будівлею згідно ДБН 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень»:

1. Приватний будинок не дозволяється будувати вище 4-х поверхів.

2. Розміри проекту і його розташування залежать від розмірів земельної ділянки, освітленості, архітектури та притаманних населеному пункту традицій.

3. Усі будівлі розміщуються відносно ода одної відповідно до визначених нормами дистанцій.

4. Конструкції, не повинні виходити за рамки червоних ліній - меж, що визначаються в контексті зонування територій.

5. Розміри будівлі і кількість поверхів садового будиночку або господарчої споруди регулюються в статуті садівничого товариства або кооперативу та узгоджуються з місцевими органами архітектури.

6. Земельну ділянку поділяють на житлову та господарську зони, а також на зону відпочинку і садово-городню частину. На етапі проектування необхідно орієнтуватися на огородження і будови по сусідству. Якщо у сусідів будівництво поки що теж тільки планується, то можна з сусідами погодити розташування будівель з врахуванням інтересів обох сторін.

Дистанція від житла до інших споруд:

До господарської споруди — 15 м.

До помийної ями — 15 м.

До криниці — 8-10 м.

Вимоги до меж територій:

Від 6 м від вашої споруди до червоної лінії.

Не менш трьох метрів від житла до межі сусідської території.

Від господарського приміщення до проїзду - не менш ніж 6 м.

Протипожежні вимоги до розміщення будівель:

Всі споруди розподіляються за категоріями залежно від матеріалу будівництва. Будівлі з негорючого матеріалу, каменю або залізобетону - це категорія А, ті ж будівлі з перекриттями з дерева, захищеного антипіреном – це категорія Б. Категорія В - дерев'яні та каркасні огорожі з будь-яких матеріалів.

Відстані між будівлями згідно з протипожежними вимогами
Категорії А Б В
А 6 м 8 м 10 м
Б 8 м 8 м 10 м
В 10 м 10 м 15 м
Що потрібно знати до спорудження будинку про будівельні норми? №3

При зведенні будинку діють також вказівки стандартів - державних і галузевих.

Всі суб'єкти містобудування в певному регіоні орієнтуються на регіональні правила забудови і виконують їх в обов’язковому порядку.

Міста, яким було надано спеціального статусу та міста обласного і республіканського значення, АРК дотримуються місцевих правил забудови.

Що стосується саме дерев'яних конструкцій - є ДБН В.2.6-161:2017 «Дерев'яні конструкції. Конструкції будинків і споруд», ДСТУ-Н Б В.2.6-217: 2016 «Керівництво з проектування будівельних конструкцій з цільної і клеєної деревини », які регламентують проектування дерев'яних будівель», які регламентують проектування дерев'яних будівель.

Пам'ятайте, якщо ви вирішили зводити будинок згідно з типовим проектом, його все одно можна адаптувати до особливостей вашої ділянки. Все це, звичайно, з першого погляду виглядає складно і заплутано. Але з усією документацією буде розібратися досить просто, визначившись з будівництвом, яке плануєте. Тому починаємо з вибору проекту будинку з бруса. Наші будинки створені професіоналами своєї справи для того щоб зробити ваше життя за містом гідним і комфортним!

Коментарі

Товар додано для порівняння.