Як підібрати оптимальний розмір лазні? — статті від компанії "Домінант"

ru

+38 097 012-38-52 +38 063 499-91-00
           
    
  • articles ua

Як підібрати оптимальний розмір лазні?

Господарі заміських будинків найчастіше звертаються з проханням облаштування лазні на своїй ділянці. Адже дерев'яна лазня з бруса - не тільки данина моді, а й постійна турбота про здоров'я. Ми пропонуємо великий вибір готових проектів, але як вибрати саме те, що підходить вам? У нашій статті ми розповімо про оптимальний розмір лазні, і про те, як можна заощадити не зашкодивши своєму затишку.

Розмір лазні

rgaten

Оптимальний розмір і планування лазні визначається індивідуально, виходячи з того, скільки людей буде постійно її відвідувати. Якщо ви дуже обмежені в коштах, а ваша сім'я, на яку розрахована сауна, складається з 3-4 чоловік, немає сенсу будувати велику споруду. Кількість осіб - це не єдиний показник, за яким розраховують параметри майбутньої лазні. Основні моменти, які впливають на цей вибір, крім чисельності сім'ї: ваші бажання, ваші можливості, розмір земельної ділянки, яка планується банна піч, і який вид палива при цьому буде використовуватися.

Розмір парилки

Приміщення парної - найголовніша кімната лазні. Фахівці стверджують, що мінімальна площа на одну людину повинна бути не менше 1 квадратного метра, тому якщо ви будете паритися удвох - 2 квадратних метра, розмір парилки в цьому випадку складе 1 на 2 м. Але варто врахувати, що такі габарити недостатні для хорошої вентиляції , для полиць-лежаків, яких повинно бути як мінімум 2, та й нікуди буде поставити кам'янку.

razmer-parilki

Ось чому для мінімальної кількості осіб ідеальною буде парилка в 4-5 квадратних метра. Як приклад, рекомендуємо розглянути дуже вдалий проект лазні проект бані «Гратен», де все продумано до дрібниць.

rgaten

Наші замовники часто саме цю баньку замовляють поставити на березі водойми, де з тераси відкриваються мальовничі панорами. А ось в такій невеликій лазні як «Втіха» передбачена дуже містка парилка на 7,5 м, де при розумному розташуванні лежаків можна розмістити до 8 осіб!

otrada

Занадто велике парильне приміщення робити теж просто не доцільно. Це тільки спричинить зайві витрати на паливо і час. Найкомфортніша висота стель - 2 - 2,2 метра. Відстань від верхньої полиці до стелі повинна бути близько метра, щоб людина могла вільно користуватися віником, чи не сковуючи руху. Кам'янку облаштовують на висоті 1 м від підлоги. Пам'ятайте, що з кожними 30 см температура піднімається на 10 градусів. Мийне приміщення зазвичай роблять трохи більше парної. У ньому знаходяться тазики, душ, лавки.

Розмір кімнати відпочинку

komnata-otdyha-v-bane

Для невеликої кімнати досить буде 8-10 квадратних метрів, в яких помістяться стіл, стільці і навіть диван. Для великої кімнати з каміном, наприклад, потрібні будуть більш значні розміри.

Розмір передбанника

predbannik

Його зазвичай облаштовують в невеликих лазнях і служить він як температурний бар'єр і роздягальня з шафою та іншої меблями. Передбанник не вимагає великої площі.

Розмір підсобних та інших приміщень лазні

З якою метою будується лазня - попаритися тривалий час і поспілкуватися з друзями або всього лише помитися? Якщо ви розглядаєте баню як місце для захоплюючого дозвілля, то можна її доповнити приміщеннями для басейну, більярду або камінної зали, що, звичайно ж, істотно вплине на загальні розміри будівлі.

Наприклад, ви хочете, щоб в лазні був басейн. Басейн в лазні з бруса не тільки принесе масу задоволення, але і стане запорукою здоров'я всієї родини. Розмір басейну може бути будь-який, що звичайно ж вплине на загальний розмір лазні. Наприклад в проекті Баня-зруб з басейном - «Бетана», розмір басейну становить 3х2,5 м.

betana

А ось в проекті Особняк 13,5 на 28 м з басейном - «Мніашта», де парилка облаштована в самому будинку, розміри басейну 7,5х3,5 м.

mniashta

Щоб обігріти велику площу з басейном треба встановлювати котел, для якого необхідно передбачити в лазні окреме приміщення.

Дуже багато клієнтів обов'язково хочуть в своїй лазні терасу де так чудово проводити час на свіжому повітрі, насолоджуючись навколишньою красою. Тераса додасть кілька метрів до площі вашої баньки, так як фундамент під всю будову заливається один.

Поєднане планування лазні з побудованими будівлями завжди в пріоритеті. Чому, запитаєте ви, і ми з радістю наведемо вагомі аргументи у статті: «Вибираємо проект будинку-лазні» Окремо розташована будівля для лазні - кращий варіант, але досить дорогий, так що якщо конструкція будинку дозволяє, то можна облаштувати лазню там.

Як бачите, ідеального розміру лазні немає, її навіть можна обладнати прямо в будинку- все визначається індивідуально. Головне, щоб лазня була тепла, практична і подобалася вам!

Переглянуті проекти