Зателефонуйте мені

Напевно кожен, хто колись замислювався про будівництво або ремонт, цікавився популярною практикою символічної організації простору феншуй. Забобони це чи ні, але всім нам хочеться, щоб життя в будинку протікало мирно і у спокої. Можна, звичайно, займатися пошуком сприятливих потоків енергії і використовувати їх на благо відповідно до принципів феншуй. Але мало хто з нас знає, що можна використовувати народну мудрість наших пращурів! Їх повір'я щодо будівництва житла були перевірені століттями і утворили звід правил «Справний будинок». Наші предки здавна вважали, що тільки житло, влаштоване за всіма правилами, приносить родині добробут і достаток. Ми розповімо вам про ці правила облаштування і ведення будинку в гармонії з собою і навколишнім світом. Якщо ви хочете, щоб ваш будинок був справжнім родовим гніздом, хранителем і помічником на життєвому шляху, вам буде цікаво познайомитися зі стародавніми знаннями і звичаями нашого народу.

Місце зведення будинку

Вибір місця будівлі та її спорудження по зведенню правил «Справний будинок» №1

1. Не будуйте будинок на території колишнього кладовища.

2. Не варто будуватися поблизу діючих або зруйнованих храмів.

3. Є повір'я, згідно з яким не можна зводити житло на місці великої дороги, так як щастя не затримається в будинку.

4. Не підійде для майбутнього будинку і геопатогенная зона. Визначити її легко - тут рівнина, багато каменів і вкрай мало рослинності. Енергія такої ділянки може нашкодити щастю і довголіттю родини. Наші пращури помітили, що люди, які побудувалися на такому місці, страждали від частих головних болів і безсоння.

5. Будинок краще розташувати в місцевості, де багато хвойних дерев, горобин і ростуть клени - це вважається дуже хорошим місцем. А ось на місцевості зростання дубів, ясена, верби та осики, як правило, близько до поверхні залягають ґрунтові води, що не зручно для закладки фундаменту. Про те, які дерева краще посадити в саду біля будинку можна дізнатися в одній з попередніх публікацій на нашому сайті.

6. Дерева з «кострубатими», вигнутими стовбурами говорять про неродючість грунтів на ділянці. До речі, цікаво: якщо ви вселилися в готовий будинок, перевірити його енергетику найпростіше за допомогою рослин: троянди, хвойні рослини і олеандри ростуть тільки в сприятливій зоні.

Зведення житла

Вибір місця будівлі та її спорудження по зведенню правил «Справний будинок» №2

1. Починати будівництво найкраще ранньою весною під час молодого місяця так, щоб якийсь період збігся з Трійцею.

2. Відповідно до релігійних вірувань, будинок, який починав зводитися в день, який присвячений пам'яті Преподобного, легко і швидко збудується, а потім прослужить довгі роки, а якщо це день Великого Мученика, то закінчити будівництво буде вельми проблематично.

3. Вівторок і четвер вважалися чоловічими днями, а значить, вони підходили для починання будівництва.

4. Але перший «зачин» будівництва робила тільки дівчина. Існувало повір'я, що завдяки цьому будинок завжди буде теплим.

5. У будь-який четвер Великого посту перед будівництвом потрібно було насипати зерна в чотирьох кутах майбутнього будинку. Якщо після ночі воно залишилося недоторканим - тут буде процвітати щастя.

6. У передній кут відразу ж клали монету, яка повинна була забезпечити фінансовий достаток, овечу вовну, як символ тепла, і шматочок ладану, який повинен був задобрити домовика.

7. Підлоги закладалися у напрямку до порогу, інакше життя в будинку могло бути нещасливим.

8. До моменту закладання окладного вінця зрубу, майстри не відходили з робочого місця, не вставляли сокиру в дерево, і не били по деревині обухом сокири.

9. Обов'язково після закладки двох нижніх вінців, господар наливав майстрам по стопці горілки, які називалися «закладні».

10. Головний фасад, вхід, хвіртку ніколи не орієнтували на північ.

11. Коли закладали фундамент під зруб, у дворі висаджували горобину, а після окладного вінця - саджанець дуба, як символ надійності і непорушності стін будинку.

Прикмети до новосілля

Вибір місця будівлі та її спорудження по зведенню правил «Справний будинок» №3

1. Перед поселенням в оселю запускали півня або кота. Якщо після ночі, проведеної там, вони відчували себе добре, життя в будинку буде спокійним.

2. Вважалося добре переселятися на велике церковне свято, якщо таке було можливо.

3. На заході сонця переїжджати було категорично заборонено, найкраще - на світанку.

4. Свято новосілля ніколи не проводили відразу після заселення, а тільки через кілька днів.

Будинок як фортеця і храм

Вибір місця будівлі та її спорудження по зведенню правил «Справний будинок» №4

1. Поріг житла вважався своєрідною межею між світом живих і мертвих, тому не можна було довго стояти там, особливо це стосувалося вагітних жінок. Заборонялося передавати речі через поріг. Це вірування збереглося і до сих пір. Погодьтеся, ви ж теж у повсякденному житті ніколи не передаєте речі кому-то через поріг «щоб не посваритися».

2. Покуття було найважливішою частиною будинку. Всі найзначніші події людського життя були пов'язані з цим домашнім храмом. Біля нього вперше купали дитину, до нього головою клали людину, яка пішла з життя. Покуття мало бути розташоване по діагоналі від печі «обличчям до сонця». Образи Бога, вишиті рушники - обов'язкові атрибути Покуття. Під ними в будинку ставили стіл і накривали його скатертиною. Туди садили найважливіших гостей і молодят, щоб їхнє спільне життя було щасливим.

3. Піч відігравала наймістичнішу роль в будинку. Біля неї було заборонено лаятися, і в ній спалювали сміття, а не викидали на вулицю. Вважалося, що воно зберігає енергетику мешканців, а люди не хотіли щоб хтось використовував речі з енергетикою членів сім'ї на шкоду домочадцям.

4. Стіл грав роль вівтаря. Через нього дівчина передавала хлопцеві хустку на знак згоди, а молодь не сідала на кут, щоб не залишитися без пари в майбутньому. Ось і ця прикмета збереглася у нас з вами до сих пір.

5. Ліжко ставили там, де сяде кішка, це місце вважалося хорошим. Заборонялася спати ногами в бік дверей.

Вірити народної мудрості чи ні - вирішувати вам. Але факт залишається фактом: виявляється, нам не тільки знайомі деякі прикмети, але вони залишилися в нашому повсякденному житті, причому кожна прикмета була перевірена часом і точно має право на життя! Звичайно, сьогодні ми живемо зовсім не так, як жили попередні покоління. Але це не заважає нам із вдячністю взяти з традицій роду найцінніше і мудре. У культурі кожного народу завжди залишаються найважливіші притчі і послання, казки і легенди, символи і повір'я, які були придумані не просто так, адже вони допомагали виживати нашим пращурам багато тисяч років.

Очевидним є той факт, що, якщо ми будемо уважно ставитися до свого домашнього осередку, утримувати його в чистоті і створювати затишок, робити всі домашні справи радісно з любов'ю до домочадців, то будинок дійсно буде куточком радості, спокою і стабільності. Будуючи кожен дерев'яний будинок, ми щиро від усього серця бажаємо, щоб в ньому завжди були любов, достаток і злагода!

Коментарі

Товар додано для порівняння.