Зателефонуйте мені

Баня, як і всі дерев'яні будівлі, має усадку, тому багато наших клієнтів задаються питанням, як же оббивати парилку всередині, якщо в побудованій дерев’яній будівлі відбувається усадочний процес. Ось ми і вирішили приділити увагу тонкощам технології обробки парилки, враховуючи особливості усадки дерев'яного будинку.

Технологія оздоблення парилки з урахуванням усадки лазні №1

ИОтже, зведення до мінімуму наслідків від просідання зрубу, досягається установкою плаваючою обрешітки під вагонку в парильні. Для оздоблення стін і стелі парилки зазвичай використовується вагонка з твердих порід дерева. Вагонку можна укладати вертикальним або горизонтальним способом, але про це розповімо нижче, а тепер перейдемо до початку технологічного процесу.

Етапи обробки зрубу лазні

  1. Обробка стелі, підлоги і стін. До початку цих робіт проводять електропроводку.
  2. Монтаж котла або басейну.
  3. Створення інтер'єру.

За облаштування лазні також пропонуємо вам почитати одну з наших попередніх публікацій: «Як правильно обладнати баню».

Вибір породи дерева для обробки приміщення парної

Що характерно саме для лазні, внутрішню обробку проводять не стільки для отримання естетичного задоволення, скільки для збереження тепла. Як ми вже зазначали вище, частіше за все для обробки використовують дерев'яну вагонку, оскільки вона не виділяє хімічних речовин і утримує тепло. Кращим рішенням будемо використання хвойних порід, адже вони стійкі до гниття, а при нагріванні виділяють фітонциди, тобто природний антибіотик. Для парилки добре підійдуть і листяні породи дерева, які забезпечують приміщення чистим повітрям.

Технологія оздоблення парилки з урахуванням усадки лазні №2

Осика: має рудуватий відтінок. Відрізняється підвищеною вологостійкістю, контактуючи з водою твердне.

Липа: має цікаве властивість не нагріватися при високій температурі, тому добре підходить для обробки приміщення парної.

Вільха: має рожевий відтінок. Чи не боїться вологи, тому використовується в будь-якій частині лазні.

Етапи обшивки лазні

  1. Підготовка матеріалу. Матеріал варто занести в приміщення завчасно для адаптації. Так він пристосується до температури і вологості всередині споруди.
  2. Установка плаваючою обрешітки.
  3. Монтаж вагонки.

Монтаж плаваючої обрешітки

Обшивка стін лазні виконується тільки після заливки підлоги. Для того, щоб каркас обрешітки забезпечив цілісність фінішної обробки, і в той же час основна стіна лазні могла поступово сідати, по периметру стіни кріпляться бруси 100 * 50 мм (можна 80х50) на відстані 500 мм один від одного. Справа в тому, що такий крок зручний для укладання мінеральної вати стандартної ширини 600-700 мм в якості утеплювача. Між краєм бруса і підлогою залишають зазор 10-15 мм. Щоб зробити плаваюче кріплення між ними, слід використовувати куточок з прорізом або спеціальний підвіс.

Технологія оздоблення парилки з урахуванням усадки лазні №3

Зазор між краєм бруса і підлогою дуже важливий, так як він також забезпечує вентиляцію простору під обшивкою, і захищає вагонку від гниття. Далі він закривається плитковим плінтусом. При монтажі обрешітки встановлюються бруси-підсилювачі каркаса, до яких потім кріпляться полиці. Наступний етап - укладання теплоізоляції і алюмінієвої фольги. Вже після цього можна укладати вагонку, закріплюючи її на обрешітці тим же плаваючим способом. А саме: в брусах обрешітки пропилюються вузькі пази близько 200 мм в довжину і кроком 500 мм.

Технологія оздоблення парилки з урахуванням усадки лазні №4

Укладаючи вагонку, цвяхи забивають у середину паза, так що при усадки обшивка буде ковзати вгору-вниз, не перешкоджаючи руху стіни. Важливий момент, на який слід звернути увагу - яким все-таки способом робити обшивку, вертикально або горизонтально кріпити вагонку.

Два способи, і вертикальний, і горизонтальний хороші, але є деякі нюанси. Вертикальне розташування вагонки може негативно позначитися на її довговічності, так як часто температура дощок внизу і зверху різниться. Горизонтальне положення вагонки в парильні мінімізує всихання або розширення деревини.

Технологія оздоблення парилки з урахуванням усадки лазні №5 Технологія оздоблення парилки з урахуванням усадки лазні №6

Крім того, монтувати вагонку горизонтально легше, ніж вертикальним способом. Вертикальний спосіб обробки вагонкою найбільш прийнятний для саун, де практично не буває вологи. Чим відрізняється класична лазня від сауни можна прочитати в одній з наших публікацій.

Дотримуючись всіх вищевказаних порад, ви зможете своїми руками оздобити парилку в зрубі на вищому рівні. Або озброївшись необхідними навичками, проконтролюєте роботу найманих фахівців і в результаті отримаєте якісну лазню, яка прослужить вам багато років. У майбутньому вас чекає ще безліч цікавих і корисних статей від компанії «Домінант», адже ми завжди пишемо про те, чим ви цікавитеся і про що найчастіше питаєте!

Коментарі

Товар додано для порівняння.