Зателефонуйте мені

Облаштування ділянки біля будинку може зайняти кілька років. Але щоб результат був гарним і радував - дійсно необхідно докласти чимало зусиль. Благоустрій прибудинкової території передбачає цілий комплекс заходів.

Які основні роботи проводяться з благоустрою ділянки?

  • проектування території;
  • планування робіт;
  • ландшафтні роботи;
  • закладення комунікацій;
  • облаштування доріжок;
  • освітлення подвір’я;
  • земельні роботи;
  • озеленення;
  • посадка рослин;
  • влаштування газону.

Щоб не заплутатися в черговості перерахованих дій, радимо почати ось з чого.

1. Визначити місце, де буде будинок і всі прибудови, спланувати проходження комунальних мереж, враховуючи особливості рельєфу і кліматичні умови. Для цього можна скористатися корисними порадами про те, як правильно розташувати будинок на ділянці, які ви знайдете в одній з наших публікацій.

Благоустрій присадибної ділянки №1

2. Дуже важливо зробити пристрій дренажу ще до початку будівництва. Він може бути відкритим, закритим і засипним. Якщо відвести воду в дренажну систему неможливо, то викопують дренажні колодязі.

Благоустрій присадибної ділянки №2

3. Далі слід прокладати комунікації.

Благоустрій присадибної ділянки №3

4. Подбайте про огорожу території, для початку - хоча б тимчасову.

Благоустрій присадибної ділянки №4

Якщо облаштування прибудинкової території проводиться після основного будівництва, то цим можуть займатися як прораб будівництва, ландшафтний дизайнер, так і сам господар. Виходячи з нашої практики, є клієнти, які абсолютно не бажають приймати хоча б якусь участь в роботах з проектування, благоустрою будівель, щоб, як то кажуть «не морочитися зайвий раз», але в той же час вони постійно не задоволені через те , що все пропоноване їм бачиться не таким, як хочеться. А є люди, які з любов'ю підходять до кожної своєї ідеї, в тому числі і до облаштування житла, і своєї території, в тандемі з такими активними замовниками всім працювати одне задоволення. Тому головна порада з облаштування ділянки - вкладіть в неї свою душу, і тоді за допомогою досвідчених фахівців вдасться вдихнути в неї справжнє життя! Тепер давайте ознайомимося з основними елементами, що сприяють благоустрою прибудинкової території.

Які елементи беруть участь у благоустрої території біля будинку?

Будівлі та інші споруди, такі, наприклад, як гараж, лазня, теплиця і таке інше.

Благоустрій присадибної ділянки №5 Благоустрій присадибної ділянки №6

Дорожньо-стежкова мережа, яка ділить всі зони згідно їхніх функцій. При плануванні прокладають доріжки по найкоротшій відстані, щоб заощадити час і гроші на будматеріали.

Благоустрій присадибної ділянки №7 Благоустрій присадибної ділянки №8

Освітлення. Відразу передбачають освітлювальні прилади, які використовуються не тільки для практичних цілей, але і для декоративних

Благоустрій присадибної ділянки №9 Благоустрій присадибної ділянки №10

Квітники. Це можуть бути клумби, міксбордери, бордюри, рокарії, альпінарії та інші види квітників.

Благоустрій присадибної ділянки №11 Благоустрій присадибної ділянки №12

Малі архітектурні форми, які включають садові меблі, скульптури і фонтани, світильники і ліхтарі.

Благоустрій присадибної ділянки №13 Благоустрій присадибної ділянки №14

Дерево-чагарникові рослини, які можуть висаджуватися красивими групами.

Благоустрій присадибної ділянки №15 Благоустрій присадибної ділянки №16

Водойми- ставки, фонтани, каскади, басейни і декоративні водоспади.

Благоустрій присадибної ділянки №17 Благоустрій присадибної ділянки №18

Далі ми підготували декілька корисних рекомендацій з облагороджування території біля приватного будинку. Сподіваємося вони обов'язково стануть в нагоді вам на практиці.

5 корисних порад щодо оформлення ділянки і створення цікавого ландшафтного дизайну

1. Сплануйте все роботи, які будете проводити на ділянці.

Для цього необхідно встановити певні терміни реалізації всіх етапів робіт і призначити відповідального за кожен етап. Від правильності планування багато в чому буде залежати результат. Розплануйте територію по зонам. Для прикладу, ділянку можна поділити на парадну, господарсько-побутову, зону тихого відпочинку, спортивну зону, дитячу та інші. Такий порядок зробить вашу прибудинкову територію акуратною і вам самим приємно буде там знаходитися.

2. Подумайте, як можна обіграти особливості території.

Зазвичай, проектуванням ділянки займається ландшафтний дизайнер. Але бажано не затягувати з цим процесом, а продумати його ще на етапі створення будинку. За допомогою сучасних технологій, можна отримати рівну і красиву ділянку, однак це вимагає чимало зусиль і вкладень. Простіший варіант - на пагорбі облаштувати альпійську гірку, в западині - невелика водойма. Якщо перепади на ділянці дуже великі, то зверніться до фахівця з вертикального планування. Що стосовно ландшафтної стилістики, її ділять на геометричний, пейзажний та східний напрямок. Природно, ці три стилі можуть гармонійно перегукуватися на одній ділянці.

3. Постарайтеся створити гармонію між будинком і додатковими спорудами.

Прикладіть максимум зусиль, щоб все красиво виглядало в цілому і не було хаотично. Заздалегідь продумайте, як ваш двір виглядає з усіх вікон. Приємно, коли в будь-якому місці можна милуватися видами.

4. Подбайте не тільки про красу, а й безпеку території.

Це дійсно важливий момент, про який багато хто забуває. Плануючи вигадливий ландшафтний дизайн з альпійськими гірками, клумбами і статуетками, подумайте, як добиратися по всім цим доріжкам до будинку в темряві, не впавши в декоративний ставок, наприклад. Щоб зробити двір більш красивим і безпечним в темний час доби уважно продумайте освітлення всієї території.

5. Особливо ретельно підійдіть до процесу озеленення та ландшафтного дизайну.

Адже саме від цього важливого питання залежить дуже багато: дозвілля, естетика ділянки і сприйняття навколишнього оточення. При цьому треба пам'ятати не тільки про естетичну сторону питання. Справа в тому, що всі глибокі комунікації треба робити відразу при будівництві будинку, адже траншеї повинні добре ущільнитися до моменту посадки рослин. Доріжки роблять тільки на утрамбований грунт. Капітальні доріжки заливаються бетоном. Пізніше робляться покриття з каменю, плитки і т.п. Автоматичний полив і освітлення роблять паралельно з завезенням родючого грунту для посадки рослин.

Благоустрій присадибної ділянки №19

І наостанок, варто відзначити, що сьогодні є безліч ресурсів, інтернет- джерел, де можна запозичити дуже оригінальні ідеї по оформленню дачних ділянок і прибудинкових територій. Що стосується нашої компанії, ми пропонуємо цікаві рішення по комплексному облаштування ділянки , про що більш детально читайте на нашому сайті. При правильному плануванні території та основних її елементів, подвір’я біля будинку вийде дуже красивим і привабливим.

Коментарі

Товар додано для порівняння.