Зателефонуйте мені

Досить часто, через деякий час після будівництва будинку, господарі бачать необхідність у додатковій прибудові і розширенні корисної житлової площі. Якщо будинок дерев'яний, то є певні особливості стикування брусових стін з іншим матеріалом. Крім того, всередині самого будинку зустрічаються місця з'єднань дерев'яних стін з іншими перегородками, і дуже важливо правильно змонтувати їх між собою, щоб не порушувалася симетричність і цілісність всієї конструкції будівлі. Про особливості та способи з'єднання стін з бруса з іншими матеріалами ви зможете дізнатися в нашій статті.

Як зробити прибудову до дерев'яного будинку?

Процес зведення прибудови до дерев'яного будинку можна розділити на кілька етапів:

Фундамент. Щоб не порушити зовнішній вигляд будинку, основу прибудови закладають таку ж, як і у головній частині будинку. Головне завдання - правильно поєднати ці дві будови.

Способи з'єднання стін з бруса з іншими матеріалами №1

Для початку варто очистити фундамент на глибину залягання і зняти шар гідроізоляції. Після по бетону просвердлюють отвори діаметром до 1,2 см. Чим більше отворів - тим краще для з'єднання зі старою основою. Далі встановлюють бур і роблять отвори для арматури, вбивають арматуру. Роблять прив'язку арматури і заливають бетон, а основу накривають плівкою і дають їй набратися міцності. На цьому фундаменті можна будувати прибудови з будь-якого матеріалу

Матеріали. Стіни можна зводити з будь-якого матеріалу, але для надійного стикування підійде тільки каркасна система. Для з'єднання каркаса із стіною використовують потужні саморізи. Для герметизації підійде поліуретан.

Способи з'єднання стін з бруса з іншими матеріалами №2

Використання інших матеріалів також можливо, але призводить до ускладнення робіт. Після з'єднання каркаса зі старим будинком, зводять три інші стіни. Для монтажу можна використовувати і інші матеріали: арматуру, металевий швелер або куточок. Арматуру заганяють прямо в стіну будинку так, щоб вона стирчала на 50 см. Вона знаходиться між блоками в цементному розчині. Для герметизації швів використовують поліуретановий герметик. Швелер міцно з'єднує блокову і дерев'яну поверхні, його міцно кріплять до стіни саморізами. Для стикування металевого куточка використовують смугу товщиною в 5 мм і шириною в 50 мм. Вона потрібна для зварювання куточків.

Дах. Його конструкція залежить від місця будівництва. Якщо прибудова з боку фронтону, то дах повинен бути такої ж конструкції, як і на будинку.

Способи з'єднання стін з бруса з іншими матеріалами №3

Для прибудови з боку фасаду підходить односхила конструкція. В якості покрівельного матеріалу підбирають такий же, як і на основному даху.

Що таке деформаційний шов і якими вони бувають?

Особливу увагу хотілося б звернути на деформаційний (осадовий) шов, так як він відіграє дуже важливу роль в технології прибудови. Деформаційний шов буває осадовим, температурним і сейсмічним.

Способи з'єднання стін з бруса з іншими матеріалами №4

Роль осадового шва полягає в забезпеченні незалежної усадки окремих частин будинку, що досягається за рахунок поділу всієї будівлі вертикальної площиною, включаючи фундамент. Застосовується при різниці в типі ґрунту під будівлею, значній різниці у вазі окремих ділянок, монтажі нової прибудови до старого будинку. Осадовий шов служить одночасно і температурно-усадочним швом будівлі, який дає зазор для температурного розширення матеріалів різних частин конструкції. На місцевості, схильної до землетрусів, облаштовують сейсмічні деформаційні шви для запобігання негативного впливу рухів земної поверхні на будову. Специфіка облаштування сейсмічного деформаційного шва полягає в його конфігурації у вигляді ребер куба. Тобто основа, на якій планується закладка шва ділиться на кілька кубів, що мають однакову сторону і по всіх ребрах кубів робляться шви таким чином, щоб зовні вони представляли собою невеликі відсіки.

Як спроектувати деформаційний шов?

1. Конструкцію зміцнюють за допомогою розташування несучих стін перпендикулярно до коробки старої споруди. Деформаційний шов формується на стику старого і нового приміщення.

2. При монтажі прибудови новий фундамент формується на відстані двох метрів від старого, а перекриття - на дистанції рівній товщині осадового шва. Для з'єднання використовуються матеріали, які не перешкоджають осіданню сусіднього фундаменту.

Що потрібно врахувати, плануючи цегляну прибудови до будинку з бруса?

Плануючи цегляну прибудову, треба пам'ятати, що цегла - це холодний матеріал, який накопичує вологу від опадів і конденсат. Щоб цегляна споруда не вплинула згубно на натуральний матеріал, треба її правильно захистити і гідроізолювати. Для цегляної прибудови краще використовувати монолітний фундамент, так як її вага незрівнянно важче, ніж вага основної дерев'яних конструкції. Після заливки і усадки, відбувається гідроізоляція площі моноліту. Кроквяна система зазвичай залишається дерев'яної. Однак монтувати прольоти, переходи дуже важко, тут можуть допомогти тільки досвідчені інженери. Цегляна кладка ведеться з боку деревини. Для сполучення використовують штробление із закладкою арматури і кріплення швелерами П-подібної форми з скобами. Штроблення підходить для бетонних блоків, а кріплення швелерами ідеально для цегли. Кріплення в останньому випадку відбувається за допомогою анкерних болтів, через скоби. Зазори запінюється монтажною піною. В результаті, дотримується як амортизація, так і утеплення. Кладку ведуть різними способами, залежно від місцевості та інших чинників. Для перев'язки і виведення кутів користуються шнурами - причалками, які встановлені на орієнтовні планки. Для досвіченого майстра така прибудова не складе особливих труднощів. З огляду на всі зазначені фактори, ви зможете отримати міцну, красиву будівлю, яка значно розширить площу вашого будинку.

Тепер розглянемо особливості стикування бруса всередині будинку з іншими елементами.

Як правильно поєднувати стіни з бруса в будинку з іншими матеріалами?

Відомо, що під дією вологи і температури елементи з деревини можуть змінювати свої розміри, тому вони погано стикуються з цегляними або бетонними конструкціями. Все одно, при будівництві дерев'яного будинку не уникнути з'єднання деревини з бетонним фундаментом. До фундаменту за допомогою анкерів прикріплюють нижні бруси. Для того, щоб деревина не контактувала безпосередньо з бетоном, бруси відокремлюють гідроізоляцією з руберойду.

Способи з'єднання стін з бруса з іншими матеріалами №5 Способи з'єднання стін з бруса з іншими матеріалами №6

Установка анкерів може виконуватися різними способами, але відстань між ними має бути близько 1,5-2 метра. Завданням такого з'єднання є забезпечення жорсткості конструкції стін і стійкості будинку.

Ще одним складним місцем буде стикування цегляного димоходу і елементів конструкцій даху і покрівлі. Димохід не повинен жорстко з'єднуватися з дахом, покриттям і захисними фартухами.

Способи з'єднання стін з бруса з іншими матеріалами №7 Способи з'єднання стін з бруса з іншими матеріалами №8

Фартухи відповідають за забезпечення герметичності стику димоходу і даху. Для примикання потрібні два накладних не поєднаних фартуха, саме за рахунок цього можна досягти необхідної герметичності. Для цього по периметру димоходу треба укладати 2 фартуха, перший з яких кладеться на покрівельний скат, а другий герметично з'єднується з димоходом, накладаючись на перший так, щоб накрити його зверху.

Проблемним місцем буде і стикування конструктивних і несучих стін з перегородками. Перегородки роблять каркасними, встановлюючи їх після зведення коробки будинку, коли припиняється усадка.

Способи з'єднання стін з бруса з іншими матеріалами №9

Якщо спорудження перегородок відбувається відразу після будівництва будинку, бажано використовувати дерев'яний каркас, на якому не відіб'ється усадка. В крайньому бруску каркаса роблять отвори з болтом, що має свободу переміщення. Довжина отвору відповідає розміру можливої усадки. Детальніше про монтаж каркасних перегородок в будинку з бруса читайте на нашому сайті. Щоб уникнути можливого скрипу рекомендують прокласти м'який матеріал між крайнім бруском каркаса і брусами стін.

Прорізи вікон і дверей - це також проблемне місце. Тут теж передбачають зазор для усадки. Внаслідок висихання деревини, отвори в стінах зменшуються по висоті, тому на стиках дверних і віконних коробок зі стінами роблять зазори, які закриваються сталевими або дерев'яними лиштвами. Їх кріплять до бруса стін або до коробки.

Способи з'єднання стін з бруса з іншими матеріалами №10 Способи з'єднання стін з бруса з іншими матеріалами №11

У місці контакту стін з бруса і гіпсокартонних плит перегородки роблять неглибокі пази, шириною на пару мм більше товщини плит. В результаті створюється необхідний зазор на випадок усадки. Використовуючи перераховані вище способи монтажу, в дерев'яному будинку можна обшивати стіни гіпсокартоном, за допомогою якого приховують дефекти будівництва та комунікації. Поверхня гіпсокартону покривають різними матеріалами від паперових до ламінованих тканинин або фарбують.

Способи з'єднання стін з бруса з іншими матеріалами №12

Якщо вас докладніше цікавить оздоблення гіпсокартоном в дерев'яному будинку , ви можете прочитати інформацію про це в одній з попередніх публікацій. Поверхні на кухні та у ванній покривають плиткою, яка навіть може імітувати природні матеріали. Для обшивки також використовують панелі, які виготовляються з натурального дерева, пробки або пластику. Вони мають маскувальну функцію і за ними легко доглядати. Можна поєднувати вагонку з гіпсокартоном, які обклеєні шпалерами. Тут дерево розміщують по нижньому ярусу стіни, а шпалери по верхньому. Обробку дерев'яного будинку можна виконувати натуральним каменем або його штучним замінником. Перший варіант досить дорогий, але використовувати тільки його не варто, щоб не зробити приміщення геть похмурим. Тому його зазвичай прикривають картинами або комбінують з іншими матеріалами. Щоб створити оригінальне поєднання, комбінують вагонку з штучним каменем.

Хоч будинок з дерева сам по собі дуже гарний і всередині, і зовні, але в ньому не обов'язково все повинно бути дерев'яним, за допомогою грамотного поєднання бруса та інших матеріалів, можливі будь-які варіанти обробки інтер'єру будинку з бруса.

Коментарі

Товар додано для порівняння.