Коли краще будувати дерев'яний будинок: взимку або влітку? — статті від компанії "Домінант"

ru

+38 097 012-38-52 +38 063 499-91-00
           
    
  • articles ua
    Коли краще будувати дерев'яний будинок: взимку або влітку?

Коли краще будувати дерев'яний будинок: взимку або влітку?

Часто можна почути таку думку, що дерев'яний будинок краще будувати взимку. Цей факт дивує багатьох, адже зазвичай будівництво здійснюється в теплу пору року, починаючи з весняних місяців, закінчуючи першими осінніми холодами. Чи так це насправді, ми вирішили розібратися в цій статті. Для цього розглянемо різні аспекти зимового будівництва. Почнемо з технологічного.

Технологічний аспект.

Всім відомо, що будматеріали в процесі будівництва піддаються впливу навколишнього середовища, що найчастіше впливає негативно, погіршуючи характеристики матеріалу. Дерево також не виняток, найбільше на деревину впливає вологість. Власне кажучи, саме вологість і є тим ключовим фактором, на який звертають увагу при виборі сезону будівництва. Оскільки деревина є гігроскопічним матеріалом, вона може змінювати свій розмір залежно від кількості вологи, тобто при підвищеній вологості дерево розбухає, при зниженій - відбувається всихання деревини. При монтажі дерев'яного будинку зміна розміру дерев'яних деталей - дуже важливий фактор, адже це впливає на збіг деталей при складанні. Підвищена вологість може впливати таким чином, що набряклі деталі просто неможливо буде з'єднати. Знижена вологість призводить до того, що деталі можуть провисати, «бовтатися» в з'єднаннях, можуть з'являтися щілини і зазори.

збирання дерев'яного будинку збирання дерев'яного будинку

Крім вологості важливим фактором, який впливає на процес будівництва, є також температура. Різкі коливання температури (спекотний день після прохолодної ночі) призводять до того, що частина зрубу, яка піддалася активного впливу сонця, швидше втрачає вологу і може змінювати свій розмір. Це призводить до нерівномірної усадки, появи щілин, і т.д. Можна сказати, що такі дії на деревину найчастіше спостерігаються влітку: різкі перепади вологості, спекотне сонце і прохолодна ніч. Взимку коливання вологості не настільки різке, тому виключена деформація деталей через розбухання або усушку. Температура також більш рівномірна, ніж влітку. Чим менше подібних коливань - тим якісніше складання деталей для будинку.

збирання дерев'яного будинку

Тому, можна зробити висновок, що зима - це найбільш сприятливий період для будівництва будинку з дерева.

Економічний аспект.

Прийнято вважати, що зимове будівництво є важчим і більш витратним, ніж будівництво в теплі місяці року. Земляні та бетонні роботи дійсно варто закінчити до холодів, а ось монтаж дерев'яних стін і перекриттів краще здійснювати взимку, і в цьому є якийсь економічний сенс. На жаль, інфляція у нас - це один з найбільш постійних факторів, тому якщо ви вважаєте, що не встигнете побудувати будинок в теплий сезон, а взимку - боїтеся, то навесні з початком «гарячого» будівельного сезону ви заплатите за матеріали і роботу на 7-19% більше. Тому вигідніше буде підготувати фундамент влітку-восени, а будувати вже взимку, не чекаючи наступного теплого сезону.

збирання дерев'яного будинку

Існує думка, що оциліндрована колода з зимового лісу, краще літньої деревини. Це міф. Насправді сезон вирубки не має значення для підготовки колод. Ця омана стала досить популярною через те, що взимку в дереві відбувається уповільнення виникнення і руху соків, тому деревина має мінімальну вологість. У зимовий період падає рівень крохмалю, тому деревина менш піддається гниттю. Також взимку на дереві немає комах або шкідників.

збирання дерев'яного будинку збирання дерев'яного будинку

Власне, ці особливості і вплинули на думку про те, що колода з зимового лісу краще. Є й противники, які стверджують, що свіжозрубана зимова деревина навпаки має найбільшу вологість, і в подальшому при перепадах температури значно знижується якість і експлуатаційні характеристики будівель з такої деревини. Звичайно, можна сперечатися про це нескінченно, але практика показує, що сезон вирубки ніяк не впливає на якість і довговічність зрубу. А ось способи складування, зберігання, а також технологія виробництва і будівництва впливають на якість, довговічність і експлуатаційні характеристики будинку з дерева .

збирання дерев'яного будинку

Підводячи підсумок, можна сказати, що сезон вирубки лісу абсолютно не впливає на експлуатаційні особливості бруса, а ось будівництво дерев'яного будинку дійсно краще здійснювати взимку, враховуючи всі технологічні та економічні переваги цього варіанту.

Переглянуті проекти