Зателефонуйте мені

Загальна схема всіх комунікацій розробляється на етапі проектування, тому монтаж всіх інженерних систем в дерев'яному будинку проходить виключно у відповідності з проектною документацією. У спеціальному розділі точно визначається як, які і коли проводити ті чи інші роботи, а також позначається порядок взаємодії з обробкою і береться до уваги усадка будинку з дерева, який за своєю природою протягом усього періоду експлуатації поводиться не статично.

Прокладка комунікацій, як правило, йде паралельно з обробкою і утепленням, які проводяться після того, як будівля трохи просохне і всядеться. Більшість будівельних компаній пропонують замовникам повний спектр послуг, починаючи від створення проекту, закінчуючи налагодженням всіх систем, які вибираються відповідно до побажань і фінансових можливостей клієнта.

Електропроводка

Інженерні системи в дерев'яному будинку №1

Грамотне виконання всіх електромонтажних робіт слід довіряти висококваліфікованим електрикам. Не слід забувати про те, що дерево - це легко займистий матеріал, який володіє підвищеною небезпекою загоряння через несправну проводку. Тому першорядними завданнями, рішення яких вкрай необхідно при електрифікації дерев'яного будинку є такі:

  • установка захисного, заземлюючого контуру;
  • правильний розподіл всіх навантажень по електролінії всередині будівлі;
  • грамотний вибір вихідних матеріалів, автоматики
  • ретельний відбір виду кабельного вводу з методом прокладки електричної проводки.

В оселях з колод може монтуватися електропроводка двох типів:

Інженерні системи в дерев'яному будинку №2

Відкрита.

  • Спосіб її монтажу визнаний найпростішим, дешевим і безпечним. Всі дроти укладаються на поверхні стель, стін і інших елементів загальної конструкції. Як захист застосовуються кабель - канати, ізолюючі підвіски, труби з пластику, гофра та інше.

Головні переваги такого способу:

  • легкість установки;
  • вільний доступ при необхідності до будь-якого кабелю;
  • можливість змінювати схему проводки при бажанні.

Мінус - неприваблива візуальна естетика. Але багато стилів оформлення інтер'єрів перетворюють цей недолік в привабливий декоративний прийом.

Прихована.

  • Вважається досить сучасною і має не малу затребуваність при зведенні дерев'яних будинків. Але проведення проводки всередині деревної конструкції повинна виконуватися у відповідності зі строгими привалами безпеки і дуже акуратно, щоб не зіпсувати зовнішній вигляд необережно зробленим сколом на колоді. Для такої роботи потрібно віртуозне володіння інструментами і високі професійні знання та навички майстра.

Головне достоїнство прихованої електропроводки - це шанс зробити ідеальний дизайн приміщення, адже в підсумку господарі отримують завершений і акуратний інтер'єр без проводів, що визирають. Крім цього, можна без зайвих зусиль проводити додаткові джерела світла.

Але є і вагомі недоліки:

  • дорожнеча виконуваних робіт;
  • в майбутньому неможливо змінити електричну схему;
  • перед початком всіх робіт потрібно точне позначення розташування всіх електроточок в кожній кімнаті;
  • існує велика небезпека загоряння при неправильному монтажі елементів або використанні низькопробних матеріалів і пристосувань.

Вибираючи перший або другий метод установки, необхідно пам'ятати, що кінцевий результат багато в чому залежить від майстерності робітників, які проводять її. Користуйтеся послугами професіоналів.

Водопостачання

Інженерні системи в дерев'яному будинку №3

Це невід'ємна частина нормального проживання будь-якої сім'ї. Завдяки наявності водопостачання в дерев'яному будинку просто встановити санвузол, душ, пральну машинку і т.д. Розводка потоків води безпосередньо залежить від джерела:

  • артезіанська свердловина;
  • колодязь;
  • міський водопровід.

Наявність останнього спрощує весь процес, зводячи його до установки труб всередині будинку.

Найкращим варіантом для поставки води зі свердловини або колодязя є монтаж автоматичної системи водопостачання з постійним тиском і розводкою в декількох точках. Для цього до джерела приєднується спеціальна станція, при прямому надходженні також потрібна установка нагрівача і фільтра для очищення. Монтаж усіх пристосувань здійснюється на капітальної основі і дуже вдалий для цього місце - підвал.

Каналізація

Інженерні системи в дерев'яному будинку №4

Підключення дерев'яного будинку до центральної каналізації - досить рідкісний варіант, зважаючи на відсутність її поблизу майбутньої споруди. Найчастіше для приватних будинків проектується автономна каналізаційна система, яка обов'язково включає в себе зливну яму, септики і очисні фільтри, які закладаються в грунт і чистяться один раз в декілька років.

Монтаж усіх елементів каналізації здійснюється виключно з демпфуючими пристосуваннями через те, що сезонні коливання дерев'яного будинку можуть руйнувати трубопровід, і може проводитися двома способами:

  • закритим, при якому всі складові монтуються всередині підлоги або плінтуса;
  • відкритим, коли всі труби будуть прокладені по поверхні підлоги і стін в спеціальному приміщенні.

Категорично не рекомендується розміщувати труби поблизу електрощитів і житлових кімнат.

Вентиляція

Незважаючи на те, що дерево є натуральним, «дихаючим» матеріалом, цих його властивостей недостатньо для комфортного мікроклімату в дерев'яному будинку, тому майбутнім власникам необхідно продумати систему вентиляції. На даний момент існує два типи вентиляції будівель з дерева:

Інженерні системи в дерев'яному будинку №5 Інженерні системи в дерев'яному будинку №6

Природна.

Свіже повітря надходить через відкриті вікна і двері, а забруднене витягується по витяжним каналах. Це найекономічніший, популярний і простий спосіб, якого цілком достатньо. Але при наявності в будинку з дерева приміщень з високою вологість (басейн, лазні) і погано вентильованих зон, він вважається недоцільним.

Примусова.

Розрізняють два її види:

    • Припливно-витяжна вентиляція, схема роботи якої виглядає так:

Чисте повітря надходить ззовні по проточних систем, проходячи крізь очисні фільтри, воно нагрівається або охолоджується (в залежності від побажань). Після відбувається його розподіл за допомогою повітропроводів по всіх приміщеннях. Брудні повітряні потоки направляються в кімнати з витяжними каналами (найчастіше це кухня або ванна), віддаляючись примусово.

    • Вентиляційна система повного циклу, яка ефективно справляється з очищенням та оновленням повітряних потоків в дерев'яному будинку, виключаючи попадання в нього пилу і сторонніх запахів. Також вона має автоматичне регулювання вологості, температури і інших параметрів.

Основний її недолік - дорожнеча і енерговитратність. Тому багато господарів воліють встановлювати її лише в приміщеннях з підвищеною вологістю, яка може привести до руйнування дерев'яних конструкцій.

У сучасному будівництві дуже часто можна спостерігати комбінування природної і витяжної вентиляції або припливної з природною, доповнюючи цей союз системою кондиціонування.

Опалювальні системи

З давніх часів основним джерелом тепла в дерев'яних будинки були печі, розташовані в центрі споруди. Тепер для забезпечення комфортного температурного режиму в будинках з дерева монтуються системи опалення, які класифікуються за кількома показниками:

За принципом циркуляції рідини:

  • примусовий тип з використання насоса;
  • природний, при якому переміщення рідини здійснюється за рахунок різниці щільності остиглої і нагрітої води.

По виду палива , на якому працюють котли, які є найбільш затребуваним теплогенеруючим пристосуванням:

  • газові;
  • дизельні;
  • електричні;
  • твердопаливні.

За типом розводки і способу підключення::

  • однотрубна система розводки, що є найпростішою і дешевою і суть якої в наступному: нагріта рідина піднімається від котла вгору, а потім опускається при зниженні своєї температури, при цьому різниця температур складових опалювально системи компенсується правильним плануванням і вибором радіаторів;
  • двотрубна, дорожча але більше ефективна.
Інженерні системи в дерев'яному будинку №7 Інженерні системи в дерев'яному будинку №8

У всіх кімнатах необхідна установка радіаторів, які виготовляються з алюмінію, сталі, чавуну або бувають біметалічними (сталева труба «заливається» алюмінієм). Детальніше про опалення дерев'яного будинку можна прочитати в одній з наших публікацій.

Як бачимо планування і установка інженерних комунікацій в дерев'яному будинку вимагає ретельного підходу з врахованими всіх особливостей дерев'яних будівель. Грамотно сплановані і професійно запроваджені в будинку комунікації стануть запорукою вашої зручності і комфорту.

Коментарі

Товар додано для порівняння.