ru

+38 097 012-38-52 +38 063 499-91-00
           
    
 • articles ua

Гідроізоляція в дерев'яному житловому будівництві

Будівництво або ремонт власного житла з дерева (дачі або заміського будинку) - дуже важливий період в житті кожної людини. Сучасні фірми представляють масу цікавих ідей, які сміливо можна втілити в життя. Можна покластися на свій смак і побудувати дивовижний, затишний і теплий в холодні і дощові дні дерев'яний будинок, який буде утримувати прохолоду в спекотний літній день. При цьому можна використовувати всі можливості сучасних матеріалів і врахувати всі рекомендації фахівців, щоб забезпечити затишну атмосферу, посмішки і здоров'я рідних і близьких, а також заощадити кошти на оплату комунальних послуг. Важливо продумати всі дрібні деталі, без яких не можна досягти бажаного результату.

Гидроизоляция в деревянном домостроении

Незамінною складовою при будівництві власного будинку є гідроізоляція, яка обов'язково повинна лягати між фундаментом і дерев'яними стінами, щоб захистити від надмірного накопичення вологи через дощовий клімат або різкі перепади температури, а також від різкого підйому рівня підземних вод, які швидко руйнують дерев'яні споруди. Євроруберойд укладають між фундаментом і матеріалом по всьому периметру будинку, а якщо будинок ставлять на монолітну бетонну плиту, то обов'язково у всіх точках з'єднання дерев'яного матеріалу з плитою всюди прокладається гідроізоляція.

Що таке гідроізоляція?

Людський організм, як і всі живі організми, наполовину складається з води, яка є незамінним компонентом всіх обмінних процесів. Без неї життя на Землі неможливе, але все повинно бути в міру, адже надлишок негативно впливає на все: змінюється клімат, хворіють люди, руйнуються будинки і цілі комплекси. Багато людей зіткнулися з проблемою накопичення вологи в стінах, кутах, стелях, що призводить до появи різних грибків і шкідливих для людського здоров'я випарів, для того щоб позбутися від них потрібно провести комплекс гідроізоляційних робіт.

Гідроізоляція - це система захисних заходів, які проводяться з метою запобігання потрапляння води або інших шкідливих для здоров'я рідин в будівлі, будинки, підвали, сараї. Вона допомагає підвищити рядків використання всіх будівельних споруд, їх безпеку та надійність, а також теплоту і сухість.

Які особливості гідроізоляції дерев'яного будинку?

Гидроизоляция в деревянном домостроении

При ремонті або перекритті даху потрібно покласти гідробар'єр в вигляді стрічок на крокви під покрівлю, а з протилежного внутрішньої сторони приміщення на крокви встановити плівкову ізоляцію від випаровування, щоб запобігти потраплянню дощу, снігу, проникнення грибків, сажі, пилу в підпокрівельний горищний простір. За таким же принципом можна ізолювати перекриття між поверхами в дерев'яному заміському будинку або дачі.

При облаштуванні підлоги в дерев'яному будинку, застосовуються кілька шарів захисту від впливу води:

 • основу підлоги заливають спеціальним розчином (при наявності достатніх фінансових коштів) або засипають сухим хімічними речовинами;
 • можна забетонувати підлогу і зверху наклеїти гідроізоляційний рулон, а для утеплення підлоги покласти лінолеум;
 • менш витратною, але при цьому не довговічною, буде гідроізоляція з використанням спеціальної фарби або шпаклівки.

Як залежить тип гідроізоляції від руйнівної дії води?

Різновид гідрозахисту необхідно передбачати залежно від можливих варіантів негативного впливу води на будови, наприклад:

 • Дощові, талі води, грязьові потоки з піском і глиною продавлюють верхній шар землі і з силою обрушуються вглиб, порушуючи вибудувану конструкцію.
 • Небезпечні грунтові води в надлишку можуть привести до тріщин у фундаменті, які з часом будуть розростатися і якщо вчасно не закрити їх, це може привести до трагічних наслідків.
 • Рівень підземних вод може сильно підніматися з розливами річок або рясними зливами.

Які типи гідроізоляції бувають?

Гидроизоляция в деревянном домостроении
 1. Гідроізоляція антифільтраційна ідеально підходить для захисту підземних будівельних об'єктів від руйнуючої сили води.
 2. Гідроізоляція антикорозійна захищає від згубного впливу різних за своїми властивостями рідин, а також від несприятливих погодних умов, обмерзання будівель.
 3. Гідроізоляція, виконувана за допомогою спеціальних фарб, допомагає видалити надлишки вологи всередині приміщення, а також зовні.
 4. Якщо у вас в будинку утворилися тріщини, усунути їх можна за допомогою штукатурних сумішей, які підбираються під колір і вид дерева.
 5. Якщо ваш будинок, знаходиться в місцевості, де випадає багато опадів і близько підходять грунтові води, і в будинку підвищена вологість, найкраще наклеїти на стіни в кілька шарів гідроізоляційні рулони.
 6. Для подовження строку використання дерев'яних паль їх просочують спеціальним розчином, який уповільнює процес гниття.
 7. Щоб уникнути утворення тріщин у фундаменті ефективним засобом є гідроізоляція способом пророблення отворів і заповнення їх спеціальними матеріалами.
 8. При виконанні ремонту неодноразово залитих водою підвалів будинку, широко застосовують гідрозахист шляхом нанесення на стіни спеціальної шпаклівки.
 9. Якщо у вас виникла необхідність захистити ваш будинок від впливу сусідніх грунтових вод, рекомендується застосовувати речовини, що мають в своєму складі водовідштовхувальні елементи, які під впливом води перетворюються в кристали.
 10. Для усунення згубного впливу води на покрівлю, можна застосувати напилювану гідроізоляцію.

Які є гідроізоляційні матеріали?

Гидроизоляция в деревянном домостроении

Для проведення робіт використовують такі матеріали:

 • листи з металу, різної товщини і структури;
 • спеціальні рулонні покриття;
 • рідини для обробки поверхні;
 • матеріали, що мають в своєму складі мінерали;
 • порошки, які потрібно розмішувати в спеціальному розчині, щоб виконувати всі пропорції.

Гідроізоляційний матеріал в обов'язковому порядку повинен бути стійким до різних атмосферних явищ, перепадів температури, поширенню різних грибків, проникненню води і пара, зручним у використанні і мати відмінні характеристики якості.

Перераховані особливості гідроізоляції в дерев'яному житловому будівництві потрібно обов'язково враховувати при будівництві або ремонті будівель. Краще зробити один раз якісну гідроізоляцію і відразу забути про багато проблем, які можуть виникнути в разі її відсутності.

Переглянуті проекти