ru

+38 097 012-38-52 +38 063 499-91-00
           
    
  • articles ua

Догляд за дерев'яним будинком

Яким би добрим не був дерев'яний будиночок, він обов'язково потребує регулярного догляду. Проведення періодичних або профілактичних робіт допоможе підтримати його ідеальний стан. Існує думка, що дерев'яні будиночки є дуже стійкими і довговічними, і це дійсно так, але лише в разі правильної експлуатації. Якщо ви будете проводити всі необхідні роботи, то в подальшому зможете насолодитися прекрасним результатом - житло буде виглядати як новеньке протягом багатьох років, що підтверджують факти з нашої статті: «Довговічність дерев'яного будинку». В іншому випадку, можуть виникнути тріщини, а також з'явитися вогкість, та й зовсім - будинок може стати повністю застарілим.

Особливості догляду за дерев'яним будиночком

Догляд за дерев'яним будинком

Будівництво будинку з бруса, як правило, є найбільш доступним за ціною, якщо порівнювати з іншими будівлями. Сам по собі дерев'яний будинок недорогий в обслуговуванні і відрізняється простотою і легкістю експлуатації. Зрубу властива висока міцність, природний волого і повітрообмін, хороша тепло- і звукоізоляція, а також самобутня краса. Ідеально відшліфований брус в повній мірі розкриває природну текстуру дерева неймовірної краси і не вимагає додаткової обробки і декору, виконуючи функцію ефектної прикраси. Але яким би міцним матеріалом не здавалася деревина, у неї існує безліч потенційних небезпек, які здатні негативно впливати на неї, руйнуючи красу і цілісність. В першу чергу, хотілося б сказати про грибок, який є проблемою номер один для багатьох будинків. Він прискорює процес гниття у дерева, а також створює шкідливу атмосферу зі своїм мікрокліматом, яка впливає не тільки на будинок, але і на його мешканців. Другою, не менш важливою, проблемою є вологість. Якщо ваше дерев'яне житло не буде нічим оброблено, то кілька рясних опадів можуть привести до його деформації. Ще однією проблемою можуть стати різні личинки і комахи, які харчуються деревиною, перетворюючи її в труху.

Щоб уникнути цих небезпек, потрібно виконувати такі дії:

  • Використовувати спеціальні речовини або просочення. Вони діляться на два види: антипірени та антисептики . Антипірени здатні відмінно захистити деревину від загоряння без прямих джерел вогню. В основному в цю категорію входять різні лаки, пасти і фарби. Антисептики добре захищають від проникнення вологи і комах, а також перешкоджають виникненню грибків. Їх необхідно наносити періодично через певний проміжок часу.
  • Перевірка герметичності швів і тріщин зрубу. Регулярно перевіряйте всі проблемні ділянки, особливо після дощових погодних сезонів. При виникненні проблеми заново нанесіть герметик, а також подивіться на систему видалення водних стоків.
  • Не варто недооцінювати вплив сонячних променів, а саме - ультрафіолету. Використовуйте лакофарбові матеріали, щоб уникнути його впливу, і не забувайте звертати увагу на металеві деталі, які потребують грунтовці і фарбуванні.
  • Але перевірка будинку на одних лише стінах не закінчується, оскільки є ще покрівлю та фундамент. Покрівля перевіряється кілька разів на рік, і особливій увазі підлягають ковзани і карнизи. При огляді фундаменту стежте за тим, щоб не було течії, особливо через підняття рівня ґрунтових вод або сходу снігу по весні.
Догляд за дерев'яним будинком

Дані процедури рекомендується виконувати як мінімум кілька разів на рік, особливо навесні і восени. Шар фарби підлягає заміні не рідше ніж через 5 років, то ж саме стосується антисептика. Дотримуючись цих правил, ви зможете бути впевнені в тому, що ваш дерев'яний будиночок залишиться в цілості протягом довгих років.

При установці нового будинку, всі ці процеси проводяться на завершальному етапі перед початком експлуатації. Після проведення фінішних робіт по шліфуванню і фарбування дерев'яних стін, протягом п'яти - шести років не буде потрібно додаткових ремонтних і профілактичних робіт залежно від виду фінішного антисептика. За рахунок фінішної обробної фарбування продовжується термін служби зрубу і поліпшуються його експлуатаційні характеристики. Фінішні, оздоблювальні роботи, які професійно виконують досвідчені фахівці виробничо-будівельної компанії «Домінант», продовжують термін експлуатації дерев'яного зрубу.

Експлуатація будинків з профільованого і оциліндрованного бруса

І ось ви зважилися замовити для себе дерев'яний будиночок, але виникає одне питання: з якого бруса його вибрати? В основному, при будівництві дерев'яних будинків, використовують бруси двох видів: профільованого і оциліндрованного. Технологію виготовлення профільованого бруса ви зможете прочитати в нашій статті: «Цілісний сухий профільований брус вакуумної сушки» , а оциліндрованого: «Оциліндрований брус: виробництво та сучасні будівельні технології».

Між ними існує кілька серйозних відмінностей, як в процесі виготовлення, так і під час експлуатації. Основна відмінність їх проявляється при укладанні, оскільки бруси мають різні сполуки в зрубах. Профільовані бруси мають шипи і пази, а ось в оциліндрованих вирізають спеціальні «чашечки». Також оцилиндрованні колоди мають природну вологість, а цілісний профільований брус - це повністю сухий матеріал, про що докладніше читайте в статті «Способи висушування деревини».

Догляд за дерев'яним будинком Догляд за дерев'яним будинком

Отже, оциліндрований брус є більш примхливим матеріалом, оскільки схильний до більш сильних дефектів при підвищенні вологості. Якщо провести неправильний монтаж, то в подальшому можуть з'явитися тріщини в стикових з'єднаннях, які потребуватимуть замазки. Також природна вологість цього матеріалу впливає на специфіку опалення будинку, оскільки через це не можна допускати різкі перепади температури і вологості, як всередині, так і зовні будинку, особливо в перші місяці після монтажу, коли протікає процес усадки. Але, незважаючи на ці недоліки, даний брус володіє хорошою теплоізоляцією і довговічністю, надійністю і міцністю. Варто взяти до уваги його привабливий зовнішній вигляд і неповторну фактуру.

Будинки з профільованого бруса мають низьку теплопровідність, що дозволяє швидко опалювати їх в зимовий період. Також профільований брус, попередньо висушений у вакуумній сушці до 16% вологості, є повністю стабілізованим матеріалом, непідвладним ніяким деформаціям і змінам.

Догляд за дерев'яним будинком і вибір для нього матеріалів - справа дуже відповідальна, тому рекомендуємо вам підходити до нього з особливою ретельністю. Якщо ви зможете все зробити правильно, а також прорахуєте всі особливості, прислухаючись до наших рекомендацій, то в результаті ви отримаєте прекрасне житло, яким зможете насолоджуватися довгі роки.


Переглянуті проекти