ru

+38 097 012-38-52 +38 063 499-91-00
           
    
 • articles ua
  Дизайн інтер'єру дерев'яного будинку: особливості внутрішньої обробки та оформлення

Дизайн інтер'єру дерев'яного будинку: особливості внутрішньої обробки та оформлення

Дизайн створює культуру. Культура формує цінності
Цінності визначають майбутнє.
Роберт Л. Петерс

Про що ми замислюємося в першу чергу, уявляючи свій майбутній будинок? Звичайно ж, уява одразу малює дизайн і гарне оформлення житла. Тому в сьогоднішній публікації мова піде про особливості внутрішньої обробки зрубів та секрети створення цікавого інтер'єру в будинку з дерева.

Особливості внутрішньої обробки будинку з бруса

Часто до нас звертаються з питанням: чи потребують додаткової обробки стіни дерев'яного будинку? Чи можна залишити їх після монтажу в первісному вигляді? Звичайно, дерево - це дуже гарний, живий і дихаючий матеріал, але він схильний до різних зовнішніх негативних впливів. Тому слід подбати про надійний захист дерев'яного зрубу за допомогою його обробки. Перш за все, специфіка обробки дерев'яного будинку залежить від біологічних і фізико-механічних характеристик деревини, а так само від особливостей технології монтажу будинку з дерева.

Плануючи обробку дерев'яного будинку, варто знати такі особливості обробки зрубу:

1. По-перше, всю дерев'яну конструкцію будинку потрібно обробити спеціальним антисептиком, який запобігає гниттю матеріала і поразки його цвіллю або грибком. Також антисептик захищає деревину від синяви, зберігаючи її структуру і природну красу. Детальніше про обробку бруса антисептиком /ua/statti/213-obrobka-brusa-antiseptikom можна прочитати в одній з наших недавніх публікацій.

2. Дерево само по собі відрізняється гарними теплоізоляційними властивостями, але закладання утеплювача між колодами, утеплення даху, підлоги і міжповерхових перекриттів, а також гідроізоляція (руберойд між фундаментом і матеріалом по периметру будинку) підтримають дерев'яну конструкцію будинку в хорошому стані і допоможуть скоротити витрати на опалення в значній мірі.

утеплювач

3. Конопатка або герметизація міжвінцевих швів між оциліндрованими брусами є обов'язковою по завершенню монтажу будинку. Оциліндрована колода природної вологості дає усадку, в процесі якої можливе проникнення холодного повітря крізь чаші і пази зрубу. Щоб цього уникнути, шви між колодами конопатять льноватином чи джгутом або ж герметизують. Конопатка - це старий, найтрадиційніший спосіб закладення швів в зрубі. Герметизація еластичними полімерними герметиками на основі акрилу - це більш сучасний метод, який повністю враховує особливості деревини.

герметизация герметизация

шліфовка зрубу

4. Дерев'яний зруб має дуже привабливий вигляд. Завдяки цьому його вкрай рідко обшивають іншими матеріалами всередині і зовні. Колоду рекомендується просто відшліфувати і заколерувати. Стіни і стелі рекомендується покрити тонуючим антисептиком або водорозчинною фарбою, щоб не зафарбувати повністю красивий малюнок деревини, а підкреслити її текстуру. Підлоги можна покрити лаком, який запобігатиме стиранню деревини. У внутрішньому оформленні зрубу може застосовуватися вагонка , яка використовується в обробці стелі, стін, лоджій, а також фасадів. Для втілення цікавих дизайнерських рішень в дерев'яному будинку часто застосовують обробку гіпсокартоном


5. Будинок з бруса має такі конструктивні особливості, що в ньому не вийде перенести стіну або додати новий отвір. Такі дії можуть призвести до плачевних наслідків - повністю порушити цілісність конструкції і дерев'яний каркас будинку, що зведе нанівець експлуатаційні характеристики будівлі. Тому доцільно ще до початку монтажу будинку зі зрубу передбачити розміщення всіх стін і перестінків, подумати, де будуть вікна, двері габаритні меблі, стінні шафи і побутова техніка. Тобто попередньо розробити внутрішнє планування і дизайн.

Що включає внутрішнє оздоблення зрубу?

Будівництво будинків на нашому підприємстві здійснюють шість монтажних бригад і дві бригади по оздоблювальним роботам. Внутрішнє оздоблення будинку з бруса фахівцями компанії «Домінант» включає роботи по обробці стін, підлоги і стелі.

Оздоблення стін включає:

 • шліфування стін;
 • фарбування внутрішніх і зовнішніх стін;
 • герметизація швів.

Обробка підлоги і стелі:

 • монтаж дошки підлоги;;
 • циклювання дошки підлоги;
 • фарбування дошки підлоги;
 • монтаж вагонки стелі;
 • фарбування вагонки стелі;
 • монтаж терасної дошки (термодерево);
 • грунтовка.

Про оздоблювальні роботи зовні і всередині дерев'яного будинку докладніше можна ознайомитися в одній з наших публікацій. В одному з пунктів Пам'ятки щодо правил експлуатації дерев'яного будинку (споруди, будівлі), що додається до договору підряду, який ми укладаємо з замовниками, вказується, що необхідно провести обробку стінових конструкцій фінішними антисептичними засобами відразу після монтажу покрівлі (іншого покриття), які ізолюють спорудження від природних опадів. Така обробка, виконана нашими кваліфікованими фахівцями, дозволить на тривалий час захистити дерев'яний будинок від несприятливих впливів навколишнього середовища і збільшить термін експлуатації дерев'яного котеджу з бруса.

герметизація герметизація

Створення цікавого дизайну в дерев'яному будинку

Ознайомившись з головними особливостями технології обробки зрубу, настав час подумати, як зробити гарний інтер'єр в дерев'яному будинку? Виходячи з власного досвіду, а також досвіду наших численних замовників ми зібрали слушні поради щодо створення зручного і красивого житла, яке підійде саме вам.

1. Використовуйте онлайн-сервіси для візуалізації дизайну

На самому початку будівництва будинку, як ми вже відзначали вище, бажано уявити собі його внутрішнє наповнення і скласти в голові приблизну картинку дизайну. Не всім, звичайно, вдається в деталях уявити собі, як оформити будинок. Це допомагають зробити сучасні онлайн сервіси, які надають відмінну можливість фантазувати і створювати дизайн інтер'єру в дерев'яному будинку на будь-який смак.

Візуалізація дизайну

2. Дотримуйтеся гармонійного поєднання між дизайном внутрішнього і зовнішнього оформлення будинку.

Єдність внутрішнього наповнення і зовнішньої архітектури будинку допоможе досягти максимального комфорту для вас і ваших гостей - в такий будинок, безумовно, завжди захочеться повертатися.

3. Почніть створення дизайну з функціонального внутрішнього планування.

Справа в тому, що звичний спосіб життя господарів безпосередньо взаємопов'язаний з функціональністю внутрішнього планування будинку. Для сімейної пари з маленькими дітьми, наприклад, можна порекомендувати максимально відкрите планування без дорогих аксесуарів, ваз або скульптур. Молодій парі без дітей варто відразу передбачити можливі зміни інтер'єру і планування після їх появи. Якщо ви облаштуєте планування і оформите інтер'єр в залежності від потреб свого сімейства, кожен член сім'ї буде відчувати себе в будинку комфортно.

4. Не економте на якісних м'яких меблях, які стануть запорукою комфорту вашого житла.

М'які меблі в будинку становлять ядро затишку, вони мають вирішальне значення для повноцінного відпочинку і комфорту господарів та й усіх гостей будинку. Іноді хороший, добротний диван можуть використовувати кілька поколінь, тому варто з усією відповідальністю підійти до його вибору.

М'які меблі М'які меблі

5. Обов'язково підберіть кілька декоративних елементів, а також доповніть інтер'єр вазонами з квітами і зеленню.

Коли ви сплануєте для себе функціональне планування, настане час подбати про декоративні аксесуари, які підкреслять і доповнять внутрішнє наповнення житла. Обов'язково варто передбачити в оформленні інтер'єру дерев'яного будинку кімнатні рослини, які саме в будинку зі зрубу будуть виглядати найефектніше і зроблять інтер'єр просто бездоганним.

Кімнатні рослини Кімнатні рослини

6. Додайте інтер'єру глибину за рахунок використання різних текстур в елементах дизайну.

Зробити будинок теплим і затишним допоможе різноманітність декоруючих матеріалів в інтер'єрі. Це можуть бути фіранки з органзи, м'який плед на дивані, пишний килимок, красива мереживна скатертина. Такі дрібниці створюють неперевершений затишок в домі і занурюють в атмосферу тепла і умиротворення.

7. Додайте в дизайн інтер'єру своєї унікальної індивідуальності.

Будинок, в який вкладено душу, багато може розповісти про своїх господарів, їх смаки, уподобання, стилі життя, подорожі. Якщо ви чимось захоплюєтеся або щось колекціонуєте, відобразіть це в обстановці житла і у вас вийде унікальний, по-своєму неповторний інтер'єр.

8. Передбачте біля будинку літню терасу або веранду

літня терраса літня терраса

Дерев'яний будинок чудово буде виглядати в оточенні відкритої тераси. Ми можемо підказати вам різноманітні варіанти застосування і оформлення тераси . Тераса подарує господарям будинку ще більше комфорту і приємного проведення часу на відкритому повітрі.

9. Постарайтеся зберегти в інтер'єрі будинку з бруса структуру деревини.

Будинок з бруса на відміну від міської квартири практично не вимагає ніякої внутрішньої обробки. У ньому немає необхідності вирівнювати стіни або клеїти шпалери. Адже природна краса деревного малюнка стін сама по собі вже забезпечує теплу домашню атмосферу.

У створенні красивого інтер'єру так само можуть виявитися корисними рекомендації з інших наших публікацій. Радимо почитати: «Стиль котеджу - 10 нових трендів в архітектурі»
«Друге світло в дерев'яному будинку : особливості планування »
,«Сучасний дизайн та планування будинків з брусу»
Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам створити добре пророблений і зовсім не нудний інтер'єр в будинку.

Фото внутрішнього оздоблення та оформлення інтер'єру в будинку з бруса від компанії «Домінант»

Дерев'яне будівництво ніколи не втратить актуальності. Натуральне дерево - це довговічний, екологічний природний матеріал. Кожен дерев'яний будинок володіє неповторною, теплою аурою, максимально наближаючи до природи. Для комфортного спокійного життя ідеально підходить саме будинок з дерева. У ньому можна створити оптимальний для здоров'я господарів мікроклімат і заощадити взимку на опаленні. До того ж дерево - гарний, оригінальний матеріал, який допомагає створити чудовий інтер'єр! Пропонуємо подивитися інтер'єри будинків з бруса на фото наших недавніх готових робіт.

Внутрішнє оздоблення та оформлення інтер'єру в будинку Внутрішнє оздоблення та оформлення інтер'єру в будинку Внутрішнє оздоблення та оформлення інтер'єру в будинку Внутрішнє оздоблення та оформлення інтер'єру в будинку Внутрішнє оздоблення та оформлення інтер'єру в будинку Внутрішнє оздоблення та оформлення інтер'єру в будинку Внутрішнє оздоблення та оформлення інтер'єру в будинку Внутрішнє оздоблення та оформлення інтер'єру в будинку Внутрішнє оздоблення та оформлення інтер'єру в будинку Внутрішнє оздоблення та оформлення інтер'єру в будинку Внутрішнє оздоблення та оформлення інтер'єру в будинку
Переглянуті проекти