Зателефонуйте мені

Ідеальний будинок для кожного виглядає по-своєму. Для когось це невеликий, затишний будиночок, а для іншого - величезний особняк для декількох поколінь. Але як для першого, так і для другого варіанту актуальним є питання ефективного використання кожного метра житла. Сподіваємося, що наша публікація допоможе вам орієнтовно уявити розміри вашого майбутнього будинку, і, ви з легкістю знайдете відповідний варіант на нашому сайті.

Площа дерев'яного будинку - це головна характеристика проекту, на яку всі звертають увагу в першу чергу. Площа визначає кількість і розташування приміщень в будинку, вона повинна відповідати кількості членів сім'ї та враховувати їхні потреби.

Площа дерев'яного будинку: як підібрати оптимальний розмір приміщень? №1

За умови обмеженого бюджету на будівництво будинку з бруса, кожен квадратний метр будинку можна добре продумати, адаптувати до потреб, стилю життя сім'ї і жити в невеликому будинку комфортно.

Маючи можливість побудувати великий будинок, подумайте, що в подальшому можуть виникнути великі витрати на його експлуатацію. В першу чергу ці витрати можна віднести на опалення великої кількості приміщень. Прибирання великого будинку зажадає багато часу і сил, а якщо господарі більшу частину свого часу зайняті на роботі, то доведеться скористатися платними послугами клінінгових компаній або найняти прибиральницю, що теж коштує чималих витрат.

Чому важливо вибрати оптимальний розмір площі будинку з бруса?

Раціонально продумана площа і планування будинку дозволяє заощадити гроші на створення цікавого інтер'єру, на експлуатацію приміщень і їх прибирання або на покупку кращої ділянки за місцем розташування або більшої території.

Площа дерев'яного будинку: як підібрати оптимальний розмір приміщень? №2

Що слід врахувати, плануючи розмір будинку з дерева?

  • кількість і розмір окремих приміщень в будинку залежно від потреб всіх членів сім'ї;
  • кількість поверхів;
  • висота стін;
  • форма, функціональність і взаємне розташування приміщень;
  • гармонійний взаємозв'язок будинку та присадибної території.

Як вибрати оптимальну площу будинку і кількість поверхів?

Житловий будинок для сім'ї з чотирьох осіб в оптимальному варіанті повинен мати площу від 120 м2 до 150 м2, (не рахуючи гаража). Саме така площа дозволяє спроектувати всередині будинку 3 спальні, яких буде достатньо для сім'ї з чотирьох чоловік. Для такого будинку підійде ділянка площею 6 соток.

Площа дерев'яного будинку: як підібрати оптимальний розмір приміщень? №3

Вибирати котедж з площею до 200 м2 доцільно, якщо у вас є заміська ділянка на 10-12 соток. Проект особняка на 350-400 м2 підійде для побудови на ділянці розміром не менше 15 соток, а краще 20. Плануючи розташування будинку на ділянці, подбайте зберегти відстань від сусідньої ділянки мінімум на 4 м. Про те, как правильно расположить дом на участке детально почитайте в нашій публікації на сайті.

Для дачного будинку з бруса достатньою буде площа 100 м2. Чим менше дача, тим за нею легше доглядати і тим більше місця можна відвести під сад і город.

Вибір кількості поверхів для будинку в повній мірі залежить від співвідношення площі ділянки забудови і бажаної площі майбутнього будинку. Найпростіший у виконанні і поширений серед наших замовників варіант - це будинок з мансардою. Одноповерховий проект будинку характеризується більшою площею поверху, що збільшує транзитні шляхи комунікацій і вимагає ділянки достатніх розмірів. Тому найоптимальніший вибір - це все-таки будівництво двоповерхового будинку. У нас на сайті ви знайдете проекти 1-поверхових, 2-поверхових та 3-поверхових будинків . Індивідуально розглядаючи кожне замовлення на будівництво будинку з бруса, ми спільно з клієнтом визначаємо оптимальну кількість поверхів в його майбутньому дерев'яному будинку.

Як підібрати оптимальний розмір приміщень в будинку?

Площа дерев'яного будинку: як підібрати оптимальний розмір приміщень? №4

Перш, ніж подумати про параметри приміщень, необхідно визначитися з їх кількістю. Адже кожному члену сім'ї необхідна власна кімната, а всій сім'ї потрібна кімната, де можна збиратися разом і запрошувати гостей. Чи буде у вас майстерня, кабінет або гостьова кімната? Чи потрібна їдальня на додаток до кухні, де ви будете обідати? Скільки вам необхідно санвузлів і ванних кімнат, щоб вранці біля них не збиралася черга домочадців? Дуже важливо не забути виділити в будинку площу для комунікацій і необхідної технічної оснастки.

В результаті практичного досвіду і ретельного аналізу величезного числа проектів архітектори визначили оптимальний розмір кімнат заміського будинку для створення комфорту:

  • вітальня 25-30 м2. У вітальні можна спроектувати «друге світло» , яке дає можливість навіть невеликому приміщенню надати розкоші і візуально збільшити простір;
  • кухня 12-16 м2. На кухні повинна міститися вся сім'я одночасно;
  • тераса 12 м2. Такий розмір тераси цілком відповідатиме щоденним потребам мешканців будинку;
  • спальня господарів 12-20 м2. Розмір своєї спальні слід продумати особливо ретельно, враховуючи помістити в ній все, що сприяє повноцінному відпочинку та все, що хотілося б бачити перед сном;
  • спальня для однієї дитини 12 м2. Такий розмір спальні дозволить вільно помістити необхідні меблі і виділити зручне місце для зберігання іграшок або підготовки уроків;
  • спальня для двох дітей 14-18 м2. Можна в такій спальні поставити двоярусне ліжко, щоб залишилося більше вільного місця для дитячих ігор і занять;
  • ванна кімната 6-10 м2. Це приміщення повинно передбачати зручне розміщення всієї необхідної оснастки, а також шафки для різного ванного приладдя та рушників;
  • сходи 1-5 м2. Найчастіше є частиною холу або вітальні в двоповерховому будинку;
  • гардеробна 2-2,5 м2. Дуже корисне приміщення, яке допоможе заощадити масу місця в будинку на розміщення шаф і масивних меблів;
  • комора 3 м2. Відмінне місце для зберігання домашнього консервації і різних побутових дрібниць;
  • передпокій - 5-8 м2. Це приміщення повинно одночасно вміщати до чотирьох чоловік, а його розміри повинні враховувати наявність шафи для верхнього одягу і взуття;
  • коридор 4,5-8 м2. Місце зосередження і почала всіх домашніх комунікацій;
  • технічне приміщення 3-5 м2. Повинно бути передбачено для установки опалювальних та інших систем;
  • приміщення для роботи або хобі (кабінет, більярдна, спортзал і т.д.) 8-12 м2. Специфіка таких приміщень обумовлює їх невелику популярність в типових проектах дерев'яних будинків;
  • гараж на один автомобіль 20-25 м2 або на дві машини 30-40 м2. Крім стоянки автомобіля, в гаражі буде непогано передбачити місце для зберігання інструментів або запчастин.

Корисні поради щодо оптимізації площі дерев'яного будинку

  • об'єднання приміщень денної зони в студійний простір для візуального збільшення простору;
  • облаштування гостьової кімнати в будь-якому випадку буде виграшним, вона підійде для розміщення гостей і стане резервною кімнатою в разі збільшення сім'ї;
  • облаштування мансарди дозволить заощадити матеріал на зведення повноцінного другого поверху. Детальніше про планування мансарди радимо почитати в статті: «Мансарда або повноцінний поверх: порівнюємо і вибираємо»;
  • облаштування таких підсобних приміщень як гардеробна кімната і комора допомагає заощадити багато простору в будинку для зберігання побутового приладдя, попереджаючи безлад і захаращеність.

Площа дерев'яного будинку: як підібрати оптимальний розмір приміщень? №5

Взагалі, при виборі площі і розмірів приміщення свого будинку, варто скористатися способом, який на практиці не раз себе виправдав. Для цього всього лише варто уявити з урахуванням вашого сімейного укладу, куди ви прямуєте відразу після того, як встали вранці з ліжка, що ви зазвичай робите в будній день і у вихідний. Куди б ви хотіли запросити своїх гостей і чи багато їх буде? Подумайте про розпорядок дня ваших дітей і зручне місце для їхніх ігор. Грамотно розподілити функціональні зони, спланувати все приміщення в будинку і необхідні комунікації не так вже й просто. Тому, коли ви будете уявляти собі майбутнє планування будинку, вам точно цікаво буде почитати публікацію: «Планування будинку: як розумно спланувати приміщення і жити з комфортом» . Склавши уявлення про площу майбутнього будинку, розміри його внутрішніх приміщень і об'єктивно оцінюючи свої фінансові можливості, можна приступати до підбору проекту будинку. Особливої уваги з точки зору оптимізації площі і функціональності заслуговують такі універсальні проекти як будинок-лазня або будинок з гаражем. Ці варіанти дозволяють значно економити місце і грошові кошти на облаштування окремого фундаменту під будівництво додаткового приміщення та його оснащення.

Проекти будинків «Домінант» розробляються кваліфікованими фахівцями, тому вибираючи нашу виробничо-будівельну компанію, будьте твердо впевнені в професійному підході до планування приміщень, технічних параметрів, площі будівель, також ми гарантуємо високу якість реалізації проектів. У нашому каталозі ви неодмінно знайдете будинок з відповідною площею, який втілить всі ваші уявлення про комфортне житло. Можливо, у вас є своє унікальне бачення заміського будинку, тоді ми із задоволенням розробимо для вас індивідуальний проект, згідно з усіма вашими вподобаннями і побудуємо будинок саме таким, яким ви бажаєте його бачити.

Коментарі

Товар додано для порівняння.