Зателефонуйте мені

Оциліндрована колода користується особливою популярністю в дерев'яному житловому будівництві. Як часто трапляється, популярність призводить до виникнення безлічі легенд і чуток.

Щодня отримуючи безліч запитань від наших замовників і всіх, хто цікавиться нашою роботою, ми стикаємося з різними домислами і упередженим ставленням до якості, довговічності та експлуатаційних властивостей дерев'яних будинків. Також існує велика розхожість думок з приводу дорожнечі/дешевизни оциліндрованих колод. Спираючись на багаторічний досвід дерев'яного домобудівництва, сьогодні ми трохи побудемо в ролі «руйнівників легенд» і розвінчаємо найпоширеніші міфи про оциліндровану колоду. Сподіваємося, що наша інформація буде цікавою та корисною для всіх, хто, вибираючи матеріал для будівництва будинку, вирішив відповідально підійти до такої серйозної справи.


Міф №1

Оциліндрована колода в процесі обробки втрачає верхній захисний шар - заболонь, що веде до втрати міцності деревини

Реальність: зняття заболоні не несе ніяких негативних наслідків для оциліндрованих колод, а навпаки є позитивним моментом, що знижує можливість гниття деревини.

Топ-10 міфів оциліндрованної колоди №1

Як показує досвід, багато хто дотримується цієї помилкової думки. Це дуже дивно, тим більше, що ми всі вчилися в школі, де на уроках біології нам розповідали і показували внутрішню будову стовбура дерева. Шари деревини, розташовані ближче до серцевини дерева, старше, міцніше і просякнуті смолою краще, ніж молоді шари під корою, які називають заболонь. Стверджуючи, що оциліндрована колода в процесі обробки втрачає верхній шар, а разом з ним міцність і довговічність, необхідно згадати про інші дерев'яні матеріали. Клеєний брус, лафет, паркет ніхто не звинувачує у втраті міцності, довговічності і експлуатаційних властивостей через порушення структури деревини.


Міф №2

Оциліндрована колода недовговічна

Реальність: будинок з оциліндрованої колоди при правильному монтажі, експлуатації та належному догляді простоїть довгі роки і відмінно послужить для кількох поколінь сімейства.

Топ-10 міфів оциліндрованної колоди №2

Деякі з побоюванням підходять до будівництва дерев'яного будинку, розмірковуючи про недовговічність і неміцність деревини, тим самим поширюючи черговий міф. Відразу виникає питання: а як же тоді стародавні дерев'яні будівлі стоять століттями і не руйнуються? Відповідь ви знайдете в статті «Довговічність дерев'яного будинку». Крім того, оциліндровану колоду почали виробляти у Фінляндії 90-х років минулого століття. Тому прикладом довговічності служать фінські оцилиндрованні будиночки, що простояли понад півстоліття, не втрачаючи своїх початкових якостей. А вже сучасні будівельні технології та деревообробка робить будинок з оциліндрованих колод максимально довговічним.


Міф №3

Оциліндрована колода потребує додаткового утеплення

Реальність: оциліндрована колода не потребує додаткового утеплення завдяки низькій теплопровідності і, відповідно, природній особливості зберігати тепло.

Топ-10 міфів оциліндрованної колоди №3

Дане твердження є обурливо невірним, навіть беручи до уваги той факт, що технологія виробництва і будівництва з оциліндрованих колод з'явилася у Фінляндії. Ця північна нація, яка проживає в суворих природних умовах і холодному кліматі, давно оцінила всі переваги, які забезпечує оциліндрована колода, як будівельний матеріал. Вся справа в тому, що дерево відрізняється низькою теплопровідністю, і тому в будинку з колод тепло утримується максимально довго. Оциліндрована колода дозволяє досягти всередині будинку такої температури, для досягнення якої в цегляному будинку треба було б зробити стіни товщими вчетверо. Подивіться на зображенні, якій товщині цегляної і бетонної стіни еквівалентна по теплопровідності оциліндрована колода. Вражає, чи не так? Звичайно, при сильних морозах, оциліндрована колода, як і будь-який інший матеріал, промерзає.

Наприклад, оциліндрована колода з діаметром 200мм промерзне при -40С. Тому в житловому будівництві для зведення житлової групи застосовується оциліндрована колода більшого перетину: 200-220 мм, а також грамотно продумується його опалення. Читайте докладніше як опалювати будинок з дерева в нашій статті. Обов'язково потрібно зазначити, що для того, щоб будинок був теплим, першочергово важливий його грамотний монтаж.


Міф №4

Оциліндрована колода тріскається

Реальність: при правильному монтажі і грамотній експлуатації оциліндрована колода не тріскається.

Топ-10 міфів оциліндрованної колоди №4

Оциліндрована колода природної вологості завжди має усадку як природний матеріал. А ось потріскатися вона може вже під впливом людського фактора при неправильній технології виробництва або нерозумній установці зрубу. Коли оциліндровані колоди розпилюють на деталі домокомплекту, крім інших технологічних операцій, на колодах проробляють компенсаційний пропил, який знімає напругу задля уникнення розтріскування при усадці. Правильно виготовлена оциліндрована колода з дотриманням всіх технологічних норм не втрачає форму і є стійкою до зовнішніх впливів.

Для виключення тріщин, відразу після установки дерев'яного будинку, торці обробляють вапном або клеєм ПВА, що дозволяє волозі виходити з колод більш рівномірно і знижує внутрішнє напруження в колодах.

Поширеними помилками, через які тріскаються колоди, є лакофарбове покриття оциліндрованих стін з високою вологістю, після чого на поверхні колод утворюється плівка, і неправильне опалення.


Міф №5

Оциліндрована колода гниє і горить

Реальність: сучасна технологія виробництва та будівництва з оциліндрованих колод передбачає таку обробку матеріалу, після якої він не гниє і не горить.

Топ-10 міфів оциліндрованної колоди №5

Більшість противників дерев'яного будівництва стверджують, що будинок з бруса легко запалюється і швидко згоряє. Це твердження теж не більше, ніж поширений міф. Як виявляється, в умовах різноманітності будівельних та оздоблювальних матеріалів, дерево горить набагато гірше, ніж багато сучасних матеріалів. Тим більше, що на сьогоднішній день вже придумано безліч способів, що виключають швидке спалахування зрубу. Спеціальне вогнезахисне просочення зрубу підвищує вогнетривкі властивості і робить оциліндровану колоду вогнестійкою, про що рекомендуємо докладніше прочитати в нашій статті, спеціально присвяченій даним питанням. Посиніння, гниль, грибок і цвіль повністю виключаються за допомогою обробки деревини антисептиком.


Міф №6

Оциліндрована колода із зимового лісу краще, ніж літня деревина

Реальність: сезон рубки лісу абсолютно не має значення для виготовлення оциліндрованих колод і спорудження будинку.

Топ-10 міфів оциліндрованної колоди №6

Є кілька причин, за якими ця омана стала мало не найпопулярнішим міфом щодо оциліндрованих колод. Справа в тому, що дерево - це живий матеріал, якому властиві певні життєві цикли. Зимовий та літній цикли життя дерева відрізняються за деякими ознаками. Взимку в дереві сповільнюється утворення і рух соків, тому деревина характеризується мінімальною вологістю. Під час зимового періоду в деревині знижується рівень крохмалю, за рахунок чого вона меншою мірою схильна до гниття. Також в зимовий період на дереві немає ніяких комах і шкідників. Ці особливості зимового життєвого циклу деревини забезпечують їй багато прихильників, які впевнені, що оциліндрована колода саме із зимового лісу є неоціненною для спорудження будинку. Є противники цієї теорії, які стверджують протилежне. Згідно з їхньою точкою зору, зимова деревина навпаки найвологіша, а в умовах перепадів температур знижуються її експлуатаційні властивості і якість в цілому.

Теоретично сперечатися про переваги і недоліки зимової та літньої вирубки можна нескінченно. Але досвід і практика свідчать, що не сезон вирубки лісу, а складування і зберігання, а також технологія виробництва і будівництва впливають на якість, довговічність та експлуатаційні характеристики зрубу.


Міф №7

Оциліндрована колода - це не престижно, не прогресивно і не модно

Реальність: сучасні технології дерев'яного будівництва дозволяють створювати ексклюзивні, індивідуальні проекти, які так само красиві, як і якісні.

Топ-10 міфів оциліндрованної колоди №7

У наш час швидкого розвитку технологій і божевільного ритму життя люди прагнуть скоротити в навколишньому просторі кількість штучного, алергенного і канцерогенного матеріалу. Природність і екологічність в будівництві і внутрішній обробці будинку виходять на перший план і стають пріоритетом всіх розсудливих людей, що піклуються про своє здоров'я і прийдешні покоління. Житло має бути сприятливим по відношенню до своїх мешканців та довкілля, тому все більше стає популярним будівництво будинку з дерева, як запорука довгого і здорового життя.

Прогресивно мисляча людина завжди буде в першу чергу піклуватися про комфорт і здорове життя, а не про примхи моди або способи похвалитися перед оточенням. Може раніше будинки з цегли і каменю були переважніше і вважалися надійними і престижними. Але сьогоднішній день активного розвитку дерев'яного домобудівництва демонструє, що з бруса можна побудувати дійсно красивий, екологічний, стильний і комфортний будинок, який стане гордістю господарів. Про прогресивність дерев'яних технологій і про нові тенденції в дерев'яному житловому будівництві читайте детально в нашій статті.


Міф №8

Оциліндрована колода дорожча, від колоди ручної рубки

Реальність: в умовах сучасного ринку будівельних матеріалів, а також за рахунок особливостей технології виробництва, оциліндрована колода коштує дешевше колоди ручної рубки.

Топ-10 міфів оциліндрованної колоди №8Топ-10 міфів оциліндрованної колоди №9

Дане твердження не актуальне і не відповідає реальності. Якщо проаналізувати сучасну ситуацію на ринку дерев'яного домобудівництва, можна зробити висновок, що сьогодні оциліндрована колода конкурує з іншими дерев'яними будівельними матеріалами, які виробляються по більш дорогим технологіям, наприклад профільований або клеєний брус, а також значна конкуренція існує серед великої кількості виробників оциліндрованого бруса. Такі умови зумовлюють невисоку ціну на цей матеріал у порівнянні з аналогами. Навіть можна сказати, що оциліндрована колода сьогодні є бюджетним варіантом стінового матеріалу для спорудження будинку.

Що ж стосується саме колод і зрубів ручної рубки, то технологія оциліндровки дозволяє, особливо на великих розмірах будинків, значно скоротити в порівнянні зі зрубами ручної рубки обсяг вихідного матеріалу і час, який витрачається на його виробництво. Наприклад, таку технологічну операцію як нарізка чашки на колоді, верстат виконає за десять секунд. Майстру ручної рубки знадобиться близько півгодини на якісну вирубку однієї чашки. Враховуючи, що в залежності від складності проекту в будинку може бути до 3000 чашок, це великі трудовитрати, які коштують пристойних грошей і займають багато часу. Загалом, домокомплект з оциліндрованих колод нарізається на верстатах за кілька днів. Вручну за кілька місяців. Відповідно, часові і трудові витрати на зруб з оциліндрованих колод виявляються набагато меншими, ніж на будинок ручної рубки, а відповідно і вартість є меншою. Крім того, ручна робота завжди цінувалася дорожче. Висновок: з оциліндрованої колоди забезпечується більш дешеве і швидке спорудження будинку.


Міф №9

Оциліндрована колода - це дуже дорогий матеріал

Реальність: оциліндрована колода - це доступний і конкурентоспроможний матеріал, який дешевше колоди ручної рубки, бруса і цегли.

Топ-10 міфів оциліндрованної колоди №10

Оциліндрована колода і технологія механічної обробки колод були розроблені фінами в кінці минулого століття. Завдяки заводському виготовленню колод, в конструкції будинку вони щільно прилягали, утворюючи абсолютно рівну стіну. Потім оциліндровану колоду почали масово виробляти і будувати з цього матеріалу будинки, що коштувало дорожче традиційних способів домобудівництва. Така дорожнеча пояснювалася тим, що для закупівлі хорошої виробничої лінії оциліндровки підприємству потрібні чималі капіталовкладення. Але з плином часу і з появою великої кількості виробників і нових дерев'яних стінових матеріалів (профільований, клеєний брус), ціни на оциліндровану колоду поступово знизилися через різке підвищення конкуренції на ринку. Сьогодні дерев'яний будинок з оциліндрованих колод набагато дешевше будинку з рубаної колоди, клеєного або профільованого бруса.


Міф №10

Будівництво по старим методам є надійнішим, ніж сучасна оциліндровка колод

Реальність: поява в житловому будівництві оциліндрованих колод прискорило і спростило процес зведення будинку, а сучасні методи обробки і монтажу зробили оциліндрований дерев'яний будинок надійним, міцним і довговічним.

Топ-10 міфів оциліндрованної колоди №11

Наука і техніка ніколи не стояли на місці. Технології постійно розвиваються, при цьому доповнюючи і вдосконалюючи існуючий досвід в тій чи іншій сфері. Сучасні технології будівництва дерев'яних будинків дають можливість реалізувати проект будь-якої складності. Оциліндрована колода і застосування її в будівництві ознаменувало справжній прорив в історії деревообробки і домобудівництва, значно прискорило і спростило процес зведення дерев'яного будинку.

Механічна оциліндровка колод за допомогою спеціального обладнання дозволяє отримувати бездоганний брус однакового діаметру по всій довжині. За рахунок щільного і точного прилягання колод між собою, можна повністю запобігти наскрізне продування стін, і каркас будинку відрізняється міцністю і монолітністю. Детальніше про процес оциліндровки читайте у статті «Оциліндрований брус: виробництво та сучасні будівельні технології».

Звичайно, накопичений століттями досвід безцінний, але однозначно сказати, що він надійніший, ніж сучасні технології ніяк не можна. Нові методи будівництва та деревообробки спираються на закладену століттями основу, полегшуючи і вдосконалюючи існуючі методи. Сучасні будівельні технології та обладнання зробили оциліндрований брус надійним, міцним і довговічним будівельним матеріалом. Саме завдяки цьому, сьогодні будинок з дерева, не просто став серйозним конкурентом для цегляного або бетонного будинку, дерев'яний будинок по багатьох позиціях їх перевершує.


Підводячи підсумки, зауважимо, що кожен бажає собі добротне, красиве, екологічно чисте і безпечне житло. Ми багато років працюємо з деревиною і добре знаємо, що будівництво будинку з дерева повною мірою втілює такі, зрозумілі кожному, прагнення. Міцність, довговічність і користь для здоров'я дерев'яного будинку тільки підтверджується досвідом і не підлягає жодним сумнівам. Якщо вас зацікавила ця стаття, то ще більше захоплюючої інформації читайте в публікації «Будівництво котеджів з дерева - цікаві факти».

Коментарі

Товар додано для порівняння.