ru

+38 097 012-38-52 +38 063 499-91-00
           
    
  • articles ua

Як опалювати будинок із зруба?

Будинок із зруба відрізняється такою цікавою особливістю як низька теплопровідність, завдяки якій будинок із зруба, будівництво якого здійснювалось із дотриманням сучасних технологій, утримує тепло максимально довго. Це дозволяє досягти всередині будівлі тієї температури, що при спорудженні цегляних стін, вимагала б зробити їх товщими більше ніж у чотири рази.

Будинок із зруба, будівництво якого проводилося із колод товщиною 200 мм, по теплопровідності еквівалентний цегляній стіні товщиною більше одного метра!

Дерево являє собою дуже вигідний матеріал для споруди заміського будинку. Збереження тепла - це природна здатність дерева. І це дуже важлива перевага, якою володіє будинок із зруба, будівництво такого будинку, і яка визначає особливості його опалення.

Обов'язково слід врахувати, що при сильних морозах будинок із зруба, як і будь-який інший будинок може промерзнути. Для бруса товщиною в 150мм це відбувається при 25С, брус розміром 200мм промерзає при -40С. Тому, плануючи житловий будинок із зруба, будівництво, краще використовувати брус 200-220 мм, а також грамотно продумати систему його опалення.

Система опалення в будинок із зруба є його головною інженерною системою, яка повинна врахувати всі особливості архітектурного проекту. Вона повинна бути спроектована і встановлена в будинок із зруба одночасно з будівництвом зрубу. Необхідно, щоб при проектуванні системи опалення, враховувалася теплоізоляція, висота стелі, розташування теплоносія і радіаторів. Важливо правильно підготувати сам будинок із зруба. Будівництво дерев’яного будинку, в якому грамотно здійснено теплоізоляцію, значно скоротить витрати на його обігрів. Встановлюючи будинок із зруба, ми використовуємо синтепон в якості між вінцевого утеплювача і включаємо його у вартість базової комплектації, що дуже зручно для наших замовників.

Далі потрібно подумати, чи можливо підключити будинок із зруба до суспільної тепломережі або опалення буде автономним.

Системи опалення поділяються на:

Централізовані. У централізованих системах опалення тепло виробляється в міській котельні або ТЕЦ і підводиться в будинок із зруба по трубопроводу.

Автономні. Автономна система опалення виробляє тепло локалізовано в будівлі, яка обігрівається цією системою. У нашій країні автономні джерела тепла являють собою найоптимальніший спосіб забезпечити нормальне життя і роботу в екстремальних умовах, які створюються вітчизняними комунальниками або погодою. Тому далі мова піде саме про варіанти автономного опалення дерев'яного будинку. У кожного з них є свої переваги і недоліки, виходячи з яких, необхідно підбирати найбільш оптимальний.

Опалювальна система в будинок із зруба. Будівництво зрубу із врахуванням системи опалення.

1. Повітряна опалювальна система

Як опалювати будинок із зруба?

При виборі повітряної опалювальної системи, будинок із зруба обігрівається за допомогою повітропроводів, які розташовані по всьому будинку. Що цікаво, такий спосіб опалення вибирають більшість жителів за кордоном, плануючи свій будинок із зруба і будівництво. Повітряна опалювальна система працює від повітронагрівача, який встановлюють у спеціальному приміщенні. Повітронагрівач може функціонувати на різному паливі: гасі, дизельному паливі, пропані. Вентилятор нагнітає тепле повітря, що розноситься по повітропроводу, при цьому залишки продуктів згоряння виходять у спеціально передбачений димар.

Переваги: температура воздуха в помещениях контролируется и меняется очень легко, данная система характеризуется очень высоким КПД 93% за счет отсутствия дополнительных труб и радиаторов.

Недоліки: неможливість модернізації та ремонту у разі необхідності. Вносити в повітряну опалювальну систему будь-які зміни вкрай складно і вона вимагає регулярного обслуговування професіоналом.

2. Рідинна опалювальна система

Як опалювати будинок із зруба?

Це найбільш поширена опалювальна система, за допомогою якої можна відмінно обігріти будинок із зруба. Будівництво споруди з рідинною системою опалення передбачає, що будинок із зруба обігріватиметься за рахунок циркуляції гарячої води, або іншої речовини, схожого за своїми властивостями. Поступаючи від трубопроводу до радіаторів, гаряча вода віддає своє тепло. По суті рідинна опалювальна система в будинок із зруба являє собою той же самий варіант опалення, який використовується в багатоквартирному будинку, де опалення виробляється шляхом циркулювання води за маршрутом котел-радіатори-котел, не залежно від електроенергії. Водяне опалення в невеликий будинок із зруба можна встановлювати з природною циркуляцією води. У великий будинок із зруба, будівництво передбачатиме встановлення ще циркуляційного насосу для транспортування води по більшій площі будинку.

Переваги: висока теплоємність води та її економічна витрата.

Недоліки: непростий монтаж, постійний догляд і контроль, щоб вчасно зливати воду з труб в зимовий період для запобігання її замерзання і розтріскування труб.

3. Електрична опалювальна система

Як опалювати будинок із зруба?

Це одна з найкращих систем опалення для установки в будинок із зруба. Будівництво зрубу із такою системою опалення не потребуватиме встановлення теплоносія. Нагріваючись, електрична система опалення трансформує теплову енергію і рівномірно обігріває будинок із зруба . Будівництво зрубу останнім часом здійснюють із теплою підлогою - один з найоптимальніших варіантів електроопалення в будинок із зруба.

Переваги: просте регулювання температури в приміщенні і відсутність опалювальних приладів у всіх на виду. Електричне опалення за рахунок спеціальних датчиків може відключатися після досягнення встановленої температури. Це дозволяє не контролювати температуру постійно, а один раз її встановити і постійно перебувати в комфортному температурному режимі, який підтримується самої ж системою.

Недоліки: складний монтаж, утруднений ремонт і великі фінансові витрати на електроенергію щоб опалити цілий будинок із зруба. Будівництво зрубу з електричним опаленням потрібно планувати враховуючи можливість непередбачуваного відключення електрики або обриву проводів.

Як опалювати будинок із зруба?

4. Пічне опалення

Пічне опалення найдавніший, простий і перевірений спосіб, яким можна обігріти будинок із зруба. При спалюванні твердого палива в печі, вона нагрівається, віддаючи своє тепло в будинок із зруба . У великий будинок із зруба піч, можна хіба що встановити в якості резервного джерела опалення.

Переваги: простота пристрою і різноманітність джерел палива.

Недоліки: якщо будинок із зруба включає більше 3 приміщень або 2 поверху, то доведеться встановити не одну, а кілька печей, при цьому забираючи корисну площу.

5. Отопление камином

Камін є одним з найкрасивіших і популярних елементів системи обігріву дерев'яної заміського будинку. Як вибрати і встановити камін в будинок із зруба, а також зробити його ефективним для опалення будинку читайте в нашій статті на сайті.

Переваги: за умови оснащення каміна вкладишем або касетою його ККД складе до 80% тепла. Камін може красиво прикрасити інтер'єр будинку в якості декоративного елемента дизайну.

Недоліки: маленький КПД 20% енергії від горіння дров.

Як опалювати будинок із зруба?

Отже, вивчивши різноманітні системи опалення для установки в будинок із зруба , давайте уважно подумаємо, які нюанси ще слід врахувати, щоб вибрати оптимальну систему опалення і ефективно обігріти свій будинок із зруба .

Що важливо врахувати, обираючи відповідну систему опалення в будинок із зруба?

  • Вибираючи відповідну систему опалення в свій будинок із зруба, будівництво повинно враховувати її вартість, вартість монтажу та експлуатації, а виходячи з цього і ефективність обігріву в цілому, легкість управління і контролю комфортної температури, зручність проведення ремонтно-профілактичних заходів, безпеку і екологічність експлуатації.
  • Плануючи будинок із зруба, будівництво для постійного проживання, де будуть проводитися всі необхідні комунікації, має сенс встановлювати в будинку рідинну або електричну систему опалення. Такий висновок можна зробити, вивчивши всі переваги та недоліки різних опалювальних систем. А також якщо розглядати опалювальну систему з точки зору економії у разі постійного проживання.
  • Дачний будинок із зруба, будівництво для сезонного проживання в теплі, літні місяці не зажадає постійного опалення, а рідинне опалення в даному випадку буде абсолютно не ефективним. В даному випадку краще вибрати електричне опалення в такий будинок із зруба або встановити ефективний камін.

Уважно поставтеся до обігріву власного будинку або дачі ще на етапі його проектування! Врахуйте всі необхідні, перераховані вище моменти і ретельно продумайте економічну обгрунтованість кожного можливого варіанту, а потім зверніться до фахівців, і тоді Ви оптимально ефективно і з комфортом будете опалювати свій будинок із зруба .

Переглянуті проекти