Зателефонуйте мені

Будинок з брусу: оздоблення гіпсокартоном №1

Сучасний будинок із бруса є найкрасивішим, екологічно чистим, міцним і довговічним житлом. Такий будинок дійсно не потребує трудомістких оздоблювальних робіт. І все ж дуже часто в такому будинку використовують гіпсокартон у ванній кімнаті або кухні під обробку плиткою поверхні, яка постійно піддається впливу вологи.

Гіпсокартон, як оздоблювальний матеріал для будинку із бруса

Сучасний будинок із бруса можна дуже красиво прикрасити всередині об'ємними багаторівневими конструкціями для втілення дизайнерських рішень інтер'єру. Більше того, будуючи сучасний будинок із бруса, можна використовувати гіпсокартон щоб приховати проводку або інші комунікації, вирівняти поверхні.

Плануючи оригінально облаштувати свій будинок із бруса, можна використовувати такий гіпсокартон:

  • Синього і сірого кольору для використання в приміщеннях з нормальною вологістю;
  • Зі спеціальним антигрибковим і гідрофобним складом (вологостійкий);
  • Армований, вогнестійкий, відрізняється завдяки своєму червоному кольору;
  • Комбінований (вогнестійкий і вологовідштовхувальний).

Насправді будинок із бруса обробити всередині гіпсокартоном досить просто. Як оздоблювальний матеріал, гіпсокартон має чимало плюсів:

  • Вогнестійкість.
  • Здатність до поглинання зайвої вологи.
  • Безпека. У складі гіпсокарона не міститься шкідливих речовин і алергенів.
  • Легкість в обробці, його легко різати, пиляти, свердлити, фарбувати.

Будинок з брусу: оздоблення гіпсокартоном №2

Будинок із бруса природної вологості зазвичай дає усадку, що потрібно враховувати, плануючи оформлення інтер'єру гіпсокартоном. Це важливо для того щоб під час усадки він не розтріскався і не деформувався. Ось чому будинок із бруса вимагає іншої технології кріплення обрешітки до поверхні, і ця технологія відрізняється від аналогічної в будинку з іншого матеріалу. Будинок із бруса виключає жорстку прив'язку кріплення обрешітки по периметру стіни при обробці гіпсокартоном. У дерев'яному котеджі стелі звичайно обшиваються в першу чергу і вони не повинні з'єднуватися зі стінами. Якщо будинок із бруса побудований із сухого профільованого бруса, що не дає просідання, то обрешітку слід кріпити до поверхні традиційно підвісами в поєднанні з профілем CD 60 або безпосередньо до стіни профілю CW. В даному випадку гіпсокартонні конструкції спочатку розраховуються на незначні деформації, які вдало компенсують підвіси.

Будинок із брусу природної вологості має специфічні вимоги по обробці гіпсокартоном. Тут гіпсокартонну конструкцію необхідно обладнати за допомогою рухомих підвісів, які не залежать від усадки і не перешкоджають їй. Обрешітка повинна закінчуватися, не доходячи кілька сантиметрів до чорнової стелі. Цей проміжок повністю сховається під чистовою стелею.

Каркас стелі виконується наступним чином:

  • Прямі підвіси спочатку встановлюються, потім підвіси типу метелика на балках перекриттів або дерев'яній обрешітці з відстанню від п'ятдесяти до сімдесяти сантиметрів закріплюються чорними саморізами з різьбленням по дереву.
  • Профіль ПП 60/27 встановлюється не дотягуючись до стін. Кріплення проводиться за допомогою дрібних саморізів.
  • Профіль ПН 28/27 монтується по периметру до профілю ПП.
  • Проміжний стиковий профіль монтується, кріплення встановлюється на підвіси до стелі.

У більшості випадків будинок із бруса зводиться в два поверхи. Тоді потрібно брати до уваги, що стелі можуть після закінчення певного часу просісти через важкість меблів, наприклад. Для запобігання пошкодження гіпсокартонної стелі, в цьому випадку підвіси-метелики кріплять на ковзаючі опори. Завдяки цьому, підвіси залишаються рухливими разом з поверхнею стелі.

Обов'язково варто підкреслити, що використовувати дерев'яний брус як каркасний профіль не вигідно. Гіпсокартонні профілі набагато надійніше, а дерев'яний брус обов'язково закріплюється ще й кронштейнами для справжньої міцності. Оцинкований металевий профіль стійкий перед такими неприємними явищами як корозія і деформація, він спочатку розраховується для різних підвісів, що міцно закріплюються до профілів і основі без великих зусиль. Якщо порівняти профілі з сухим дерев'яним брусом, вони виходять набагато дешевше. У системи профільних каркасів є ймовірність провисання тільки під основою, а не під своєю вагою якраз завдяки цим елементам.

Таким чином, враховуючи всі особливості, якими володіє будинок із бруса, будь-які архітектурні ідеї з внутрішнього оздоблення можна легко втілити за допомогою гіпсокаптона.

Коментарі

Товар додано для порівняння.