ru

+38 097 012-38-52 +38 063 499-91-00
           
    
  • articles ua

Вогнезахисне просочення антипіреном

Природні властивості деревини обумовлюють її незмінну затребуваність як найулюбленішого і найбільш популярного в будівництві та побуті матеріалу.

PirilaxТисячоліттями колоди використовуються в будівництві, адже дерев`яний будинок природним чином створює і регулює найбільш здоровий клімат всередині приміщення, володіючи при цьому природною красою. Будинки з бруса легко обробляються і є найбільш екологічними спорудами. На сьогоднішній день вже придумано безліч способів, щоб повністю виключити навіть такий недолік, яким володіє дерев`яний будинок, як вогнезаймистість. Вогнезахисне просочування підвищує вогнетривкі властивості дерева і робить будинки з бруса вогнестійкими.

 

Антипірени - це речовини, що оберігають дерев`яний будинок від займання. До складу антипірена може входити фосфат амонію, бура або інші речовини, що перешкоджають виникненню вогню і його поширенню. Завдяки просоченню антипіреном, будинки з бруса повністю змінюють свою реакцію на загоряння. Антипірени розрізняють за глибиною проникнення в колоди, з яких встановлюються будинки з бруса і особливостям впливу на дерев`яний будинок. Існують поверхневі антипірени, вогнезахисні просочення глибокого проникнення і комплексні просочення, які комплексно впливають на дерев`яний будинок, підвищуючи його стійкість до вогню, вологи, гниття, виникненню грибків і паразитів, тим самим роблячи дерев`яний будинок набагато довговічніше і стійкіше.

Дію антипіренів можна охарактеризувати тим, що вони ефективно оберігають будинки з бруса, і не дозволяють деревині займатися за рахунок хімічних і фізичних реакцій. Антипірени захищають будинки з бруса, виходячи з двох принципів дії. Перший принцип працює таким чином: коли дерев`яний будинок починає загорятися, оброблений зруб покриває плівка, що перекриває дорогу кисню, необхідного для займання і горіння. Інший принцип дії полягає у виділенні газів, за рахунок чого локалізується вогнище займань. Тобто оброблений дерев`яний будинок починає виділяти аміак, сірчастий газ та інші, що витісняють кисень і, отже, роблять горіння неможливим.

Плануючи будувати будинки з бруса, слід знати, що всі вогнезахисні засоби представлені у вигляді покриття або просочення. Покриття обволікають поверхню, захищаючи будинки з бруса від вогню. Просочення проникають в деревину, дерев`яний будинок. Вони виконують однакові функції, але разом з тим мають значні відмінності, які потрібно обов`язково розуміти, плануючи обробити дерев`яний будинок вогнезахисним розчином. Просочення, проникаючи в зруб, абсолютно не змінюють вигляд і текстуру поверхні дерева. Це важлива властивість антипіренів, яку слід пам`ятати, обробляючи будинки з бруса. Покриття в більшості випадків зафарбовує деревину і тому його, звичайно, краще використовувати, обробляючи заховані від погляду всередині елементи конструкції, з яких встановлюються будинки з бруса.

Антипірени, що захищають будинки з бруса від займання, які в широкому розмаїтті представлені у продажу, також можуть бути водорозчинні або полімерні. Водорозчинні антипірени рекомендуються як найбільш екологічно безпечні вогнезахисні просочення, яких потребують будинки з бруса.

Наша будівельна компанія, встановлюючи дерев`яний будинок, здійснює вогнезахисне просочення антипіренами. Це залежить від індивідуальних вимог замовника і не входить в базову комплектацію, по якій зводиться дерев`яний будинок. Антипірени повинні на високому рівні захищати будинки з бруса від загоряння. Обробка антипіренами здійснюється на тривалий термін і глибина такого просочення повинна забезпечувати належний рівень опірності деревини при загорянні. Тому довіряти свій дерев`яний будинок в питанні вогнезахисного просочування слід тільки професіоналам.

Переглянуті проекти