ru

+38 097 012-38-52 +38 063 499-91-00
           
    
  • articles ua
    Дерев'яні будинки - Оциліндрований чи Профільований брус

Дерев'яні будинки - Оциліндрований чи Профільований брус

Підбираючи проекти дерев'яних будинків для себе, одним з перших постає питання: з якого брусу побудувати будинок?
Вибрати оциліндрований чи профільований брус?

Ми, як професіонали в дерев'яному будівництві, грунтуючись на великому досвіді, отриманому за довгі роки роботи в даній сфері, можемо дати слушні поради щодо того, з якого матеріалу краще вибирати собі проекти дерев'яних будинків і в підсумку побудувати свій власний дерев'яний будинок.

Отже, якщо Вас цікавлять проекти дерев'яних будинків, і Ви хочете визначитися буде це оциліндрований або профільований брус, важливим моментом є наступний. Якщо матеріалом для будівництва буде профільований брус, то він обов'язково повинен бути сухим. Інакше не минути таких проблем в експлуатації будинку як розтріскування і кручення деревини. Матеріал природної вологості з центральної частини сортовий деревини негативно впливає на експлуатаційні властивості будинку. Виникають щілини між вінцями, утеплювач стає помітніше, з'являється необхідність зовнішнього оздоблення. Естетичність екстер'єру в цьому випадку знижується на величину тріщин. Оциліндрований брус, будинки з такого матеріалу досить фактурно виглядають навіть у разі виникнення в деяких місцях тріщин. Усадка будинку з профільованого бруса природної вологості складе 5-7%. В цьому випадку обов'язково потрібно буде дати будинку відстоятися. Таким чином, підбираючи проекти дерев'яних будинків для себе, визначаючись, що Ви будете будувати і який матеріал при цьому використовувати, чи буде це, приміром, оциліндрований або профільований брус, потрібно пам'ятати, що профільований брус камерної сушки вигідно відрізняється своїми відмінними експлуатаційними властивостями від аналога природної вологості. Будинку з сухого профільованого бруса не потрібна тривала усадка, експлуатаційні незручності зводяться до мінімуму і по цим складовим матеріал наближається до клеєного бруса, але зберігає природну структуру деревини з причини відсутності клею і має більш прийнятну ціну. Сухий профільований брус є золотою та оптимальної серединою для будівництва житла високого рівня комфорту. Ми єдині з усіх підприємств в Україні встановили у себе унікальну технологічну лінію з виробництва сухого профільованого брусу і по праву пишаємося цим. Наші фахівці розробляють унікальні проекти дерев'яних будинків із сухого, профільованого брусу. Ми побудували вже не один дерев'яний будинок саме з цього матеріалу.

Враховуючи вищевикладене, ми для більшої наочності пропонуємо розглянути таблицю, де порівнюються два матеріали для будівництва будинку: оциліндрований брус і сухий профільований брус. Підбираючи проекти дерев'яних будинків, є дуже важливі критерії, які ми відобразили в таблиці, і які можуть вплинути на Ваш власний вибір матеріалу. Це такі критерії як: екстер'єр будинку з брусу, його екологічність, необхідність проведення оздоблювальних робіт, теплопровідність, вологість, довговічність. Звичайно ж, ми не упустимо такий важливий момент як вартість, на який також в першу чергу звертають увагу наші замовники, підшукуючи підходящі проекти дерев'яних будинків. Отже, порівнюємо і вибираємо: оциліндрований або профільований брус.

Оциліндрований чи профільований брус

- Позитивні моменти оциліндрованого або профільованого брусу
- Негативні моменти оциліндрованого або профільованого брусу

Критерій порівняння Оциліндрований брус Сухий профільований брус
Екстер’єр будинку з брусу Проекти дерев'яних будинків з оциліндрованого брусу виглядають природньо і натурально. Оциліндрований брус, будинки з такого матеріалу гармонійно вписуються в природний ландшафт, мальовничо поєднуючись з навколишнім середовищем.
Як би гарно проекти дерев'яних будинків з оциліндрованого брусу не виглядали, доведеться періодично підтримувати колоритний зовнішній вигляд споруди. Оциліндрований брус, будинки з цього матеріалу дають усадку і в них періодично можуть виникати тріщини.
Проекти дерев'яних будинків з сухого, профільованого брусу виглядають акуратно і практично. Стіни будинку з такого матеріалу самі по собі презентабельні, будинок виглядає монолітним, він не промерзає і не продувається. Стіни з сухого профільованого бруса в меншій мірі деформуються і вінці з нього укладаються легше.
Екологічність Оциліндрований брус, будинки з такого матеріалу екологічно чисті, природно регулюють вологість, відмінно пропускають кисень, тому в них особливо легко дихається, що благотворно впливає на загальний стан і здоров'я людини.
Оциліндрований брус, будинки з нього при неправильному догляді за стінами можуть бути схильні до розвитку цвілі.
Проекти дерев'яних будинків відомі своєю екологічною чистотою, така деревина не виділяє ніяких токсичних шкідливих речовин і тому не викликає алергії, відмінно пропускає кисень, зберігає тепло. Сухий профільований брус виключно стійкий до виникнення цвілі, грибка, гниття і виникненню інших шкідливих мікроорганізмів або негативних зовнішніх впливів навколишнього середовища
Оздоблювальні роботи Оциліндрований брус, будинки з такого матеріалу зазвичай залишають недоторканими на догоду особливо колоритному і красивому зовнішньому вигляду Проекти дерев'яних будинків з сухого, профільованого брусу розробляються і виглядають добротно і монолітно, фасад при бажанні годі й обробляти. Внутрішнє оздоблення здійснюється просто.
Теплопровідність Оциліндрований брус, будинки з нього відмінно зберігають тепло, в них тепло взимку і свіжо влітку. Завдяки теплопровідним властивостям деревини, можна заощадити на опаленні. Проекти дерев'яних будинків це напрочуд теплі будинки з рівномірною товщиною стін. Стіна з профільованого брусу набагато тепліше, в ній немає явних містків промерзання. Наявність спеціального профілю робить такий брус менш продуваєвим.
Довговічність Оциліндрований брус, будинки з цього матеріалу при належному догляді можуть прослужити не одне покоління
- Оциліндрований брус, будинки з цього матеріалу довговічні і стійкі в залежності правильного дотримання технології будівництва та подальшого догляду в процесі його експлуатації.
Усі дерев'яні будинки при належному догляді можуть прослужити не одне покоління.
Вартість Оциліндрований брус, будинки з такого брусу мають найдоступнішу вартість. Проекти дерев'яних будинків з сухого профільованого брусу мають найширший діапазон цін - від бюджетних рішень до дорогих елітних особняків.

 

Як бачимо, відповіддю на питання: що вибрати - оциліндрований або профільований брус, профільований сухий брус за всіма критеріями порівняння перевершує оциліндрований брус. Але оциліндрований брус, будинки з цього матеріалу можуть мати візуальні та вартісні переваги. Явною перевагою, якою володіє оциліндрований брус, будинки з нього передають неповторний дух старовини, що робить оциліндрований брус, будинки з цього матеріалу схожими на казкові хатинки, від них віє казковістю та історією.

profil brusocilindr brusТепер, підшукуючи підходящі проекти дерев'яних будинків, Ви усвідомлено можете зробити вибір між теплом і практичністю сухого профільованого брусу з одного боку і колоритною красою оцилиндрованного бруса з іншого боку.

Переглянуті проекти