ru

Доминант в Фейсбуке      Доминант в Ютубе   Доминант в Инстаграме

часто задавані питання
Новинка - меблевий щит
Коник Коник

Піддон — (палета) — тара у вигляді підставки або щита зі спеціальними зазорами для захоплення і переміщення вилковим навантажувачем. Головна функція піддону - це прискорення завантаження і розвантаження товарів за допомогою застосування механізмів

Піддон може важити від 5 до 21 кг і витримувати вантажі більше тонни. До комплектації деяких піддонів додаються стійки в залежності від специфіки вантажів. Якщо додаткові стійки не передбачені, продукція на піддоні закріплюється за допомогою ременів, кріпильних стрічок, стретч-плівки.

Палети з подвійною підставою і спеціальними пазами були сконструйовані під вилочні навантажувачі в 1925 р. Після цього піддон підігнали під габарити контейнерів для морських перевезень, що можна назвати справжньою революцією в логістиці. Тепер саме на підставі стандартного розміру піддона проектуються кузови магістральних фур, склади і стелажі логістичних центрів.

Які є різновиди піддонів?

Двозаходні. Їхня конструкція дозволяє робити захоплення вилковим навантажувачем з двох сторін, протилежних одна одній.

Чотирьохзаходні. Передбачають розміщення зазорів для захоплення навантажувачем з чотирьох сторін.

Однобічні. Це палети, на яких вантаж можна розміщувати тільки з одного боку, на якому передбачений майданчик для продукції.

Двобічні. З майданчиком для розміщення вантажів по обидва боки палети.

Одноразові. Утилізуються після використання. Це, як правило, картонні піддони, а тому вони нестійкі перед намоканням. В основному вони застосовуються в Китаї та Південно-Східної Азії. Одноразові піддони зазвичай не стандартизовані за габаритами.

Багатооборотні. Використовуються багаторазово. Стандартизовані за розмірами, показниками міцності і маркування. Багатооборотні піддони виробляють з деревини, металу або пластику. Алюмінієва або сталева палета набагато дорожче дерев'яної і тому застосовується в основному у виробничих цілях. Пластмасові палети довговічні, так як виготовляються з литого пластика. Теж дорого коштують, тому масово не використовуються. Особливістю дерев'яних палет виступає обов'язкова наявність фітосанітарного сертифіката. Вантаж на дерев'яних піддонах завжди піддається фітосанітарного митному контролю.

Стандарти піддонів в різних країнах і регіонах

Міжнародним стандартом ISO 6780 встановлено загальноприйняті габарити піддонів.

Європа. Стандартний європейський піддон EUR називається європіддоном або європалетою. Для європалет встановлено розмір 800×1200×144 мм під використання в роздрібній торгівлі. Верхня площина європалет складається з 5 дощок. Така конструкція підходить під внутрішні розміри вантажівки, яка постачає продукт зі складу в торгівельний заклад. Прийняте маркування: EUR або EPAL (абревіатура асоціації ліцензованих виробників европаллет).

Фінляндія. Верхня площина FIN-палети складається з семи дощок. Розмір 1000×1200×144 мм, матеріал виготовлення - добірна деревина. Має велику вантажопідйомність, ніж европаллета.

США. Розміри американських піддонів аналогічні європалетам, але система вимірювання в футах і дюймах обумовлює незначні розбіжності в розмірах.

Австралія. 1165 × 1165 мм.

Азія. 1100 × 1100 мм.

На сьогоднішній день саме палети виступають найпоширенішою тарою для транспортування вантажів. У стандартний двадцятифутовий контейнер стає 11 палет в одному ярусі. У стандартний сорокафутових контейнер стає 25 європалет в один ярус. Стандартна єврофура дозволяє розмістити 33 європіддона.

Переглянуті проекти: