ru

Доминант в Фейсбуке      Доминант в Ютубе   Доминант в Инстаграме

часто задавані питання
Новинка - меблевий щит
Ґрунтовка Ґрунтовка

Ґрунтовка — суміш для нанесення на поверхню перед фарбуванням або іншим оздобленням з метою вирівнювання поглинаючої здатності поверхні і поліпшення її зчеплення з оздоблювальним матеріалом.

Найголовніше в складі ґрунтовки - спеціальна основа з природної або синтетичної, речовини, що утворює плівку. Це може бути оліфа або алкідна, формальдегідна або епоксидна смоли. Ґрунтовка може мати вигляд сипучої суміші або концентрованої рідини, розбавляється в органічному розчиннику або в воді для зручного застосування. До складу більшості ґрунтовок включаються такі пігменти як цинковий крон або залізний сурик і наповнювачі - тальк або крейда. Але в складі ґрунтовки менше пігментів, ніж в фарбувальних речовинах. Найчастіше ґрунтовку наносять валиком або пензликом. Можна ґрунтовку наносити за допомогою розпилювання або іншого зручного способу. Після нанесення ґрунтовка застигає на поверхні у вигляді дуже тонкої плівки товщиною до 0,1 мм. Після того, як заґрунтована поверхня висохне, її можна фарбувати, штукатурити або шпаклювати, а також клеїти наверх шпалери, укладати плитку, заливати стяжку.

Під ґрунтовкою також мається на увазі сам процес ґрунтування (нанесення основи під фарбування або інший вид обробки). Головне завдання ґрунтовки - підвищити якість зчеплення (адгезії) між поверхнею і оздоблювальним матеріалом. Серед інших важливих функцій ґрунтовки можна назвати захист металу від корозії, прояв текстури дерева, перекриття пор та інших дефектів поверхні, забезпечення з'єднання разносортних матеріалів, захист матеріалів від цвілі і грибка.

Ґрунтовки поділяються на кілька різновидів.

  • 1) Бетоноконтакт - адгезійна ґрунтовка з акриловим сполучним компонентом для гладкої, маловсмоктуючої поверхні, такої, як, бетон або плитка. У складі бетоноконтакта обов'язково є пісок, цемент та інші наповнювачі, що покращують зчеплення гладкої підстави з оздоблювальним матеріалом. Як правило, має вигляд клейкої маси рожевого кольору, яка після висихання утворює грубу поверхню, порівнянну з наждачним папером, і на неї відмінно лягає штукатурка або інший матеріал.
  • 2) Універсальні, так звані проникаючі ґрунтовки, вбираються в поверхню, зміцнюючи її і знижуючи здатність до вбирання вологи за рахунок утворення плівки, але при цьому збільшується здатність поверхні до зчеплення з іншим матеріалом. Універсальні ґрунтовки мають вигляд молочної суміші з несильним, специфічним запахом, який може стати дуже неприємним при неправильному зберіганні. Тому універсальну ґрунтовку рекомендується зберігати в темному і прохолодному місці, в щільно закритій ємності. Німецькі універсальні ґрунтовки, наприклад, Knauf Tiefengrund, вважаються одними з найкращих за якістю.

Ґрунтовка різних поверхонь під різні види оздоблювальних робіт відрізняється певною специфікою.

Ґрунтування під стяжку. Чорнову підлогу під стяжку рекомендується обробляти максимально щедро, і навіть після вбирання ґрунтовки, потрібно наносити суміш повторно у великій кількості. Таким чином, зменшується здатність поверхні до швидкого вбирання вологи, яка виступає основною причиною тріщин і руйнування стяжки. Тому в даному випадку краще відразу не пошкодувати ґрунтовки, ніж потім займатися демонтажем і повторним заливанням стяжки.

Під штукатурку і плитку. Спосіб ґрунтування під штукатурку і плитку залежить від виду підстави. Бетон ґрунтується Бетоноконтактом, інші матеріали можна універсальними ґрунтовками.

Під шпаклівку або шпалери. При ґрунтуванні стін під шпаклівку або шпалери ні в якому разі не допускається підтікання. Адже патьоки від ґрунтовки дають рельєф, дуже помітний на дотик під шпалерами. Також слід бути уважнішими при ґрунтуванні стін поруч з чистовими поверхнями і захищати їх за допомогою скотча або плівки. Вся справа в тому, що при попаданні ґрунтовки на фарбу утворюється глянсова пляма. Гіпсокартон теж підлягає ґрунтуванню, як будь-яка інша підстава.

Під фарбування. Під фарбування ґрунтувати слід особливо ретельно. Якщо десь шар ґрунту вийшов більше, а десь менше, то фарба ляже нерівномірно і така неакуратність сильно впаде в око. Тому в ґрунтуванні поверхні під фарбування потрібно не допускати утворення крапель і патьоків, а також смуг. Ґрунтовку наносити обов'язково в два шари, так як поверхня може нерівномірно вбирати суміш.

Перед ґрунтуванням корисно буде дізнатися, що при попаданні ґрунтовки на руки, суміш тримається кілька днів і погано відмивається. Тому очі і відкриті ділянки тіла в процесі ґрунтовки обов'язково потрібно захищати.

Ґрунтовка насамперед вирівнює поверхню і сприяє кращому поєднанню між собою різних підстав з оздоблювальними матеріалами, тим самим покращуючи їхній естетичний вигляд і заощаджуючи витрати. Тому ґрунтовка - це запорука гарного і якісного оздоблення і ремонту.

 

Переглянуті проекти: