ru

Доминант в Фейсбуке      Доминант в Ютубе   Доминант в Инстаграме

часто задавані питання
Новинка - меблевий щит
Еркер Еркер

Еркер — це частина будинку, яка у вигляді виступу виходить за межі фасаду.

Слово «еркер» запозичене з німецької мови «erker», «ärker». Воно походить від латинського слова «arcora», що в перекладі означає «лук».

Еркер може частково або повністю склити і, таким чином, поліпшувати освітленість будови. Крім того, така виступаюча частина фасаду, схожа на балкон, подовжує внутрішній простір житла, збільшуючи площу будинку. Щоб не переплутати все ж таки еркер з балконом слід знати, що еркер є частиною кімнати, а не окремою, зовнішньою терасою (майданчиком) з перилами. Але має більшу схожість з балконом, ніж з різалітом - виступаючою частиною фасаду з несучими стінами від самого фундаменту будівлі. Еркер може бути одно-, дво- і багатоповерховим. Форма еркера без обмежень - кругла, напівкругла, прямокутна, трапецієвидна, багатогранна у вигляді башточки. Найчастіше дизайнери будинків проектують класичні напівкруглі або багатокутні еркери. Еркер надає оригінальності і об’єму фасаду будівлі.

Історія появи еркера йде корінням в середньовіччя, коли на замках облаштовували спеціальний виступ для поліпшення оборони від наступаючих ворогів за рахунок збільшення площі для їх обстрілу. Вівтар католицької церкви теж виконувався в формі еркера і не мав інших приміщень зверху, згідно католицьким канонам. Було й інше призначення цього архітектурного елементу в середньовічних замках. Еркер просто служив туалетом, відходи з якого випадали за межі кріпосних стін.

Переваги та недоліки еркера, виходячи з виконуваних ним функцій.

Переваги еркера

  • слугує прикрасою екстер'єру будинку;
  • робить корисну площу будівлі більше;
  • додає природного освітлення кімнаті.

Недостатки еркера

  • здорожує бюджет споруди;
  • потребує додаткового опалення в процесі експлуатації.

У дерев'яному будинку з оциліндрованих колод особливістю конструкції багатокутного еркера виступає дотримання спеціальної технології з'єднання брусів. Колоди в будинку з еркером на кілька меж з'єднуються за допомогою випилювання косих чаш, які набагато важче виконати в порівнянні зі звичайними чашами в прямокутних з'єднаннях зрубу. Такі архітектурні деталі, як еркер, настійно не рекомендуються в дерев'яних будинках з сухого профільованого бруса, де конструктивно можливі тільки прямі кути.

Еркер - це якраз та архітектурна деталь, завдяки якій можна привнести в своє житло більше індивідуальності та поєднати внутрішню функціональність будинку з красою його зовнішнього дизайну.

 

Переглянуті проекти: