ru

Доминант в Фейсбуке      Доминант в Ютубе   Доминант в Инстаграме

часто задавані питання
Новинка - меблевий щит
Єндова Єндова

Єндова — це жолоб в місці примикання двох скатів даху.

Іноді єндова ще може називатися розжолобок або яндола. Вона є складним і вразливим елементом конструкції покрівлі, так як розташована в місці з'єднання двох площин. Скати дахів, як правило, з'єднуються під кутом, і розжолобок в кутовому місці стику піддається навантаженням від попадання і скупчення снігу, інших опадів і забруднень. Крім того, тут може виникнути протікання даху через скупчення опадів у жолобі. Тому на гарну гідроізоляцію всіх стиків і швів в розжолобках звертають увагу в першу чергу.

Будь-який вид покрівельного покриття містить спеціальні комплектуючі деталі для монтажу яндоли - килими, разжелобки і планки. Кожному виду покрівлі притаманні свої особливості стики скатів, від того і конструкція єндови у різних типів покрівлі відрізняється, але функції вона на кожному даху виконує одні й ті ж:

  • служить герметичним вузлом примикання;
  • служить для відводу опадів.

Єндови виготовляються у вигляді планки з металу. Крім того, для забезпечення герметичності єндови, її конструкцію доповнює гідроізоляційна мембрана і внутрішня планка, що утримує металевий елемент.

Планка нижньої єндови потрібна для того, щоб забезпечити надійність і герметичність стику між скатами даху, уберегти підпокрівельний простір від попадання води. Матеріал виготовлення нижньої планки - міцна, оцинкована сталь. Нижня планка укладається до настилания такого покрівельного покриття, як металочерепиця, наприклад. Краї планки загинаються, щоб через них не переливалася вода, а нижній край знаходиться над карнизом.

Планка верхньої єндови використовується в якості декоративної деталі, яка надає естетичного вигляду стикуванню схилів даху. Кріпиться поверх листів металочерепиці вже після завершення монтажу покрівельного покриття. Верхня планка має виступ 15 або 20 см над нижньою єндовою. Суворих вимог по міцності до верхньої розжолобку не пред'являють. Він зазвичай виготовляється з того ж матеріалу, що і покрівельне покриття.

Щоб не дати розжолобку провиснути, під нього монтують суцільну обрешітку з обрізної, обробленої антисептиком, дошки. Решетування дає можливість конструкції єндови витримувати навантаження від опадів. На лати настилають гідроізоляцію. У самій кроквяній системі в місце єндови закладається дерев'яний брус, який роблять більшого перетину, ніж крокви. Популярне рішення для пристрою розжолобків в кроквяній частині - скріплення між собою двох кроквяних ніг, за рахунок чого вони набагато ефективніше опираються прогину.

Два види професійних розжолобків мають патент - це напівкругла і пряма єндови, які називаються «Дамір», призначені для металочерепиці з напівкруглим і з прямим профілем і профнастилу.

Без єндови неможливо зробити правильний вузол примикання скатів даху

 

Переглянуті проекти: