ru

Доминант в Фейсбуке      Доминант в Ютубе   Доминант в Инстаграме

часто задавані питання
Новинка - меблевий щит
Штроба Штроба

Штроба – це отвір, вирізаний у стіні або перекритті для укладення кабелів, інженерно-технічних комунікацій, а також невеликих трубопроводів.

В офіційній документації або енциклопедичному тлумаченні термін пишеться наступним чином - «штраба». Слово «штроба» в основному використовується в розмовному стилі, а в кошторисах і технічних проектах ще часто застосовується поняття «борозна». У будь-якому випадку штробою вважається поглиблення необхідного розміру під проводку комунікацій. Штроба може виконуватися у вигляді траншеї, канавки або смуги.

Штраби або штроби в стіні можна виконати використовуючи дриль, штраборіз, перфоратор, кутошліфувальну машинку або зубило.

Проштроблені отвори бувають різної глибини і розмірів, для їх створення існують певні нормативи. Наприклад, в панельних будинках вирізання отворів в плитах перекриття або горизонтальне пророблення поглиблень в стінах, які всі вважаються несучими, заборонено, так як це може привести до обвалення стін і зниження міцності каркаса будівлі. Прорізи в монолітному будинку дозволяється свердлити на відстань не більше, ніж глибина залягання арматури.

Правила штроблення стін під електропроводку

  • Отвір слід виконувати виключно горизонтально або вертикально. Штроби по діагоналі або під будь-яким довільним кутом суворо заборонені;
  • При прорізуванні штроб під стелею, відстань від стелі повинна бути в межах 150-400 мм;
  • При прорізуванні штроб повинна дотримуватися відстань 100 мм від кута стіни, віконних і дверних прорізів;
  • При прорізуванні штроб паралельно газопроводу повинна дотримуватися відстань 400 мм від нього;
  • Розмір штроби не повинен бути більше 25 мм;
  • Заборонено робити отвори в несучих стінах, балках і колонах.

Ми обов'язково включаємо в список базової комплектації дерев'яного будинку підготовку штроб під електророзводку. Особливістю штробления в стінах дерев'яного будинку є його синхронність з процесом зведення зрубу. Укладаючи колоди одну на іншу, легше проробляти отвори всередині них для електропроводки. У готовому зрубі підготувати штроби всередині брусів буде просто неможливо, адже для цього доведеться пошкодити дерев'яну стіну, яку ніяк потім не вийде естетично заштукатурити. Як виконується отвір для електрики в колодах, можна подивитися на кожній сторінці з проектом дерев'яного будинку нашого сайту в відео базової комплектації зрубу.

Для закладання проводки і кабелів в штробах дерев'яного будинку дуже важливо підібрати надійну марку проводу. Так як захована в стіни проводка буде нагріватися, повинні бути підвищені вимоги до її якості і захисту.

Є два варіанти закладання проводки в штробу: стаціонарне розміщення (без доступу до неї для демонтажу) і закладання електрики в гофру. Першим способом можна монтувати тільки кабель марок КВВГ підвищеної надійності. Його закладають в штробу і заштукатурюють. Для дерев'яних будинків монтаж проводки виконують виключно в гофрі, яка дозволяє під час експлуатації не турбуватися про пошкодження проводів всередині дерев'яного бруса і швидко замінювати несправний кабель.

Дотримання всіх вищевикладених правил і норм дозволить якісно виконати штроби в стінах для подальшого грамотного проведення та безперебійної роботи інженерних комунікацій.

 

Переглянуті проекти: