ru

Доминант в Фейсбуке      Доминант в Ютубе   Доминант в Инстаграме

часто задавані питання
Новинка - меблевий щит
Нагель Нагель

Нагель – це дерев'яний або металевий стрижень без різьблення для з'єднання між собою елементів дерев'яних конструкцій.

Назва «нагель» позначає «цвях» німецькою мовою. Але за своєю формою нагелі не схожі на типові цвяхи. Це штифти круглого або квадратного перетину без загостреної підстави, капелюшка і різьблення. Як правило, фасуються в пачки від двадцяти п'яти штук з довжиною виробу 1000-1200 мм і нарізаються під потрібну довжину за фактом застосування в будівництві. Діаметр нагеля може бути 25 мм (для з'єднання колод діаметром до 300 мм) і 30 мм (для з'єднання колод діаметром понад 300 мм). Ще одна поширена назва нагелю - «шкант».

Матеріал виготовлення нагелів

  • дерево
  • метал

Нагель з дерева застосовується набагато частіше, ніж металевий, в дерев'яному житловому будівництві для з'єднання вінців дерев'яного зрубу . Нагель випилюють з міцної деревини дуба або берези, щоб можна було надійно скріплювати соснові колоди в стіні дерев'яного будинку. Призначення нагелю полягає в тому, щоб запобігти зсуву бруса по горизонталі, дозволяючи при цьому конструкції сідати по вертикалі. За рахунок нагелів, що протистоять вигину в з'єднаннях вінців, стабілізується і направляється усадка дерев'яної крнструкции. Можна сказати, що дерев'яний шкант працює приблизно так само, як усадочні коробки в віконних і дверних отворах. Крім того, застосування саме дерев'яного нагеля гарантує відсутність конденсату всередині дерев'яних стін, виключаючи появу містків холоду. Але це далеко не єдина перевага дерев'яного нагеля.

Нагель

Переваги дерев'яного нагеля

  • висока гнучкість, і відповідно кращий опір навантаженню на вигин, ніж у металу;
  • подібні характеристики з дерев'яним зрубом, що дозволяє синхронно змінюватися в обсязі і розмірах разом з усадкою дерев'яного бруса в будівництві;
  • розширення при намоканні, що підвищує герметичність конструкції і використовується в будівництві кораблів.

Дерев'яний нагель не такий міцний, як металевий шканти, і не витримує потужного навантаження на тиск. Тому іноді металеві прути використовують замість дерев'яних, але вони схильні до іржі і можуть застопорити дерев'яну конструкцію в процесі усадки. Висока теплопровідність металу сприяє утворенню містків холоду, а різниця теплопровідності металу і дерева призводить до появи конденсату в місцях кріплення.

Дерев'яними нагелями фіксують по 2-3 бруса, причому нагель повинен забиватися в отвори, просвердлені в брусі, щільно, але легко. З цією метою вибирають такий же діаметр свердла, як у шканта (або нагеля). Занадто тісне кріплення може перешкодити усадковому процесу в зрубі, занадто вільне кріплення не зафіксує надійно вінці. У дерев'яній конструкції нагелі різних ярусів розташовуються в шаховому порядку.

 

Переглянуті проекти: