ru

Доминант в Фейсбуке      Доминант в Ютубе   Доминант в Инстаграме

часто задавані питання
Новинка - меблевий щит
Швеллер Швеллер

Швелер – це сталевий профіль гнутого зразка «П» - подібного перетину з металопрокату.

Назва «швелер» трактується по-різному в різних джерелах. Деякі вказують, що це прізвище інженера з Німеччини, який придумав використовувати його в будівництві. Інші джерела посилаються на безпосередній переклад з німецької мови, в якій слово «швелер» позначає слово «спідниця».

Швелер надає стійкості будівельним конструкціям і підсилює їх, підвищує опірність високому навантаженню. В цьому і полягає головне призначення швелерів, які активно задіяні в ролі армуючих і стрижневих опор металевих конструкций. Вони незамінні в будівлях великогабаритних, житлових будівель, створенні та ремонті промислових об'єктів. Швелери широко використовують для розміщення комунікацій (кабелів високої напруги або водопостачання). Швелери укладають на пандуси для інвалідних колясок та візків. Ми часто використовуємо швелери в дерев'яному житловому будівництві для посилення стін дерев'яних конструкцій.

Розрізняють гарячий і холодний методи прокатки швелерів. Гарячим методом виробляють сталевий (катаний) швелер, холодний метод з використанням преса дозволяє отримати алюмінієвий (гнутий) швелер, зі згладженими кутами полиць. Найбільш популярні швелера гарячого прокату, з яких виходять найстійкіші і найміцніші металеві каркаси.

Різноманітні характеристики швелерів розрізняються завдяки маркуванню, яке складається з цифр, які показують скільки см між зовнішніми краями полиць швелера і букв, які позначають наступне:

  • «П» - паралельне розташування країв полиць;
  • «Л» - легка заготовка з паралельними краями полиць;
  • «Э» - економ заготовка з паралельними краями;
  • «У» - швелер з розташованими під нахилом внутрішніми гранями;>
  • «С» - швелер спеціального призначення.

Довжина швелера може бути 4 -12 м.

Суттєва перевага швелера - це відсутність необхідності в зварювальних роботах при монтажі конструкцій. Вони легко складаються, як конструктор. У домашніх умовах з швелерів можна скласти каркас легких і міцних сходів, який можна декорувати деревом або пластиком.

Швелер - один з найпоширеніших профілів металопрокату

 

Переглянуті проекти: