ru

Доминант в Фейсбуке      Доминант в Ютубе   Доминант в Инстаграме

часто задавані питання
Новинка - меблевий щит
Компенсаційний паз Компенсаційний паз

Компенсаційний паз - це спеціальний проріз в оциліндрованій колоді, що сприяє зменшенню тріщин при усадці зрубу.

Питання виникнення тріщин в стінах дерев'яного будинку актуальне для тих, хто планує будівництво з бруса. Дереву з природною вологістю властиво вбирати з повітря вологу або віддавати її, змінюючи свою форму при цьому, через що в колоді можуть виникати тріщини. Звичайно, при правильному монтажі будинку і подальшому грамотному догляді за ним стіни не постріскаються. Поява тріщин відбувається через неправильну технології виробництва матеріалу або при неякісному монтажі зрубу. Також найбільш, мабуть, поширені причини появи тріщин в стінах зрубу - це покриття стін з високою вологістю лаком, який на поверхні утворює плівку, і різко інтенсивне опалення, від якого виникає перепад температур всередині і зовні будинку. Поява великих тріщин в стінах будинку призводить до ускладнень у вигляді скупчування пилу і бруду, затікання дощової води, попадання снігу. Крім того велика кількість тріщин веде за собою втрати тепла.

Кращими методами захисту дерева від тріщин є природна атмосферна сушка бруса, герметизація торців, дихаючий антисептик на водній основі для фарбування зрубу, який не утворює плівку на поверхні колод. Але, як показує практика, найефективніше знижується кількість тріщин за допомогою спеціальних компенсаційних пазів.

Тому, щоб правильно виготовити стійку до зовнішніх впливів колоду, яка не втрачала б свою форму, на ній роблять компенсаційний проріз, який знімає внутрішню напругу. Глибина компенсаційного пазу складає 1/8-1/6 діаметру бруса. Іноді проріз проробляють за допомогою бензопили вже безпосередньо під час складання зрубу. Його можна виконувати не доводячи до торців, щоб на торцях паз був непомітний. У процесі механічної обробки бруса компенсаційне пропилювання робиться відразу на верстаті. Пропили можна прорізати як у верхній частині, так і в нижній частині колод, керуючи таким чином спрямованістю тріщин. Вважається, що краще, якщо тріщини будуть спрямовані до верху, де їх накриє паз верхньої колоди. Тоді в них не проникне волога, не утворяться "містки холоду", не виникне ніяких інших негативних для дерева і будинку процесів.

 

Переглянуті проекти: