ru

Доминант в Фейсбуке      Доминант в Ютубе   Доминант в Инстаграме

часто задавані питання
Новинка - меблевий щит
СНиП СНиП

СНіП (рос. СНип – строительные нормы и правила) це Державні будівельні норми і правила (ДБН), затверджені нормативно-правовими актами, виданими центральним органом виконавчої влади з питань будівництва та архітектури, яким в Україні є Міністерство регіонального розвитку та будівництва Украіни (Мінрегіонбуд).

СНіПи (ДБН) розробляють для регулювання і приведення до єдиного стандарту будівельних процесів, починаючи від проектування і технологій, закінчуючи економікою будівельної сфери.

Для приватних забудовників, наприклад, корисно буде ознайомитися з правилами ДБН 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», які стосуються планування, будівництва та розміщення на ділянках приватних будинків. У документі визначено, що максимальна висота приватного будинку має становити 4 поверхи. Площа будинку і його розташування на території забудови встановлюються виходячи з розмірів земельної ділянки на основі місцевих умов будівництва. Також при цьому враховується необхідне для побудови інженерне обладнання, умови підведення комунікацій, інсоляція (освітленість сонячним світлом) будинку та присадибної території, враховуються навіть регіональні традиції. Плануючи будівництво приватного будинку, обов'язково слід враховувати нормативні розриви між приватними будівлями, встановлені ДБН. Щодо садових будівель в тому ж документі прописано, що кількість поверхів і площа садового будиночка на ділянці визначається у відповідності зі статутом садівницького кооперативу чи товариства. В свою чергу такий статут повинен бути узгодженим з місцевими відомствами архітектури.

Абревіатура СНіП ще може трактуватися як Державні Санітарні Норми і Правила, які розроблюються Міністерством охорони здоров'я України на основі положень Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення». Вимоги даних нормативних документів також повинні враховуватися в будівництві України.


Переглянуті проекти: