ru

Доминант в Фейсбуке      Доминант в Ютубе   Доминант в Инстаграме

часто задавані питання
Новинка - меблевий щит
Балясина Балясина

Балясина це фігурний стовпчик, який являє собою вертикальну частину балюстради.

Балясина служить опорою для перил в балюстраді, виконуючи захисну і декоративну функцію. Ця деталь може бути декорована різьбленням, прикрашена різними візерунками і мати різну форму (є круглі, плоскі, квадратні, спіральні і балясини інших нестандартних форм). Дослівно в перекладі з грецької мови, слово «балясина» означає «квітка дикого граната».

Балюстради з балясинами винайшли стародавні ассірійці і широко застосовували дані елементи в палацовій архітектурі. Надалі балясини стали активно застосовуватися не тільки в архітектурі будівель, але і у виробництві спинок стільців, ліжок, гойдалок, лавок, та інших меблів. Крім того, балясина досі є обов'язковим елементом, що підтримує перила огороджень на сходах, балконах, терасах, альтанках, містках. Це одна з найбільш звичних для нас у повсякденному житті деталей, з якою ми стикаємося мало не щодня. Проте, хороший малюнок для балясини створити зовсім нелегко.

Найпопулярніший матеріал виготовлення балясин - це дерево. Умілі майстри з різьби можуть зобразити на дерев'яних балясинах гарний сюжет з візерунків. Такі балясини ручної роботи і цінуються дорожче. Гіпс, камінь і поліуретан також є практичними і міцними, а тому затребуваними матеріалами для виробництва балясин. При оформленні приміщень в стилі мінімалізму або хай-тек для виготовлення балясин використовують метал або скло.

Балясини самі по собі мають важливе художнє значення в будь-якій будівлі і сильно впливають на сприйняття інтер'єру, це обов'язково слід враховувати при плануванні дизайну. Дотримуючись єдності стилю для всіх деталей при оформленні приміщень, підбираючи відповідні до балясин дверні ручки, світильники, карнизи, плінтуси, можна створити дуже ефектний інтер'єр.


Переглянуті проекти: