ru

Доминант в Фейсбуке      Доминант в Ютубе   Доминант в Инстаграме

часто задавані питання
Новинка - меблевий щит
Пергола Пергола

Пергола - це навіс або прибудова з повторюваних секцій стовпів, колон або арок, з'єднаних між собою поперечними брусами.

Дослівно пергола означає в перекладі з латинської мови "pergulа" - «бахрома», а в перекладі з італійського "pergola" - «навіс». Історія виникнення перголи, як архітектурного елемента для прикраси саду, починається на південних, приморських територіях, де такі конструкції здавна використовувалися для підтримки та плетіння виноградної лози, утворюючи при цьому затінене місце для денного відпочинку в саду. Згодом пергола поширилася по всьому світу, приймаючи форму, як простої дерев'яної конструкції, так і багатих мармурових колон або сучасної залізобетонної будови.

На садовій ділянці пергола виконує наступні завдання:

  • служить в якості опори для троянд, виноградних лоз і інших рослин, що плетуться;
  • створює тіньове місце в саду, утворюючи затишний куточок для відпочинку, захищаючи від палючого сонця;
  • виконує декоративну функцію, красиво прикрашаючи сад.

Конструктивно перголу можна встановити, як окрему будівлю, так і прилаштувати до основної будівлі в якості навісу, який закриває відкриту терасу. Цей легкий архітектурний елемент також може красиво з'єднати павільйони або будівлю з басейном чи зимовим садом. Різновидами пергол виступають арки, альтанки і трельяжі.


Переглянуті проекти: