ru

Доминант в Фейсбуке      Доминант в Ютубе   Доминант в Инстаграме

часто задавані питання
Новинка - меблевий щит

Шале

Шале Шале

Шале - це 1) Невеликий сільський будиночок або дача в швейцарському стилі. 2) Назва стилю дизайну інтер'єру та екстер'єру будинку.

Назва «шале» з'явилася в провінції Савойя на південному сході Франції, що межує з Італією і Швейцарією. Початкове слово «шале» (фр. Chalet) має значення «хатина пастуха». У XVIII столітті шале розглядається як садовий будиночок, виконаний в сільському стилі, який вносить в пейзаж традиційно народний колорит. Цікавою традицією зведення будинку шале було розташування головного фасаду на схід з таким розміщенням житлових кімнат, щоб сонце протягом усього дня рівномірно освітлювало все приміщення.

Основні ознаки стилю шале в дизайні екстер'єру будинку:

Будова з каменю і бруса здавна вважалася найнадійнішою і здатною захистити всіх домочадців від будь-якої негоди. Фундамент і перший поверх будинку викладалися з каменю, міцно закріплюючись на нерівностях гірського рельєфу. Мансарда зводилася з дерева. Така комбінована конструкція будинку максимально виправдана для гірської місцевості, де спочатку сформувався стиль споруди шале. Тому іноді шале називають гірським стилем споруди.

Основні ознаки стилю шале в дизайні інтер'єру будинку :

  • використання виключно натуральних матеріалів внутрішнього оздоблення та оформленні будинку;
  • максимальна простота і функціональність;
  • спеціальна обробка деревини в оздобленні інтер'єру для придбання ексклюзивного виду зістареності;
  • масивні внутрішні балки стелі обов'язково повинні виступати в приміщення;
  • обов'язковий атрибут інтер'єру шале - це камін, декорований натуральним або штучним каменем;
  • масштабні картини, на яких зображується природа, опудала тварин, зброя на стінах, натуральні матеріали для оббивки меблів: шкіра, хутро, льон, вовна;
  • старовинні люстри, що імітують освітлення свічками, світильники з абажурами з натуральних тканин грубої текстури.

Стиль шале особливо підійде тим, хто любить природу, цінує простоту, натуральні матеріали і масивні архітектурні форми.{crossposting}
Переглянуті проекти: