ru

Доминант в Фейсбуке      Доминант в Ютубе   Доминант в Инстаграме

часто задавані питання
Новинка - меблевий щит
Термодревесина Термодревесина

Термодеревина (Термомодифікована деревина, ТМД) - це дерево, яке оброблене під впливом особливо високої температури (до 260 ° C), внаслідок чого воно отримало високу стійкість проти грибкових і біологічних поразок, підвищені протипожежні, вологовідштовхувальні і теплоізоляційні властивості, високу зносостійкість і довговічність в 25 разів більшу , ніж у звичайного дерева.

Термодерево отримують шляхом термогідроліза при обмеженні доступу повітря в атмосфері водяної пари, температурний режим процесів становить 150-260 ° С. Різні нюанси цієї технології опишемо докладніше у наступній табличці.

Особливості технології отримання термодревесини


Країна Назва технології Суть технології
Франція Bois Perdure Технологія включає такі послідовні процедури
  1. висушування дерева при високій температурі;
  2. термомодіфікація;
  3. охолодження ТМД.
Retification Головні особливості технології:
  1. азот замість водяної пари в якості захисного середовища;
  2. температура термомодіфікаціі 200-260° С;
  3. тривалість процедури отримання ТМД 7-16 годин.
Нідерланди PLATO Циклічний, багатоступінчастий термогідроліз деревини при температурі 150-180°С і тиску до 1,6 МПа, тривалість більше 20 годин.
Німеччина Oil Heat Treated Для отримання ТМД, дерево варять в гарячому маслі (лляному, соняшниковому, рапсовому, таловому та інших).
Фінляндія Thermowood Температура термомодифікації 185-212°С з вмістом кисню до 3,5%.

 

Що цікаво, можна отримати ТМД в різних красивих відтінках. Порівнюючи процес термообробки дерева з відтінком засмаги після перебування під сонячними променями, можна сказати, що рівномірність кольору ТМД залежить від триваллості впливу високої температури. Технологію обробки і температуру термомодіфікаціі можна коригувати залежно від породи дерева. Наприклад, термососну красивого золотисто-коричневого відтінку отримують при температурі 214 ° С. Завдяки красивій текстурі і ефектному кольором ТМД з соснової деревини найчастіше використовують в інтер'єрі. Термобереза відрізняється благородним темно-коричневим відтінком і підходить для любителів ексклюзивних дорогих екзотичних порід. Термоясень найбільше рекомендується для обробки фасадів, терас, підлог так як виділяється яскравою, багатою текстурою, однорідністю кольору, відсутністю прихованих і видимих дефектів (на відміну від дуба) за рахунок більшої еластичності породи.

Завдяки унікальним властивостям і зовнішній красі, придбаним в процесі термообробки при подальшому застосуванні, термодеревина не потребує просочення або покриття ніякими захисними засобами, ТМД просто неможливо замінити в сфері виробництва виробів, які часто піддаються впливам сонця або вологи. З ТМД виходять профільні вироби без будь-якої хімії, стабільні в найскладніших умовах. ТМД використовують в оздобленні будинку, саун, лазень, басейнів, причалів, підлог, терас і палубних настилів, а також для виготовлення дверей, підвіконь, сходів, меблів і предметів інтер'єру і саду, інших конструкційних елементів, де для виготовлення важлива стабільність геометрії виробів.

Переглянуті проекти: