ru

Доминант в Фейсбуке      Доминант в Ютубе   Доминант в Инстаграме

часто задавані питання
Новинка - меблевий щит
Профилированный брус Профилированный брус

Профільований брус – це масивний будівельний пиломатеріал із простроганої з протилежних сторін цілісної колоди.

Відмінність і головна особливість профільованого бруса це профіль з шипів і пазів, який вирізається в процесі обробки на колодах і дозволяє домогтися високої точності з'єднання вінців, а також максимального прилягання бруса. Перед прорізанням профілю колоди калібрують і сушать до певних показників вологості.

Матеріал природної вологості сушать в штабелі під навісом або на складах, не застосовуючи спеціальне сушильне устаткування. Після такої атмосферної сушки вологість бруса досягає 40%, і він дає усадку протягом двох років, як і будь-який брус природної вологості.

Висушування профільованого бруса в спеціальних сушильних камерах знижує вологість матеріалу до 16%, після чого він відрізняється високою стабільністю і не дає усадку.

Геометрія профілю бруса може відрізнятися в залежності від призначення і технології виробництва матеріалу. Розглянемо які можуть бути профілі у дерев'яного бруса.

  • Профіль з одним шипом. Один з найбільш недорогих і простих варіантів бруса з одним лише шипом у верхній частині. Як правило такий матеріал природної вологості використовується для будівництва не житлових будівель, а господарських приміщень і лазень.
  • Профіль з двома шипами. Цей варіант рекомендується для побудови постійного житла, так як запобігає промерзанню стін взимку навіть без додаткового утеплення.
  • Профіль зі скошеними фасками. Така геометрія профілю на брусі перешкоджає попаданню вологи з повітря в простір між вінцями, Даний профіль робить всю конструкцію міцнішою і забезпечує особливо ретельне прилягання вінців зрубу. Таким чином з'єднання бруса зі скошеними фасками полегшує подальшу обробку, герметизацію або конопатку швів.
  • Гребінка. У цьому профілі додають число пазів і шипів до 4-х пар з висотою не менше 1 см. Крім того в гребінці також роблять скошені фаски, за рахунок чого досягається максимальне з'єднання вінців зрубу. Застосування в будівництв профільованого бруса з гребінчастим профілем дає можливість повністю відмовитися від утеплювачів і закладення межвінцевих швів.
  • Фінський профіль. Передбачає випилювання двох гребенів зі скошеними фасками, між якими є плоска ділянка, що збільшує площу прилягання. Такий спосіб вирізання профілю забезпечує простоту укладання межвінцевого утеплювача і спрощує відведення води.

Зовнішня бокова поверхня профільованого бруса, яка не включає шипи і пази також обробляється механічним шляхом, залишаючись прямолінійною або D-образною.

Прямолінійний брус є стандартним варіантом, який має плоску поверхню і з внутрішньої, і зовнішньої сторони.

D-подібна округлість з зовнішньої сторони додає будинку вигляд споруди з круглих колод. При цьому внутрішні стіни приміщення залишаються прямими.

Ми виробляємо профільований брус із застосуванням технології «паз-гребінь» зі скошеними фасками плюс два додаткових компенсаційних паза. Розміри профільованого бруса нашого виробництва 60х150 мм, 150х150 мм, 150х200 мм. Наш профільований брус висушується у вакуумній камері під впливом температури 90° таким способом, що матеріал повністю і рівномірно по всім параметрам просушується до 16% вологості. Таким чином виходить бездоганний стіновий матеріал, який за своїми експлуатаційними властивостями є набагато кращим, ніж брус конвекційної сушки або матеріал природної вологості. Багато переваги у вигляді цілісності деревини і відсутності будь-яких хімічних елементів (як, наприклад, клею, який застосовується в клеєному брусі), роблять наш профільований брус екологічним, стабільним і міцним, з нього в результаті ми будуємо добротне і комфортне житло.

Проекти будинків з профільованого бруса представлені на нашому сайті у великому виборі на будь-який смак.

 

Переглянуті проекти: