ru

Доминант в Фейсбуке      Доминант в Ютубе   Доминант в Инстаграме

часто задавані питання
Новинка - меблевий щит

Прогін

Прогін

Прогін — це горизонтальна опорна балка, яка служить для підтримки і скріплення крокв в покрівельній системі.

Спираючись на несучі елементи конструкції, прогін в свою чергу підтримує інші балки і не дає прогинатися покрівлі. У горищній системі прогін можна спирати на стіни (внутрішні та торцеві) або стійки. Якщо пристрій даху не передбачає наявність горища, то прогін опирається на несучу стіну або ригель. Підвісні перекриття передбачають кріплення прогонів до колон і ферм. Прогін передає навантаження, яке несе дах під впливом атмосферних явищ на несучі конструкції.

Матеріал виготовлення прогону: дерево, метал, залізобетон. Залежно від матеріалу виготовлення прогін може мати різну конструкцію. Наприклад, металевий прогін може бути суцільними або гратчастим. Прогін з дерева або суцільний, або з поперечним перерізом, замкнутим або відкритим.

Основні види прогонів:

Коньковий прогін служить опорою для верхньої частини даху (коника).

Бічний прогін розташовують між коником і підставою даху для додаткової підтримки крокв.

Мауерлат служить опорою кроквяної системи у вигляді балки, яка виступає об'єднуючим елементом між стінами і дахом будинку.

Основні види прогонів поділяються на кілька модифікацій:

  • розрізні;
  • нерозрізні;
  • з підбалками;
  • з підкосами;
  • консольно-балкові;
  • ланцюгові.

Прогони в різних модифікаціях встановлюються за різною технологією. Якщо дах піддається значним навантаженням, необхідно посилити прогони за допомогою подбалок і підкосів, що зміцнить всю систему в поздовжньому напрямку.

Сучасний дах є досить складною інженерно-технічною конструкцією, яка при правильному проектуванні і установці забезпечує комфорт і безпеку всіх домочадців.

 

Переглянуті проекти: