ru

Доминант в Фейсбуке      Доминант в Ютубе   Доминант в Инстаграме

часто задавані питання
Новинка - меблевий щит
Обв’язка

Обв’язка - це основа під стіни будинку у вигляді балок, укладених на фундамент, яка служить для зміцнення конструкції і виступає об’єднуючим елементом між фундаментом і каркасом будинку.

Обв’язка фундаменту несе наступне функціональне навантаження:

  • об’єднує фундамент з основною конструкцією будинку;
  • зміцнює каркас, вберігає будівлю від можливих зовнішніх негативних впливів, тим самим продовжуючи термін експлуатації;
  • розподіляє навантаження на фундамент, яку дають несучі елементи будівлі.

Обв’язка може виконуватися з деревних матеріалів або з металевого профілю на стрічковому і на стовпчастому фундаментах. З фундаментом обв’язку з’єднують анкерними болтами або за допомогою заздалегідь забетонованих профільованих планок з бічними отворами, крізь які пропускаються болти.

Перед укладанням обв’язки на фундамент потрібно спочатку нанести гідроізоляцію в кілька шарів. Це запобіжить проникненню вологи з бетону на основу будинку. Потім на гідроізоляцію укладають обв’язувальний брус. З деревних матеріалів, для влаштування обв’язки краще вибирати дуб або хвойні породи. Дуб є дуже довговічним і твердим матеріалом, який не дає усадку. Іноді навіть укладається подвійна обв’язка будинку з бруса.

Обв’язка пальового або стовпчастого фундаменту називається ростверк. Ростверк - це обв’язування з балок або плит, які об’єднують палі і виконують роль опорної конструкції для споруджуваних елементів будівлі. Простіше кажучи, ростверк з’єднує окремі палі в єдину конструкцію. Відповідно головним завданням ростверку є рівномірний розподіл і передача зі стін навантажень на палі і потім на грунт. Фіксуючи положення паль, ростверк не дозволяє їм у подальшому відхилятися від вертикалі. Для пристрою ростверку використовують брус, швелер, двотавр або залізобетонну стрічку.

Ростверк можна укладати різними способами. Можна зробити високий, підвищений і заглиблений ростверк.

  • високий ростверк розташовують на відстані 15 см над землею;
  • підвищений ростверк розташовують прямо на поверхні грунту;
  • заглиблений ростверк закладається в грунт таким способом, що верхній контур балки знаходиться на рівні грунту.

Грамотно виконана обв’язка з рівномірним розподілом навантажень по всій площі фундаменту збільшує міцність, надійність і довговічність фундаменту і самого будинку.

Переглянуті проекти: