ru

Доминант в Фейсбуке      Доминант в Ютубе   Доминант в Инстаграме

часто задавані питання
Новинка - меблевий щит

Наріжник

Наріжник

Наріжник — це кроквяна нога, яка вкорочується і встановлюється таким чином, щоб підтримувати ділянку ската між діагональною кроквою і звісом в чотирьохскатному даху.

Наріжник є особливим елементом кроквяної системи , який використовується саме в конструкції чотирьохскатного (вальмового, датського або шатрового) даху. Можна сказати, що наріжники поряд з діагональною кроквяної ногою є ключовими деталями чотирьохскатних дахів. Наріжники завжди спираються верхнім кінцем на діагональні кроквяні ноги, спрямовані до кутів будівлі, а протилежним - на мауерлат . Щоб розподілити рівномірно навантаження від наріжників на діагональні крокви, наріжники з двох різних скатів повинні з'єднуватися з діагональними кроквами в різних точках.

У чотирьохскатному шатровому даху є відмінна риса у вигляді відсутності конькового прогону. Діагональні крокви з'єднані у верхній точці шатрової конструкції. Центральні крокви кріпляться до стін під прямим кутом, а наріжники монтуються паралельно до них, до попередньо посилених черепними брусками діагональних кроквяних ніг. Черепні бруски прибиваються до бічної поверхні діагональних кроквяних ніг з однієї або двох сторін. Якщо не застосовувати черепні бруски, то наріжники необхідно врубати в діагональні крокви або підрізати під площину крокв і пришивати цвяхами. Така шатрова кроквяна система в будь-якому випадку не відрізняється особливою міцністю конструкції і не рекомендується для великих споруд.

Таким чином, кроквяні системи чотирьохскатних дахів, в яких використовуються наріжники - це більш складні конструкції в порівнянні з двосхилими дахами, і вимагають професійного підходу до встановлення всіх елементів.

 

Переглянуті проекти: